• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Pracownia smaków

15 marca 2006 (artykuł sprzed 18 lat) 
Styl kuchni, czyli charakter zabudowy i dodatków, powinniśmy dobrać przede wszystkim do wielkości pomieszczenia - duże rustykalne meble niekoniecznie będą pasować do niskiej i małej kuchni w bloku. Ponieważ modne jest łączenie różnych stylistycznie sprzętów, nie musimy przejmować się umeblowaniem sąsiadującego z kuchnią pokoju
lub jadalni - połączenie starego z nowym może dać naprawdę dobry efekt (najlepszym na to dowodem jest pierwsza pokazana kuchnia).
Nowoczesną kuchnię otwarto na pokój dzienny i podzielono na dwie części - przy oknie urządzono aneks jadalny ze stylowym stołem i krzesłami. Umowną granicę pomiędzy kuchnią i jadalnią wyznacza zróżnicowana posadzka - jasny granit i ciemny parkiet.

Kuchenne meble niemieckiej firmy Poggenpohl architekt rozmieścił wzdłuż dwóch przeciwległych ścian. Przy jednej znajdują się: jednokomorowy zlewozmywak z ociekaczem, zmywarka (Siemens), elektryczna płyta grzejna oraz szufladkowy wyciąg (Faber). Przy przeciwległej ścianie, we wnęce, zaplanowano głęboką i wysoką zabudowę.

Wbudowano tam chłodziarko-zamrażarkę (Siemens), ekspres do kawy i kuchenkę mikrofalową (Miele). Fronty szafek zrobiono z płyty stolarskiej, fornirowanej i barwionej
na kasztan. W części szafek wiszących aluminiowe ramy wypełniono matowym szkłem.

Do szafek dobrano stalowe uchwyty i blat z jasnego granitu. Nad blatem ścianę na wysokości 30 cm obłożono granitowymi płytami. W kuchni zamontowano wiszącą lampę oraz lampy pod górnymi szafkami.
Zabudowę jasnej kuchni zaplanowano wzdłuż dwóch ścian, przy trzeciej zamontowano niewielki barek z dwoma wysokimi krzesłami o metalowej konstrukcji. W głównym ciągu roboczym znajduje się jednokomorowy zlewozmywak i elektryczna płyta grzejna.Przy wejściu ustawiono głęboką szafę z piekarnikiem wbudowanym na wysokości wzroku.

Po drugiej stronie wejścia, we wnęce, ustawiono lodówkę. Szafki mają drzwiczki z płyty MDF. Okrągłe, satynowe uchwyty harmonizują ze stalowymi sprzętami. Na tle jasnokremowych ścian i gładkich frontów wyraźnie rysują się czarne kamienne blaty.

Wejście do kuchni i przejście do pokoju dziennego zamknięto suwanymi drzwiami z hartowanego szkła. Gospodarze zdecydowali się na jednakową podłogę w całym mieszkaniu - parkiet z egzotycznego drewna sucupira. W miejscach najbardziej narażonych na zabrudzenia ułożono czerwono-czarny chodnik.

projekt: Jan Beyga
Porady architekta Masz problem z aranżacją wnętrza?

Masz problem z aranżacją wnętrza?

Wyślij do nas zwymiarowany szkic pomieszczenia wraz z zaznaczoną wentylacją oraz doprowadzeniami instalacji. Napisz jakie kolory lubisz, jaki preferujesz styl, jakie elementy mają koniecznie znaleźć się w twoim otoczeniu. Opisz kto będzie korzystał z projektowanych pomieszczeń i jaki tryb życia prowadzą użytkownicy. Czy mają jakieś pasje?

Rozwiązania przedstawimy w serwisie Dom i Nieruchomości w dziale Projekty i wnętrza.
Uprzedzamy, że przedstawione zostaną wybrane problemy.
List i szkic prześlij pod adres: aranzacje@trojmiasto.pl

Tak Mieszkam

Opinie (9) 1 zablokowana

  • A ja nie polecam łączenia kuchni i dużego pokoju

    Sama mam takie połączenie w mieszkaniu i niestety na podstawie własnych doświadczeń nie polecam takiego rozwiązania:
    1.w kuchni zawsze musi być idealny porządek, w końcu to duży pokój,
    2.mimo świetnego pochłaniacza, pewnych potraw nie mogę przygotowywać - np. smażonej ryby,
    3.ze względu na duży pokój, cały sprzęt kuchenny musi być elegantszy (stal nierdzewna), czyli ok. 30% droższy.
    Jak tylko można nie łączyć tych dwóch pomieszczeń, to polecam NIE ŁĄCZYĆ. Ja niestety nie mogłam nie łączyć, stąd takie rozwiazanie mam w mieszkaniu.

    • 0 0

  • Hm.. a ja mam połączony duży pokój z kuchnią i bardzo sobie to chwalę - bo np. nie tracę kontaktu z goscmi - i droga niesienia potrawy nie jest długa - Kiki na pewno ma rację - ale mi się strasznie podoba takie połączenie i w nowym mieszkaniu też chcę tak zrobić

    • 0 0

  • Kuchnia łączona z pokojem ma sens tylko dla osób gotujących sporadycznie (np. dla singli). Nie wyobrażam sobie takiego rozwiązania dla rodziny z dziećmi, gdzie coś 'pichci' się stale- nie ma możliwości pozbycia się zapachów i dymów, nawet przy najplepszym wyciągu!

    • 0 0

  • Nie jestem za łączeniem kuchni z pokojem

    Kuchnia z pokojem to może i pomysł nowoczesny, modny, ale mało praktyczny. Osobna kuchnia to komfort - przypalę coś - nie ma problemu, zamykam drzwi otwieram okno i w mieszkani nic nie czuć. Jakbym miał połączona kuchnię to wszystkie zapachy przenikają w meble, kanapę, firany, dywan itp. Poza tym ktoś gotujący, sprzątający czy robiący cokolwiek innego w kuchni nikomu nie przeszkadza - natomiast przy połączeniu kuchni z pokojem taki układ jest niemozliwy. Nie sposób oglądać TV czy czytać gdy ktoś 'użędowałby' w części kuchennej. Uważam że lepiej przy oddzielnej kuchni przyjmować gości - nie trzeba myśleć o porządku, zmywaniu, nie patrzą mi na ręce.

    • 0 0

  • Wybaczcie mi błędy ort:) to przez pośpiech.

    • 0 0

  • tez nie pochwalam łaczenia pokoju z kuchna

    mieszkam w domu i mimo, że jest przestrzeń i wyciągi w kuchni to oddzielilismy te 2 pomieszczenia.
    Kiki pisze o stali nierdzewnej, wszystko fajnie tylko czyscic to cholerstwo to juz mniej fajne zajecie, zawsze widac drobny zaciek itp.

    • 0 0

  • Moby Dick

    Dokałdnie: na lodówce widać każdą plamkę, podobnie na rączce od piekarnika. Więc kupuję dzikie ilości najróżniejszych płynów i mleczek... i czyszczę i pucuję...
    A najgorsze, gdy przychodza goscie i zmnieniam talerze pomiędzy daniami. Z dużego pokoju widać cały zlew brudnych naczyń (ja nie mam zmywarki, bo jeszcze lodówkę w duzym pokoju zniosę, ale zmywarki już nie; -)))
    Jedyną dobrą rzeczą, jest fakt, że nie musiałam kupowac radia do kuchni; -))) - jak cos gotuję, to mogę jednocześnie mieć włączony TV...

    • 0 0

  • całkiem dobrym wyjściem, o ile się ma kuchnie przyległą do dużego pokoju, jest połowiczne połączenie. Np. wyjście od kuchni bez drzwi, trochę szersze i obusowane np. regałem na tzw. szkło i kryształy. Zapachów nie ma widoków też nie, a wrażenie że dwa pomieszczenia stanowią całość pozostaje.

    • 0 0

  • sorki miało być obudowane nie obusowane. Ah ten pośpiech!

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Dzień Otwarty Proneko

konsultacje, dni otwarte

Dzień otwarty osiedla Novum Rumia

dni otwarte
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
35450 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
23600 zł/m2
Gdynia Orłowo
23000 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
22150 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
21750 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
28850 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
21250 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
16550 zł/m2
Sopot Górny Sopot
15550 zł/m2
Gdańsk Przymorze
15150 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane