Olivia Star. Punkt widokowy będzie otwarty w tym miesiącu

Najnowszy artukuł na ten temat W OBC bezpiecznie jak w Białym Domu
Wnętrze 32 piętra Olivii Star stylistycznie podzielone będzie na strefy w zależności od widoków rozciągających się za oknem. Aranżacja od strony Zatoki Gdańskiej nawiązywać ma do wnętrza luksusowego transatlantyku.
Wnętrze 32 piętra Olivii Star stylistycznie podzielone będzie na strefy w zależności od widoków rozciągających się za oknem. Aranżacja od strony Zatoki Gdańskiej nawiązywać ma do wnętrza luksusowego transatlantyku. materiały prasowe

W ciągu najbliższego miesiąca 32. piętro wysokościowca Olivia Star w Oliwiezobacz na mapie Gdańska zostanie otwarte - korzystać będzie można z restauracji i wielofunkcyjnej przestrzeni z niepowtarzalnymi widokami na Trójmiasto i okolice. Dostępny będzie także taras oraz panorama z najwyższego punktu w Trójmieście.Przypomnijmy: trzy najwyższe piętra biurowca Olivii Star zaaranżowane będą na powierzchnie użyteczności publicznej. Jeszcze w tym miesiącu wjechać będzie można na długo oczekiwany punkt widokowy.

32. piętro: restauracja, punkt widokowy, wydarzeniaPunkt widokowy w Olivia Star:

Zobacz wyniki (1313)
Na wysokości blisko 130 metrów nad ziemią znajduje się przede wszystkim taras widokowy zwrócony ku Zatoce Gdańskiej. Jego udostępnienie zapowiadane było od chwili, gdy ogłoszony został projekt budowy w ramach kompleksu Olivia Business Centre tak wysokiego budynku. W tym miesiącu zapowiedzi zostaną zrealizowane. Z tej wysokości widać całe Trójmiasto włącznie z sopockim molo, orłowskim klifem czy stadionem Energa Arena Gdańsk. Przy sprzyjającej pogodzie dostrzec można także Półwysep Helski.

Ale taras widokowy to jedynie część 32. piętra. Na jego pozostałej powierzchni powstać ma miejsce spotkań i ciekawych wydarzeń kulturalnych, biznesowych, rodzinnych. Miejsce to otwarte ma być także dla instytucji kultury czy nauki.

- To wnętrza, do których zapraszamy mieszkańców i turystów. Program, który przygotowujemy dla tej przestrzeni ma sprawić, że atrakcyjny będzie tu nie tylko zachwycający widok - mówi Rafał Marcyniuk, członek zarządu Olivia Star Top.
Nasz rozmówca potwierdza także, że wzorem innych tego rodzaju punktów widokowych w Polsce, Europie i na świecie wjazd na 32. piętro będzie biletowany. Zgodnie z zapowiedziami cena będzie wynosiła kilkanaście złotych, stosowany będzie także system zniżek. Pewne grupy wejście będą miały także za darmo.

Stylistyka wnętrza nawiązuje do widoków za oknem
Projekt ponad 1100 m kw. wnętrza 32. piętra powstał w pracowni Design Anatomy pod kierownictwem Anny Branickiej.

- Cała kondygnacja została podzielona na trzy strefy stylistyczne. Odpowiadają one temu, co zwiedzający będą mogli zaobserwować za oknem - mówi Anna Branicka.
W częściach zwróconych w kierunku morza na wizualizacjach wyraźnie widać akcenty znane z klasycznych wnętrz wycieczkowców i statków handlowych. To właśnie w tej części piętra można będzie podejść do okna i wyjść na taras, aby poczuć morską bryzę.

Północna część kondygnacji sąsiaduje z Oliwą, w której znajduje się opactwo Cystersów, katedra oliwska i przytulony do niej park z ogrodem botanicznym oraz majestatyczne domy i kamienice. Wnętrza w tej części piętra nawiązywać będą do secesyjnych budynków z czerwonymi dachami i starych, brukowanych ulic okalanych alejami drzew. Znajdą się w niej również elementy metaloplastyki, nawiązania do drewnianych i przeszklonych werand oraz ulicznych latarń.


W kierunku zachodnim roztacza się z Olivii panorama Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego ze wzgórzami morenowymi starej Oliwy i Wrzeszcza.

- Ta część piętra pozwoli cieszyć się widokiem głębokiej zieleni i rozgościć na wygodnych siedzeniach nawiązujących formą i aksamitem do omszałych pni drzew czy leśnych ławek i altan. Delikatne oświetlenie pozwoli z kolei poczuć się trochę jak w tajemniczym lesie - opowiada o projekcie Anna Branicka.

33. i 34. piętro będą otwarte w tym rokuNa 33. piętrze wysokościowca powstać ma restauracja Arco szefa kuchni Paco Pereza. Hiszpan nagrodzony aż sześcioma gwiazdkami Michelin w czterech europejskich restauracjach jest w trakcie przygotowania lokalu na przyjęcie gości. Wnętrze jest na zaawansowanym etapie aranżacji, a kucharze, którzy na co dzień pracować będą w restauracji, od kilku miesięcy pracują nad menu i współpracą z regionalnymi dostawcami produktów.

Prace są w toku, restauracja otwarta zostanie jeszcze w tym roku.

Na najwyższym, 34. piętrze budynku, a więc na wysokości ok. 135 m, powstać ma centrum konferencyjne. Ze względu na ponadstandardową wysokość pomieszczeń, wynikającą z powstałej w pracowni BJK Architekci architektury budynku, powstałe tu wnętrza będą miały niepowtarzalny charakter.

Według zapowiedzi organizacja spotkań w tym miejscu możliwa ma być również jeszcze w tym roku.

Wrzesień 2017. Widoki ze szczytu Olivii Star pod koniec budowy.

Opinie (110) 3 zablokowane

 • Ale lipa i chala

  A te firmy jescze lepiej, za Wasze zadania na zachodzie płacą 5x tyle, wierzcie dalej w wasza elitarnosc

  • 20 75

 • Czekam na otwarcie punktu widokowego Sea Towers,

  tak już z 10 lat...

  • 162 9

 • tak się składa że wiem ile płacą moim kolegom na zachodzie

  mam wgląd do ich pensji i uwierz mi, że porównując ich ceny wcale od nich nie odstaję.

  • 17 10

 • uwagi do tekstu

  Wnętrza w tej części piętra nawiązywać będą do secesyjnych budynków z czerwonymi dachami - nie ma czegoś takiego w Oliwie, chyba że autorka miała na myśli czas powstania kamienic - początek XX wieku. Secesji praktycznie nie ma w Oliwie.

  • 52 7

 • W gdyńskich Si Tołres taras widikowy jest na parterze

  • 96 2

 • Taki widok a nawet lepszy jest za free

  Z pachołka! Przyroda i spokój na około.

  • 84 12

 • Bo twoi koledzy dają się grabić

  Na zachodzie...

  • 6 6

 • a ile będzie za możliwość pogapienia się przez szybkę?

  czy jak zamówię sernik z kawą to będę już mogła nie płacić za patrzenie? No i czy nie wydam całej emerytury na jeden raz?

  • 51 12

 • miało być za darmo

  a jest płatne... szkoda gadać. Tak jest zawsze deweloper obiecuje coś czego później nie realizuje.

  • 53 35

 • Za darmo wejście?

  • 8 22

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Jungle bazaar
Jungle bazaar
targi
lut 12-13
sobota - niedziela, g. 10:00 - 18:00
Gdańsk, Sopot, Ergo Arena
Mieszkaniowe Targi Gdynia Arena
Mieszkaniowe Targi Gdynia Arena
targi
mar 26-27
sobota - niedziela
Gdynia, Gdynia Arena

Ogłoszenia polecane

Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
29250 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
18350 zł/m2
Gdynia Orłowo
17050 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
16650 zł/m2
Gdańsk Brzeźno
16500 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
21200 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
17200 zł/m2
Sopot Górny Sopot
15800 zł/m2
Gdynia Orłowo
11100 zł/m2
Gdynia Działki Leśne
10150 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl