• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Osiedle blisko centrum, z dala od turystów

27 lutego 2019 (artykuł sprzed 5 lat) 
 • Osiedle Front Park otoczone jest zielenią.
 • Między budynkami Front Parku powstały alejki i mała architektura.
 • Przestrzeń wspólna na osiedlu Front Park została przemyślanie zaaranżowana.
 • Osiedle Front Park powstało w otoczeniu zieleni.
 • Zieleń między budynkami Front Parku.

W centrach polskich i europejskich miast powstają nowe inwestycje z mieszkaniami głównie na wynajem. Podobna sytuacja ma miejsce w Gdańsku, w którego centrum mnożą się osiedla z mieszkaniami kupowanymi z myślą o wynajmie turystycznym. Zupełnie inaczej jest w położonym przy śródmieściu Front Parku zobacz na mapie Gdańska, gdzie 90 proc. sprzedanych dotąd mieszkań nabyły osoby, które chcą tam żyć.Urbaniści biją na alarm i mówią o "bookingizacji" (od nazwy najpopularniejszego portalu z takimi mieszkaniami), która postępuje w śródmieściach wielu miast. Deweloperzy realizujący inwestycje w centrach kierują swoją ofertę głównie do osób planujących czerpanie zysków z najmu. Efekt jest taki, że osiedla naszpikowane są małymi mieszkaniami, które łatwiej wynająć, a ceny metra kwadratowego osiągają zawrotne kwoty.

Prawdziwi mieszkańcy, nie turyściNaprzeciw tym problemom wyszła Moderna Holding realizując swoją inwestycję Front Park. Osiedle zlokalizowane jest nieco na uboczu Śródmieścia Gdańska, z dala od wielkomiejskiego zgiełku, za to w otoczeniu zieleni i z widokiem na opływ Motławy. Osiedle tworzą cztery budynki, w których zaprojektowano 136 apartamentów. 

- Celowo tworzyliśmy mieszkania większe, przestronne, również trzypokojowe. Zależało nam na stworzeniu miejsca, w którym chce się żyć. W efekcie, aż 90 procent klientów stanowią ludzie, dla których Front Park stał się nowym domem - mówi Magda Zalewska, menadżer ds. marketingu i Public Relations Moderna Holding.
Żeby przekonać się, jak żyje się blisko centrum, ale bez tłumu turystów, nocnych krzyków i zabawy do białego rana, gdzie sąsiedzi nie zmieniają się co tydzień, warto odwiedzić Front Park. Tym bardziej, że deweloper właśnie udostępnił urządzony tam apartament pokazowy.

Delikatna ekstrawagancja • Wnętrze mieszkania pokazowego na osiedlu Front Park.
 • Wnętrze mieszkania pokazowego na osiedlu Front Park.
 • Wnętrze mieszkania pokazowego na osiedlu Front Park.
 • Wnętrze mieszkania pokazowego na osiedlu Front Park.
 • Wnętrze mieszkania pokazowego na osiedlu Front Park.
 • Wnętrze mieszkania pokazowego na osiedlu Front Park.
 • Wnętrze mieszkania pokazowego na osiedlu Front Park.
 • Wnętrze mieszkania pokazowego na osiedlu Front Park.
 • Wnętrze mieszkania pokazowego na osiedlu Front Park.
Mieszkanie wita elegancją i luksusem.

- To, co rzuca się w oczy to intensywna dominanta kolorystyczna. We wnętrzu minimalistyczna czerń dopełniona jest butelkową zielenią. Złote dodatki, jodła francuska na podłodze oraz kamienne wykończenia dały efekt wnętrza nowoczesnego, łączącego style, z delikatną ekstrawagancją - opisuje Magda Zalewska.
We wnętrzu apartamentu zastosowano oryginalne detale: stylizowane włączniki świateł, czarno-białą kamienną mozaikę oraz sztukaterię na ścianach. Wraz z zastosowaną kolorystyką, taka aranżacja wpisuje się w jeden z najmodniejszych współczesnych trendów i odbierana jest jako bardzo szykowna.

Jak w parkuOsiedle położone jest pośród zieleni, a jego mieszkańcy mają zaledwie kilka kroków do opływu Motławy. Między budynkami Front Parku zaplanowano dużo wolnej przestrzeni, która została wypełniona przez alejki oraz zaprojektowaną ze smakiem małą architekturę. W połączeniu z zielenią, daje to wrażenie obcowania z naturą, jak w prawdziwym parku.

W sąsiedztwie osiedla znajduje się wiele rekreacyjnych tras. Można wybrać się na kajak lub rower albo po prostu pobiegać lub pospacerować.

Gdański charakterBudynki Front Parku swoją bryłą i proporcjami nawiązują do kształtu gdańskich kamienic. Elewacje pokrywa cegła a dachy ceramiczna dachówka. Akcentem nowoczesności są duże przeszklenia, dzięki czemu mieszkania na osiedlu są bardzo dobrze doświetlone.

Na koniec warto wspomnieć, że w ostatnich latach cała okolica znacząco się zmienia. Moderna swoją inwestycją Front Park wpisuje się w rewitalizację tej wyjątkowej części Gdańska. Niedawno blask odzyskała położona nieopodal ul. Łąkowa, a wkrótce życie wróci też na tereny dawnej zajezdni tramwajowej.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Inwestycje

Miejsca

 

Wydarzenia

Premiera inwestycji - Jasieny

dni otwarte

Dzień otwarty inwestycji Doki

dni otwarte
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
35500 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
24200 zł/m2
Gdynia Orłowo
23900 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
23800 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
20700 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
31200 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
21450 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
17750 zł/m2
Sopot Górny Sopot
16550 zł/m2
Gdańsk Oliwa
16100 zł/m2
Gdynia Orłowo
15450 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane