• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Stylowy i modny Górny Wrzeszcz z Kamienicami H. Kołłątaja

24 września 2020 (artykuł sprzed 3 lat) 
Nowoczesna architektura Kamienic H. Kołłątaja doskonale wpisuje się w otaczającą historyczną zabudowę. Nowoczesna architektura Kamienic H. Kołłątaja doskonale wpisuje się w otaczającą historyczną zabudowę.

Śmiało można powiedzieć, że nie ma takiej drugiej dzielnicy w Gdańsku jak Wrzeszcz. W jednym miejscu przenikają się dawne i współczesne czasy. Zabytkowe kamienice i wille stoją dzisiaj obok nowoczesnych budynków apartamentowych. A tuż obok las, gdzie wciąż można spotkać dziki i sarny.Wrzeszcz to dzisiaj dzielnica biznesowa i handlowe centrum Gdańska. Świetnie skomunikowana z całym Trójmiastem, usiana placówkami bankowymi, filiami międzynarodowych firm, sklepami usytuowanymi w pobliżu biurowców. Historyczna dzielnica Gdańska, zamieszkana przed wojną przez bankierów, jubilerów i bogatych kupców, odzyskuje dawny charakter i dzisiaj przyciąga ludzi kreatywnych, śmiało realizujących swoje marzenia, również te, dotyczące zakupu mieszkania w najlepszej lokalizacji, jaką na pewno jest Górny Wrzeszcz.

Kultowe ulice także zyskują nowe oblicze. Jedną z nich jest ul. Hugo Kołłątaja, przy której realizowana jest flagowa inwestycja firmy INDAI, którą  deweloper odda do użytku w IV kwartale 2021 roku.

Nowa wizytówka Górnego WrzeszczaKamienice H. Kołłątaja  będą  nową wizytówką Wrzeszcza - już dysponują dobrym adresem i bezpiecznym sąsiedztwem pięknie odrestaurowanych, przedwojennych budynków. Doskonale wpiszą się w tkankę istniejącej historycznej zabudowy, wyróżnią się jednak paletą nowoczesnych udogodnień, których brakuje w sąsiadujących budynkach, a przede wszystkim skalą zabudowy.

W kameralnych dwóch niewysokich budynkach usytuowano 46 apartamentów, po 4-6 lokali na każdej kondygnacji, co znacząco wpłynie na zwiększenie prywatności mieszkańców.

Nowoczesne, reprezentacyjne wejście do budynków. Nowoczesne, reprezentacyjne wejście do budynków.
Z analiz sprzedażowych wynika, że kupujący to przede wszystkim ludzie z okolic realizowanej inwestycji. Bardziej komfortowo - tak, zmiana miejsca zamieszkania - nie. Decyduje głównie sentyment do miejsca, historii, dobrych sąsiedzkich relacji, przywiązanie do wygody wielkomiejskiej infrastruktury, ale przede wszystkim paleta nowoczesnych rozwiązań funkcjonalnych, które oferują Kamienice H. Kołłątaja.

Inwestycja wyróżni się paletą nowoczesnych rozwiązań funkcjonalnychWielostanowiskowa hala garażowa z pomieszczeniem na rowery, dodatkowo wyposażona w punkty ładowania samochodów elektrycznych oraz myjnię dla miłośników rowerów. Dla rodzin z dziećmi czy osób starszych inwestor zapewni w budynkach cichobieżne, szybkie windy dostępne już z poziomu garażu.

Elewację kamienic zdobiące mieszkania wizualnie powiększają balkony i tarasy. Apartamenty na ostatniej kondygnacji mają oryginalnie wbudowane w dach przestronne tarasy, z których roztacza się widok na całą okolicę.

Na dziedzińcu pomiędzy budynkami zostanie zaprojektowany nowatorski "kieszonkowy ogród". Na dziedzińcu pomiędzy budynkami zostanie zaprojektowany nowatorski "kieszonkowy ogród".
Inwestycja została wpisana w przestrzeń tętniącego życiem centrum Wrzeszcza, z założenia ma stanowić prawdziwą oazę spokoju i komfortu dla przyszłych mieszkańców. Na dziedzińcu pomiędzy budynkami zostanie zaprojektowany nowatorski "kieszonkowy ogród", nie tylko z myślą o efektownej dekoracji wnętrza. To właśnie za jego sprawą architekci stworzyli przyjazny mikroklimat w ścisłym centrum Wrzeszcza - miejsce, które pozwoli przyszłym mieszkańcom zrelaksować się i poczuć bliskość natury.

Inwestor informuje, iż w ofercie pozostało niewiele mieszkań: 1-pokojowych (26-32 m kw.) 2-pokojowych (38 m kw., 41 m kw.), 3-pokojowych (64-79 m kw.) oraz 4-pokojowych (72 m kw., 88 m kw.).

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Katalog.trojmiasto.pl - Miejsca

 

Wydarzenia

OdeaPark - Dzień otwarty

dni otwarte
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
31500 zł/m2
Gdynia Orłowo
22700 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
22400 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
21000 zł/m2
Gdańsk Długie Ogrody
18650 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
25600 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
20550 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
17450 zł/m2
Sopot Górny Sopot
17350 zł/m2
Gdańsk Matemblewo
15050 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane