• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Spotkanie dla seniorów o nieruchomościach i majątku

EBu
13 marca 2024, godz. 14:45 
Opinie (79)
Posiadana nieruchomość bardzo często stanowi cały dorobek życia, warto poświęcić trochę uwagi na właściwe zadysponowanie jego przyszłości. Posiadana nieruchomość bardzo często stanowi cały dorobek życia, warto poświęcić trochę uwagi na właściwe zadysponowanie jego przyszłości.

Jak sprawnie zarządzać swoimi nieruchomościami? Jak uniknąć kosztownych zaniedbań? Jak przygotować nieruchomość do dziedziczenia? To tematy, które zostaną poruszone w Gdyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. 3 Maja 27/31Mapka w czasie spotkania na temat nieruchomości organizowanego specjalnie dla seniorów. Odbędzie się ono w czwartek, 14 marca, o 17:45. Wstęp jest bezpłatny.Czy starsze osoby w twojej rodzinie same zajmują się sprawami prawnymi związanymi z nieruchomościami?

- Jako pośrednicy nieruchomości, przy okazji wykonywania naszej pracy, często wchodzimy w różne sytuacje życiowe naszych klientów. Widzimy przy tym, że seniorzy bardzo często nie potrafią poruszać się na współczesnym rynku nieruchomości - mówi Grzegorz Dobrowolski ze Stowarzyszenia Pomorskiego Pośredników w Obrocie Nieruchomościami będącego współorganizatorem spotkania. - Chcemy zatem popularyzować w tej grupie informacje na temat rodzajów własności, metod zadbania o przyszłość posiadanych nieruchomości, rozwiewać wszelkie wątpliwości, jakie mają seniorzy. Chcemy zachęcić do myślenia o swoim majątku i jego przyszłości.
To częsty problem, z którym spotykają się pośrednicy nieruchomości: nieuregulowane przez spadkodawcę sprawy związane z nieruchomością, co bardzo często niezwykle wydłuża proces przejęcia nieruchomości przez spadkobierców, generuje wiele niepotrzebnych kosztów, a czasem nawet niebezpieczne dla samej nieruchomości sytuacje.

Z obserwacji pośredników nieruchomości wynika, że wśród seniorów panuje przekonanie, że spisanie testamentu wiąże się z wizytą u notariusza i kosztami, co nie jest prawdą.

Cykl porad: pytanie do notariusza- Seniorzy są tą grupą, która ma wiele pytań o darowiznę, sposoby spisywania testamentu oraz przyszłość posiadanych nieruchomości w sytuacji, kiedy testament nie zostanie spisany - mówi Grzegorz Dobrowolski.
Informacje dotyczące dziedziczenia i sposobów przekazania spadku będą jednym z punktów spotkania informacyjnego. Dlatego spotkanie organizowane jest w porozumieniu z członkami stowarzyszenia Challange Dance, w którym są prawnicy z misją dzielenia się informacjami pro publico bono.

W czasie spotkania będzie także możliwość zadawania indywidualnych pytań, które rozwieją wątpliwości dotyczące posiadanych nieruchomości. Spotkanie planowane jest na ok. godzinę, ale w miarę potrzeb zostanie przedłużone.

- Jesteśmy otwarci na organizację kolejnych takich spotkań, tak aby "Senior w Świecie Nieruchomości" mógł stać się informacyjnym cyklem, który zagości w różnych miejscach Trójmiasta, na przykład w DPS-ach czy klubach seniorów - zapowiada Grzegorz Dobrowolski.
EBu

Wydarzenia

Senior w Świecie Nieruchomości

spotkanie

Miejsca

  • SPPON Gdynia, Świętojańska 122/9

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (79)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Dzień otwarty deweloper Yareal

dni otwarte

Pomorskie Targi Mieszkaniowe: dom mieszkanie wnętrze

targi
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
35450 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
23600 zł/m2
Gdynia Orłowo
23000 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
22150 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
21750 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
28850 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
21250 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
16550 zł/m2
Sopot Górny Sopot
15550 zł/m2
Gdańsk Przymorze
15150 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane