Wiadomości

stat

Nowe sklepy wokół Fashion House

Fashion House powstało w 2004 roku, teraz doczeka się rozbudowy.
Fashion House powstało w 2004 roku, teraz doczeka się rozbudowy. fot. Krzysztof Koprowski/trojmiasto.pl

Ruszyły prace przy rozbudowie gdańskiego centrum handlowego Fashion House przy ul. Przywidzkiej zobacz na mapie Gdańska. Nowy kompleks będzie nosić nazwę Morskiego Parku Handlowego. Pierwszych klientów przyjmie w przyszłym roku.Nowe obiekty powstaną wokół istniejącego już budynku, lecz nie będą z nim połączone.
Nowe obiekty powstaną wokół istniejącego już budynku, lecz nie będą z nim połączone. mat. inwestora
Istniejące centrum handlowe, w którym sprzedawane są końcówki kolekcji producentów odzieży, rozrośnie się niemal dwukrotnie. Za istniejącym budynkiem oraz po jego wschodniej stronie powstaną zupełnie nowe obiekty.

Największymi najemcami będą hipermarket spożywczy Carrefour oraz budowlany OBI. Wciąż trwają rozmowy z innymi podmiotami, które chciałyby prowadzić tutaj swoją działalność. Jak informuje inwestor, skomercjalizowane jest już blisko 40 proc. całkowitej powierzchni handlowej. Nowe sklepy mają uzupełniać istniejącą już ofertę, tak, by oferta całego kompleksu była maksymalnie zróżnicowana.

Pomysł rozbudowy Fashion House nie jest nowy. Prace miały ruszyć w 2008 roku, by zakończyć się po około 12 miesiącach. Dlaczego tak się nie stało?

Czy rozbudowa Fashion House to dobry pomysł?

tak, wzrośnie atrakcyjność tego centrum handlowego

74%

nie, większe korki zablokują i tak zatłoczonych ulice w tej dzielnicy

26%
- W 2008 roku nie było sprzyjających warunków makroekonomicznych na rozpoczęcie takiej inwestycji. W chwili obecnej ogólna sytuacja na światowych rynkach ekonomiczno-finansowych pozwala wierzyć, że to jest dobry moment, dlatego pierwsze prace budowlane właśnie się rozpoczynają. - informuje Marta Stach, przedstawiciel firmy Liebrecht & Wood, inwestora centrum handlowego.

Wraz z rozbudową kompleksu handlowego, niewielkich zmian doczekają się kierowcy.

- Powstaną dwa skrzyżowania, jedno na początku działki, na wysokości budynku hurtowni BIMs PLUS (wjazd i wyjazd w prawo), a drugie na wysokości kończącej się działki za Fashion House Outlet Center (wjazd i wyjazd w obu kierunkach) - informuje Stach.

Ponadto na samym terenie centrum handlowego zostaną wprowadzone zmiany. Pojawią się dwa ronda. Jedno będzie rozprowadzać ruch w kierunku istniejącego kompleksu, zaś na drugim będzie można dojechać w odpowiednią część parkingu rozbudowanej części.

Dla kierowców rezerwuje się także obszar pod ewentualną stację benzynową, choć na obecnym etapie nie planuje się jeszcze jej realizacji.

Prace budowlane potrwają do połowy przyszłego roku. Inwestycja realizowana jest w kilku fazach. Najpierw uruchomione zostaną hipermarkety Carrefoura i OBI oraz kilka mniejszych sklepów - na przełomie I i II kwartału. Pozostała część gotowa powinna być kilka miesięcy później.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (40)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.