• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zobacz "Najciekawszą inwestycję mieszkaniową 2023 r."

10 maja 2024 
Opinie

Atrium Oliva to Najciekawsza Inwestycja Mieszkaniowa 2023 roku - tak zdecydowali mieszkańcy Trójmiasta, oddając głosy w plebiscycie organizowanym przez Trojmiasto.pl. Nagrodzoną i ukończoną już inwestycję będzie można zobaczyć w sobotę, 18 maja br., podczas Dnia Otwartego. Atrium Oliva to projekt, w którym ALLCON postawił na innowacyjne i zrównoważone rozwiązania. Dlaczego? Bo miejsce, w którym mieszkamy, ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. Stąd tak mocne zaangażowanie dewelopera w stworzenie przestrzeni do życia, która będzie miała kojący wpływ na zdrowie i samopoczucie jej mieszkańców.

Idea miejsca stworzona na podstawie badańArchitekci z pracowni ROARK Studio skorzystali z badań z dziedziny neuroarchitektury i neurourbanistyki nt. wpływu przestrzeni na funkcjonowanie mózgu, przed przystąpieniem do projektowania inwestycji. Wyniki pomogły wyznaczyć ścieżki, którymi poruszać się będą mieszkańcy, oraz przestrzenie sprzyjające poznaniu się i nawiązaniu więzi między sąsiadami. Tak powstało serce osiedla, obniżone terenowo patio ze strefą rekreacji, a także zatopione w zieleni miejsca, w których można odpocząć. Dopiero w drugim etapie powstała okalająca te przestrzenie architektura. Usytuowanie budynków zostało dopasowane do naturalnego ukształtowania terenu, wykorzystując niewielki naturalny spadek, zachowując przy tym to, na czym bardzo zależało deweloperowi - istniejący drzewostan.

Koncepcja domu atrialnegoAtrium Oliva układem nawiązuje do domu atrialnego, który przeskalowany został przez architektów na całe założenie. Przestrzeń między budynkami została zaprojektowana tak, by stworzyć różnorodne miejsca o wielofunkcyjnych zastosowaniach.

- Największą satysfakcję sprawia nam udzielenie właściwej odpowiedzi na potrzeby przyszłych mieszkańców. Staramy się projektować z myślą właśnie o nich, wyobrażając sobie różnorodne scenariusze ich życia. Mamy przekonanie, że Atrium Oliva będzie właściwym wyborem dla osób lubiących korzystać z udogodnień miejskiego stylu życia, równocześnie pragnących zaznać zalet sąsiedzkiego, pogodnego sposobu spędzania wolnego czasu - mówi Jakub Bladowski, prezes pracowni Roark Studio.

Niestandardowe kamienne dekoracje ścienneWe wnętrzach ALLCON postawił na wysokiej klasy minimalizm. Deweloper przeprowadził wieloetapową i bezkompromisową selekcję najlepszych materiałów, wybierając m.in. kamienie naturalne, certyfikowane drewno i miedź, które wprowadził do swoich wnętrz.

- Głównym zamiarem było stworzenie przestrzeni wspólnych - półpublicznych, przywołujących charakter przestrzeni udomowionych. W myśl głównego założenia wnętrza zostały zaprojektowane w taki sposób, aby oferować swoim mieszkańcom jak najwięcej funkcji wspomagających regenerację oraz odpoczynek od codziennego zgiełku życia miejskiego - Paulina Rowińska, architekt wnętrz i krajobrazu spółki deweloperskiej ALLCON.
Na ścianach pojawią się też niestandardowe kamienne dekoracje wykonane przez lokalnego artystę. Ich niezwykłą historię opowiedzą przewodnicy podczas dnia otwartego.

Prozdrowotne rozwiązaniaALLCON jako jeden z pierwszych deweloperów w Polsce wprowadził do inwestycji znane do tej pory z uzdrowisk rozwiązanie - tężnię solankową. Ma ona właściwości lecznicze, pozytywnie wpływa na infekcje górnych dróg oddechowych i zapobiega ich nawracaniu, działa odprężająco, redukuje stres i poprawia nastrój. Jednak to niejedyne rozwiązanie prozdrowotne wprowadzone w inwestycji. W centrum rekreacji znajdują się dwie sauny, tradycyjna i Infrared (której działanie pozytywnie wpływa na regenerację mięśni głębokich). Na co jeszcze w swojej inwestycji postawił ALLCON, dowiecie się już 18 maja podczas dnia otwartego.

Kojąca moc zieleniAtrium Oliva skąpane jest w zieleni. Z okien apartamentów rozciąga się widok na zieleń Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. ALLCON "zaprosił" zieleń lasu do środka inwestycji, wypełniając ją rodzimymi gatunkami. Na inwestycji zasadzono aż 22 tys. roślin. Dla ułatwienia ich uprawy zastosowano automatyczny system podlewania zieleni oraz czujniki w glebie, dzięki którym rośliny otrzymują tyle wody, ile jest im potrzebne do prawidłowego wzrostu.

ALLCON odważnie stawia na innowacjeNa terenie inwestycji zastosowano szereg innowacyjnych rozwiązań, ułatwiających codzienne życie mieszkańców, wśród nich można wymienić m.in. system automatyki domowej, sczytywanie tablic rejestracyjnych, ładowarki elektryczne, szandory - spuszczane kurtyny antypowodziowe, specjalnie zaprojektowane oznakowanie, udogodnienia dla rowerzystów i panele fotowoltaiczne. Podczas dnia otwartego przewodnicy opowiedzą również o wielu innych innowacyjnych rozwiązaniach w Atrium Oliva.

Inwestycja wyróżniona przez międzynarodowych ekspertówALLCON to jeden z nielicznych deweloperów w Polsce, który certyfikuje inwestycje mieszkaniowe w międzynarodowym systemie BREEAM. To rzetelny dowód wysokiego standardu projektu. Niezależni eksperci docenili lokalizację, wysokiej jakości certyfikowane materiały, długą listę udogodnień oraz rozwiązania przyjazne środowisku w Atrium Oliva. Kolejnym międzynarodowym potwierdzeniem wyjątkowości inwestycji jest wygrana w konkursie European Property Awards, który można porównać do Oscarów w branży nieruchomości. Atrium Oliva w konkursie European Property Awards 2022-2023 otrzymała nagrodę FIVE STAR dla najlepszej inwestycji w swojej kategorii.

Zapisz się na wydarzenieW sobotę, 18 maja br., w godz. od 10:00 do 16:30 ALLCON zaprasza na dzień otwarty Atrium Oliva. Aby wziąć udział w wydarzeniu i poznać nagrodzoną inwestycję, należy zapisać się na listę gości dostępną TUTAJ. Zapisane osoby będą miały możliwość wyboru pomiędzy spacerem z przewodnikiem a swobodnym zwiedzaniem dostępnych apartamentów.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Inwestycje

Miejsca

Opinie 1 zablokowana

Wydarzenia

Dzień otwarty osiedla Novum Rumia

dni otwarte

Turniej Piłkarski Gedania Wrosystem Cup 2024

turniej
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
35450 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
23600 zł/m2
Gdynia Orłowo
23000 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
22150 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
21750 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
28850 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
21250 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
16550 zł/m2
Sopot Górny Sopot
15550 zł/m2
Gdańsk Przymorze
15150 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane