Wiadomości

Wiecha na budynkach Grano Hotel i Grano Residence

Budowa Grano Hotels jest zaawansowana. Ma zostać zakończona do drugiego kwartału 2020 r.
Budowa Grano Hotels jest zaawansowana. Ma zostać zakończona do drugiego kwartału 2020 r. materiały prasowe

Dekpol Deweloper rozpoczął prace wykończeniowe Hotelu Grano oraz powierzchni apartamentowej Grano Residence należących do sieci Grano Hotels. Inwestycja powstaje na Wyspie Spichrzów w obrębie ulic Chmielnej, Pszennej i Żytniej, w sąsiedztwie Podwala Przedmiejskiego. Na inwestycji zawisła wiecha oznaczająca zakończenie głównych prac budowlanych.Wiecha, która w październiku zawisła na budowie, oznacza zakończenie prac nad konstrukcją budynku. Trwają prace przy wykończeniu elewacji, są one obecnie zaawansowane w ponad 70 proc.

- Zawieszenie wiechy to bardzo ważny moment, zarówno dla inwestorów, jak i zespołu wykonawców. To także potwierdzenie, że realizacja inwestycji przebiega zgodnie z ustaleniami. Dzięki zaangażowaniu całego zespołu mogliśmy terminowo zakończyć pierwszy etap prac. Przed nami prace wykończeniowe, które - mam nadzieję - przebiegną równie sprawnie i z zachowaniem jak najwyższych standardów - powiedział w czasie uroczystości Sławomir Młyński, dyrektor Departamentu Generalnego Wykonawstwa w Dekpol SA.
Nowy kompleks sieci Grano Hotels powstaje na Wyspie Spichrzów w obrębie ulic Pszennej i Żytniej, zaledwie 250 metrów od ulicy Długiej i Starego Miasta. Lokalizacja inwestycji jest jej niezaprzeczalnym atutem. Serce miasta i centrum najważniejszych wydarzeń historycznych i kulturowych przyciąga co roku do Gdańska miliony turystów, a obiekty Grano powstają w odpowiedzi na ich potrzeby.

W ramach inwestycji zmodernizowana zostanie również infrastruktura komunikacyjna i techniczna w sąsiedztwie inwestycji - drogi dojazdowe i chodniki.

W ramach inwestycji Grano Hotels powstaje siedmiokondygnacyjny obiekt o powierzchni całkowitej ponad 24 tys. m kw. i 19,5 tys. m kw. powierzchni użytkowej. W części hotelowej zaplanowano 136 pokoi o powierzchni od 22 do 47 m kw. sprzedawanych w systemie condo. W drugiej części znajdzie się 141 funkcjonalnych apartamentów o powierzchni od 36 do 87 m kw. W częściach wspólnych budynku zaprojektowano przestronne lobby, salę konferencyjną dla 120 gości, restaurację, basen, saunę oraz salony spa.

Inwestorem jest spółka Dekpol Pszenna, generalnym wykonawcą Dekpol. Projekt powstał w pracowni KD Kozikowski Design.

Opinie (11) 1 zablokowana

 • (2)

  Ale na tym plakacie jak po angielsku pojechali. Się czuję jak w Dubaju. Hipokryzja mamy swój język.

  • 12 4

  • Reklama skierowana jest do klienta z zagranicy. Polacy, w przeważającej części są zbyt biedni, niestety.

   • 3 5

  • Prawda

   Prawda, ale to tylko pokazuje, że oferta kierowana jest do obcokrajowców a nie do rodzimych Gdańszczan

   • 1 0

 • Estetycznie nie ma szału (2)

  Betonowy kloc geometrycznie nawiązujący do kamienic/spichlerzy, pokryty jaskarwym plastikiem. No cóż, mówi się trudno. Architektura w jej ładniejszym, estetycznym i miłym dla oka stylu sama w sobie umarła po wojnie. Obecnie dominuje szklano betonowa tandeta(przykład wyspa spichrzów i te kartonowo/kiczowate "coś" co tam postawiono)... Oczywiście kończę już to moje bidolenie, bo wiadomo że nowa zabudowa- choć wizualnie nie należy do atrakcyjnych, nawet nie starają jej "historyzować" aby bardziej pasowała do charakteru starówki i okolic, to jedno jest pewne- lepsze to niż dziura nie zabudowana od wojny... Natomiast plus jest taki, że im więcej hoteli- tym większa konkurencja cenowa(korzysta turysta, daje to też miejsca pracy). Różnorodność wyboru miejsca w hotelach to też cios dla niekotrolowanego porcederu wynajmu mieszkań pod wynajem krótkoterminowy dla bydła, co za tym idzie, destrukcji klatek i horroru dla sąsiadów mających "czelność" mieszkać na stałe w kamienicy/bloku jak normalni ludzie.

  • 20 9

  • "biadolenie" - łapka w dół, a druga część komentarza - łapka w górę
   '... i bądź tu mądry

   • 6 0

  • Nie rozumiem "normalnych" ludzi. Jak masz mieszkanie dajmy na to na ul. Ogarnej to puść je w najem, a sam zamieszkaj na Oruni, Chełmie, Przymorzu. Nie oszukujmy się te miliony ludzi muszą zobaczyć Neptuna... i będą nocować w okolicy.
   Kolejny kwestia, nikt nie buduje zabytków, no chyba że gipsowe atrapy w kasynach Las Vegas czy Shenzu. Buduje się nowe budynki, w nowych technologiach, Tak plastik, szkło, żelbeton. Nikt ci nie postawi zamku krzyżackiego z 9 kg cegieł wyrabianych ręcznie z gliny. Postępu nie cofniesz, czasu również. Stocznie zamknęli, za to budują hotele.

   • 3 0

 • Zwrot "przyciąga co roku do Gdańska miliony turystów" jest chyba sporym nadużyciem... (1)

  Ostatnio był artykuł na tym portalu mówiący o całkowitej liczbie turystów odwiedzających Gdańsk w 2018 roku, było ich nieco ponad milion.. Gdzie te miliony zatem ?

  • 4 4

  • Zgadza się był artykuł, mówiący o tym że przez trzy letnie miesiące (czerwiec, lipiec i sierpień) Gdańsk odwiedziło 1 mln 98 goś

   A w całym roku ponad trzy miliony...

   • 1 0

 • Niewypał

  Mi się nie podoba..

  • 7 2

 • Brawo Sławek! No i Mariusz oczywiście

  • 0 0

 • Co z tego pozostanie?

  Fajny projekt, ciekawe na jakim etapie zostanie "zmodernizowany" w celu uzystania jak najwiekszych profitow kosztem estetyki. Deweloperzy sa zainteresowani maksymalizowaniem zyskow, w przypadku braku kontroli urzednikow lub wrecz za ich cicha zgoda, wyjdzie kolejna wyspa spichrzów.
  Szkoda ...

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.