• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Nowoczesne ogrodzenia frontowe

27 marca 2015 (artykuł sprzed 8 lat) 
Forma ogrodzenia to nie tylko kwestia przyszłego bezpieczeństwa domu i całej posesji, ale także umiejętnego wypracowania harmonii pomiędzy budynkiem a jego otoczeniem. Tu poziomie elementy elewacji współgrają z ogrodzeniem, podobnie jak jego kolorystyka uspójniona została z wizualnie dużymi połaciami dachu. Forma ogrodzenia to nie tylko kwestia przyszłego bezpieczeństwa domu i całej posesji, ale także umiejętnego wypracowania harmonii pomiędzy budynkiem a jego otoczeniem. Tu poziomie elementy elewacji współgrają z ogrodzeniem, podobnie jak jego kolorystyka uspójniona została z wizualnie dużymi połaciami dachu.

Ogrodzenie jest dopełnieniem i bardzo często finalizacją zmagań z budową wymarzonego domu. Nowoczesne, wykończone poziomymi elementami bryły elewacji budynków, ale także klasyczne projekty inspirują i pobudzają wyobraźnię w zakresie stworzenia idealnie skomponowanego z budynkiem i otaczającym go terenem ogrodzenia.Projektowanie i sprzedaż ogrodzenia od dawna nie jest równoznaczne z dopasowaniem wymagań klienta do standardowych wymiarów z katalogu i dwóch fabrycznych kolorów. Dzisiaj to wiele więcej: to pasja, wizja i umiejętność przekucia nawet najbardziej niebanalnego pomysłu w projekt, który ocenić można na papierze, a potem w zgodną z nim realizację. Jedną z firm, która gwarantuje, że potrzeby klienta zostaną wkomponowane w projekt i wcielone w życie na etapie późniejszego montażu jest Olbud w Straszynie.

Indywidualny projekt

Profesjonalny, uwzględniający wszystkie detale jest podstawą nie tylko do wydania pozwolenia na budowę ogrodzenia, ale także gwarancją realizacji zgodnej z omawianym projektem. Profesjonalny, uwzględniający wszystkie detale jest podstawą nie tylko do wydania pozwolenia na budowę ogrodzenia, ale także gwarancją realizacji zgodnej z omawianym projektem.
Od tego rozpoczyna się praca nad każdym ogrodzeniem. Każda z realizacji wykonywanych przez Olbud rozpoczyna się pomiarem na budowie. Już na tym etapie dyskutowane są symetryczne, harmonizujące ze stylem budynku podziały oraz planowane jest usytuowanie bramy, furtki czy wiaty śmietnikowej. Pomysły, przy wykorzystaniu profesjonalnych programów do wykonywania projektów ogrodzeń, przekładane są na wizualizacje i - będący rzetelną podstawą realizacji - rysunek techniczny.

Szycie na miarę
Każde ogrodzenie z oferty firmy Olbud produkowane jest indywidualnie dla każdego klienta - niezależnie od wybranego modelu. Nie ma ograniczeń pod względem szerokości czy wysokości nie tylko poszczególnych segmentów ogrodzenia ale również bram i furtek. Dopasowanie automatyki, kontroli dostępu, konfiguracja tych urządzeń z bramą garażową czy wideodomofonem to oczywista kontynuacja prac związanych z zaprojektowaniem i wykonaniem samego ogrodzenia.

Oszukać teren
Jednym z najczęściej wybieranych modeli ogrodzenia - modnym i doskonale komponującym się ze współczesną architekturą - jest palisada pozioma. Tego rodzaju ogrodzenie najlepiej oddaje swój charakter, gdy górna linia każdego kolejnego segmentu znajduje się na tej samej wysokości. Aby każdorazowo osiągnąć taki efekt Olbud wzbogacił ofertę podmurówek o proste w montażu rozwiązania systemowe, które wykorzystują beton architektoniczny.

Dla miłośników prostych form i kształtów dostępny jest także system Astra oraz klasyczna płyta montowana w ceowniku. Po porozumieniu z klientem możliwe jest także wykończenie przygotowanej wcześniej podmurówki ogrodzenia frontowego.

 • Efekt, który można uzyskać przy dobrej współpracy inwestora, projektanta i wykonawcy będzie przez lata zachwycał właściciela posesji jak i wszystkich przechodniów.
 • Zastosowanie podmurówki systemowej przyspiesza i ułatwia montaż ogrodzenia frontowego. Ostateczny efekt zawsze zadowala w zakresie estetyki i precyzji wykonania.

Pełna gama barw
Malowanie na każdy kolor z palety RAL już kilka lat temu przestało być wyróżnikiem. Barwienie proszkowe na kolory strukturalne ozdabiane dodatkowo "diamentem" również nie są rynkową nowością i nie wyczerpują zakresu możliwości fachowców z firmy Olbud. Od blisko roku elementy palisady poziomej potrafią oni pomalować w strukturze drewna, która idealnie oddaje usłojenie i kolorystykę drewna, dzięki czemu ogrodzenie nie tylko nabiera rzadkiego wyglądu, ale przede wszystkim charakteryzuje się ponadprzeciętną trwałością.
Odwiedź ogród wystawowy
Ciągle powiększany i modyfikowany o nowe rozwiązania ogród wystawowy jest dziś dumą firmy Olbud.

Klienci, którzy mają okazję odwiedzić ogród wystawowy ogrodzeń w Straszynie znajdują rozwiązania, których szukali, bywają zaskoczeni rozwiązaniami, których wcześniej nie brali pod uwagę, a które służyć im będą przez następne lata.

Zobaczyć można tu wiele modeli segmentów ogrodzeniowych różnego typu i o różnym przeznaczeniu. Segmenty te uzupełnione są o podmurówki i słupki ogrodzeniowe z różnych materiałów. Obejrzeć można tu także systemy bram i furtek wejściowych, a nawet potencjalne okucia do swojego wymarzonego ogrodzenia.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

 • Olbud Straszyn, Starogardzka 40

Opinie (3) 4 zablokowane

 • pytanie

  Witam mam pytanie dotyczące głownego zdjęcia artykułu a dokładnie, z czego są wykonane słupki na tym zdjęciu i jaka firma ma w ofercie materiał do ich wykonania.

  • 0 0

 • polecam

  ja polecam firmę OLBUD - bardzo solidnie i ciekawie wykonują ogrodzenia. :)Bardzo jesteśmy z nich zadowoleni, bo nie dość że super wykonali orobite to jeszcze nie wzieli dużo :)

  • 0 0

 • No, to naprawdę ciekawe jest, warte dobrego przemyślenia na spokojnie.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Trójmiejskie Targi Mieszkaniowe (5 opinii)

targi
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
32550 zł/m2
Gdynia Orłowo
21200 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
20550 zł/m2
Gdańsk Śródmieście
18000 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
17150 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
21850 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
21000 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
18950 zł/m2
Sopot Górny Sopot
15850 zł/m2
Gdańsk Matemblewo
14500 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane