Wiadomości

stat

Nowy budynek mieszkalny w centrum Gdańska

Wiosną 2021 roku gotowy będzie budynek Aura 40, w którym znajdzie się 212 mieszkań oraz 39 apartamentów inwestycyjnych pod wynajem. Powstający na styku Starego i Młodego Miasta obiekt zlokalizowany jest w pobliżu największych atrakcji Śródmieścia Gdańska. Do wyboru są mieszkania o zróżnicowanym metrażu, które spełnią oczekiwania mniejszych i większych rodzin.Aura 40 to druga inwestycja firmy Mill-Yon w Gdańsku. Budynek powstaje u zbiegu ulic Wałowej i Rybaki Górne w Śródmieściu.

- Projektując ten budynek, czerpaliśmy z doświadczeń zdobytych przy cieszącej się ogromnym powodzeniem inwestycji Aura Gdańsk. Wiemy, jakie są potrzeby przyszłych użytkowników, dzięki temu Aura 40 na pewno sprosta potrzebom nawet najbardziej wymagających klientów - mówi Yael Rothschild, prezes firmy Mill-Yon
Budynek zaprojektowany przez WM Pracownię Projektowania Miasta charakteryzuje się niską, sześciokondygnacyjną bryłą, w której pomieści się 212 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 35,33 do 74,25 m kw. Takie metraże spełnią oczekiwania zarówno mniejszych, jak i większych rodzin. A klinkierowa fasada i eleganckie części wspólne nowoczesnego budynku będą stanowiły prestiżową wizytówkę jej mieszkańców.

W budynku znajdzie się również 39 apartamentów inwestycyjnych, od małych lokali typu studio, o metrażu od 21,33 m kw., do mieszkań dwupokojowych o powierzchni do 39,2 m kw.

- Ich właściciele będą mogli odliczyć 23 proc. podatku VAT i czerpać zyski z wynajmu - informuje Yael Rothschild.
Aura 40 zlokalizowana jest na granicy Starego i Młodego Miasta. Można w ciągu kilku minut dotrzeć stąd na dworzec kolejowy i do centrum handlowego albo wybrać się na spacer wzdłuż kanału Raduni, aż do nabrzeża Motławy.

W sąsiedztwie budynku Aura 40 powstają nowoczesne budynki, które stają się nowymi symbolami Gdańska - Muzeum II Wojny Światowej czy Europejskie Centrum Solidarności.

W tej okolicy znajduje się również bogata infrastruktura - szkoły, przychodnie zdrowia oraz sklepy.

- Lokalizacja tuż przy historycznym centrum Gdańska, w cichej, zielonej okolicy, zapewnia fantastyczne warunki niezależnie od tego, czy chce się tu zamieszkać z rodziną, czy zainwestować w apartament na wynajem - zachęca prezes Mill-Yon.
Budowa Aury 40 rozpoczęła się latem tego roku, natomiast oddanie budynku do użytkowania planowane jest na wiosnę 2021 roku.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, przejdź na stronę inwestycji Aura 40.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł