Zielony Południk. Osiedle, na którym znajdziesz dobrych sąsiadów

W sąsiedztwie osiedla Zielony Południk znajduje się szereg udogodnień dla mieszkańców, m.in. sklepy, żłobek, przedszkola, szkoła podstawowa oraz przychodnia.
W sąsiedztwie osiedla Zielony Południk znajduje się szereg udogodnień dla mieszkańców, m.in. sklepy, żłobek, przedszkola, szkoła podstawowa oraz przychodnia. mat. pras.

Dobre sąsiedztwo to wspólnota, którą tworzą mieszkańcy, korzystający z atrakcyjnie zaaranżowanych przestrzeni osiedla. To również jego otoczenie - w przypadku Zielonego Południka, inwestycji Euro Stylu położonej u zbiegu ulic Starogardzkiej i JagiełłyMapka w Gdańsku - rozległe tereny zielone i szybujące nad nimi ptaki. Ich śpiew koi zmysły i sprawia, że nabieramy energii do życia.Obserwacja życia skrzydlatych sąsiadów może stać się przyjemną formą relaksu i wartościowego spędzania czasu z dziećmi, a także doskonałą lekcją przyrody dla najmłodszych. Jeśli chcemy cieszyć się obecnością i śpiewem ptaków, warto o nie zadbać. Zwłaszcza wtedy, gdy muszą zmagać się z niesprzyjającą aurą: mrozem, śniegiem czy suszą. Mądrze dokarmiane, odwdzięczą się radosnymi trelami.


Budki i karmniki dla ptakówAby ułatwić mieszkańcom Zielonego Południka opiekę nad skrzydlatymi sąsiadami, pracownicy Euro Stylu umieścili na terenie osiedla budki lęgowe oraz karmniki. Stanęły tam również tablice edukacyjne z informacjami i ciekawostkami o często odwiedzających te rejony wróblach i sikorkach oraz zasadach ich dokarmiania.

Mieszkańcy otrzymali też ulotki informacyjne ze wskazówkami, dotyczącymi właściwego wyboru pokarmu dla ptaków i sposobu ich karmienia. Materiały zostały dostarczone bezpośrednio do skrzynek pocztowych razem z dołączoną porcją odpowiednio dobranych ziaren. Warto wspomnieć, że tablice edukacyjne, budki i karmniki dla ptaków stały się częścią osiedlowej infrastruktury również na innych inwestycjach, realizowanych przez dewelopera.


Zalety ogrodów deszczowychBudki i karmniki to nie jedyne elementy wspierające środowisko naturalne na terenie Zielonego Południka. Szczególną rolę pełnią tam również liczne ogrody deszczowe, które nie tylko cieszą oczy ciekawą roślinnością, ale przede wszystkim spełniają wiele praktycznych oraz ekologicznych funkcji, m.in. umożliwiają zagospodarowanie części wód opadowych. Ich zaletą jest też to, że "same się podlewają", a w czasie suszy i letnich upałów dzielą się zapasem wody z roślinami w najbliższym otoczeniu. Ponadto, obniżają wówczas temperaturę nawet o kilka stopni Celsjusza.

Dzięki odpowiednio dobranym roślinom, ogrody deszczowe oczyszczają wodę, glebę i powietrze oraz produkują tlen. Zwiększają również bioróżnorodność, tworząc mikrośrodowiska i zapewniają pożywienie żyjącym w nich zwierzętom. Dzięki temu, mieszkańcy osiedla nie tylko żyją i odpoczywają w pięknym otoczeniu, ale również mogą oddychać lepszej jakości powietrzem.


Przemyślana infrastruktura rekreacyjnaInfrastruktura Zielonego Południka sprzyja różnego rodzaju aktywnościom na świeżym powietrzu. Dzięki komfortowym odległościom między budynkami, na terenie osiedla powstają starannie urządzone przestrzenie, służące relaksowi i sąsiedzkiej integracji. Są tam ścieżki spacerowe, miniparki i skwery, na których można przysiąść, by odpocząć z książką lub porozmawiać z sąsiadami. Dzieci mogą bezpiecznie bawić się na placach zabaw. W zielnikach - rodzinnie lub z sąsiadami - mieszkańcy uprawiają własne zioła.

- Kolejne etapy osiedla zakładają dalsze wzbogacenie terenów wspólnych, m.in. o boisko do streetballu oraz strefę crossfit, z których na pewno chętnie będą korzystać miłośnicy aktywnego spędzania czasu. Przy zaprojektowanym na terenie Zielonego Południka zbiorniku retencyjnym powstaną pomost i grillowisko. To kolejne miejsca, w których będzie można przyjemnie spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi - mówi Anna Tuszyńska, kierownik sprzedaży w Euro Stylu.

Dobrze skomunikowana lokalizacjaZielony Południk położony jest u zbiegu ulic Starogardzkiej i Władysława Jagiełły na południu Gdańska. To dynamicznie rozwijająca się część miasta, w bliskim sąsiedztwie głównych szlaków komunikacyjnych aglomeracji trójmiejskiej: Obwodnicy Trójmiasta (trasa ekspresowa S6) oraz Południowej Obwodnicy Gdańska (trasa ekspresowa S7).

Łatwo i szybko można dojechać z Zielonego Południka do centrum Gdańska, dokąd podróż potrwa ok. 15 min. Tylko ok. 20 minut zajmie dojazd do lotniska oraz nad morze, kaszubskie lasy i jeziora.

Komunikację z centrum ułatwiają też regularne połączenia miejskich linii autobusowych. Natomiast codzienną wygodę zapewniają mieszkańcom osiedla znajdujące się w niewielkiej odległości sklepy - np. Lidl, oddalony o zaledwie minutę - żłobek i przedszkola, szkoła oraz przychodnia. Godnym uwagi jest fakt, iż osiedle zmienia oblicze dzięki usługom pojawiającym się w parterach budynków usytuowanych wzdłuż ul. Starogardzkiej, które stworzą tkankę miejską, dającą codzienny komfort mieszkańcom Zielonego Południka.

Lokale usługowe w parterach budynków położonych wzdłuż ul. Starogardzkiej dadzą mieszkańcom codzienny komfort.
Lokale usługowe w parterach budynków położonych wzdłuż ul. Starogardzkiej dadzą mieszkańcom codzienny komfort. mat. pras.

Więcej informacji o inwestycji Zielony Południk można znaleźć na stronie: www.eurostyl.com.pl.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

 

Wydarzenia

Mieszkaniowe targi Gdynia Arena
Mieszkaniowe targi Gdynia Arena
targi
maj 15-16
sobota - niedziela
Gdynia, Gdynia Arena
Open House Gdynia 2021
Open House Gdynia 2021
spotkanie, wystawa, muzyka na żywo
maj 29-30
sobota - niedziela
Gdynia

Ogłoszenia

Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
22850 zł/m2
Gdynia Gdynia Port
17000 zł/m2
Gdynia Orłowo
15400 zł/m2
Gdańsk Śródmieście
14500 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
14150 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
14450 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
13150 zł/m2
Sopot Górny Sopot
12900 zł/m2
Gdańsk Brzeźno
12300 zł/m2
Gdańsk Zaspa
10950 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane