Wiadomości

W 2020 r. ruszy budowa mieszkań i hotelu przy Haffnera

Po latach zapowiedzi w przyszłym roku rozpocznie się zabudowa terenów po dawnym zespole budynków Lucky Hotels u zbiegu ul. Haffnera i al. Niepodległości w Sopocie. Deweloper Polnord otrzymał pozwolenie na budowę trzech budynków mieszkalnych ze 140 lokalami oraz hotelu z 230 pokojami. Realizacja ma potrwać dwa lata.Jakich obiektów najbardziej brakuje w Sopocie:

mieszkaniowych 39%
hotelowych 4%
biurowych 6%
handlowych 14%
sportowo-rekreacyjnych 19%
medycznych 18%
zakończona Łącznie głosów: 313
O nowej zabudowie, która miała stanąć na terenie o powierzchni ok. 3 ha między ul. Haffnera a al. Niepodległości, pisaliśmy już ponad 11 lat temu. Wówczas Polnord zapowiadał, że do 2011 r. w miejscu hotelu, który powstał w latach 70. z myślą o szwedzkich robotnikach budujących suchy dok w gdyńskiej stoczni, powstanie zupełnie nowy obiekt o funkcji hotelowej.

Z tych planów nic nie wyszło, w 2012 r. deweloper nawet chciał sprzedać ten teren, ale później wycofał się z tego pomysłu. Cztery lata później pojawiła się nowa koncepcja zabudowy przewidująca powstanie mieszkań, hotelu oraz biur.

Rok 1975. Trwa budowa motelu Lucky Hotels dla szwedzkich robotników budujących suchy dok w gdyńskiej stoczni.
Rok 1975. Trwa budowa motelu Lucky Hotels dla szwedzkich robotników budujących suchy dok w gdyńskiej stoczni. fot. Zbigniew Kosycarz/KFP
Ostatecznie musiała ona zostać okrojona do trzech pięciokondygnacyjnych budynków mieszkalnych oraz hotelu. W części mieszkalnej znajdzie się 140 lokali o powierzchniach od 31 do 190 m kw., w tym cztery penthouse'y z tarasami na dachu. Natomiast hotel posiadał będzie 230 pokoi. 14 listopada Polnord otrzymał pozwolenie na budowę.

Projekt osiedla Haffnera Residence powstał w Studiu Architektonicznym Kwadrat, autorem jest Jacek Droszcz z zespołem.

Czytaj także: nowe inwestycje mieszkaniowe w Sopocie


- Osiedle będzie mieścić się w segmencie "eko premium". Z górnych kondygnacji rozpościerać się będzie widok na zatokę i park. Zdecydowaliśmy się między innymi zachować istniejący na działce drzewostan. W porozumieniu z miastem posadzimy także aleję lip - zapowiada Marcin Gomoła, prezes zarządu Polnord SA.
Wcześniej deweloper planował wycinkę wielu drzew na swoim terenie inwestycyjnym, ale nie dostał takiej zgody od miasta Sopot i konserwatora.

Budowa ruszy w przyszłym roku i potrwa około dwóch lat. Sprzedaż mieszkań rozpocznie się w grudniu.

Warto wspomnieć, że na podstawie tzw. umowy drogowej Polnord dofinansował w kwocie 2 mln zł oraz pokrył koszty stworzenia dokumentacji projektowej dotyczącej przebudowy fragmentu ul. Haffnera w Sopocie wraz z sieciami podziemnymi.

Ogłoszenia. Sprawdź ceny nowych mieszkań w Sopocie

Opinie (39) 1 zablokowana

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.