wróć do listy

Atrium Oliva

typ zabudowy
wielorodzinna
realizacja
od III kw. 2021 r. do IV kw. 2022 r. w budowie
metraż
36 do 114 m2
sprzedaż
w trakcie 
deweloper

Opis inwestycji

Położenie inwestycji w zabytkowej części Oliwy, u zbiegu ulic Bażyńskiego i Grottgera, zapewni przyszłym mieszkańcom spokój codziennego dnia. W okolicy znajduje się niska zabudowa, a niewielka odległość od lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz parku Oliwskiego zapewni możliwość rekreacji na łonie natury, w zaciszu.

Jednocześnie w czasie krótkiego spaceru dojść stąd można do centrum Oliwy, z jej ofertą gastronomiczną, handlową (w tym dzielnicowy ryneczek), usługową i kulturalną. Niewiele dalej jest do największych na Pomorzu kompleksów biurowych oraz kampusu Uniwersytetu Gdańskiego, co daje możliwość zamieszkania niedaleko miejsca pracy lub nauki.

Osoby, które poruszają się komunikacją miejską, docenią osiedle przy Bażyńskiego ze względu na niewielką odległość od linii tramwajowej, przystanku SKM, autobusów. Z tego miejsca komfortowo dojechać można zarówno do śródmieścia Gdańska, jak i do Sopotu czy Gdyni, a wyjazd ul. Spacerową na trójmiejską obwodnicę daje możliwość zarówno szybkiego poruszania się po całej aglomeracji, jak i wyjazdu w kierunku autostrady A1 oraz tras S7 i S6.

Docelowo Atrium Oliva stworzy pięć budynków ze 149 apartamentami. Osiedle będzie ogólnodostępne i nieogrodzone. Jego sercem będzie obniżone terenowo patio zaprojektowane na wzór klasycznych domów atrialnych, ale w nowoczesnym wydaniu.

Ma to być przestrzeń sprzyjająca nawiązywaniu więzi społecznych między mieszkańcami, z założeniem wodnym, pieszą kładką, teatralnymi schodami zewnętrznymi oraz bogatą roślinnością, wśród której powstanie strefa wyciszenia, gdzie poczytać będzie można książkę. Ruch kołowy zostanie ograniczony do podziemnej hali garażowej.

Program udogodnień dla mieszkańców uzupełniać będą zlokalizowane centralnie sala klubowa z bilardem, fitnessem oraz strefą relaksu z saunami i tężnią solankową. Wnętrza wykończone będą materiałami szlachetnymi, takimi jak: forniry, kamień naturalny (trawertyn), wysokiej jakości gresy oraz spieki kwarcowe, tapety oraz tapicerki.

Z gamy dostępnych rozwiązań ekologicznych w Atrium Oliva wykorzystane zostaną ładowarki do aut elektrycznych, panele fotowoltaiczne oraz oświetlenie LED. Na zewnątrz budynków zaprojektowane zostały ogrody deszczowe uwzględniające zastosowanie zbiorników retencyjnych, nasadzenia z roślin przyciągających ptaki i owady, stworzenie budek dla owadów.

Deweloper zapowiada także starania o międzynarodowy, ekologiczny certyfikat BREEAM dla inwestycji na poziomie very good.

W pierwszym etapie, który ukończony zostanie do końca 2022 roku, powstaną dwa budynki trzypiętrowe z 49 mieszkaniami o powierzchni od 36 do 114 m kw. W kolejnych etapach planowane są także lokale usługowe.

Deweloper w 2019 roku przeprowadził zamknięty konkurs na projekt osiedla. Wzięło w nim udział pięć pracowni z całej Polski. Jego zwycięzcą i ostatecznym twórcą projektu inwestycji jest trójmiejskie Roark Studio.
Jeśli znalazłeś błąd w prezentacji lub chcesz zgłosić nową inwestycję, napisz: inwestycje@trojmiasto.pl

Ogłoszenia

Aktualnie brak ogłoszeń w tej inwestycji

W pobliżu

Wyślij pytanie
do dewelopera

Zapytaj dewelopera o ofertę

Deweloper: ALLCON Osiedla
ALLCON Osiedla
Polityka prywatności

Inwestycje tego dewelopera

Sceneria Parkowa

Sceneria Parkowa

ALLCON Osiedla

Gdynia Mały Kack, ul. Parkowa

43 do 123 m2
Powierzchnia
w budowie
Realizacja
Linea

Linea

45 ogłoszeń

ALLCON Osiedla

Gdańsk Jasień, al. Pawła Adamowicza

40 do 185 m2
Powierzchnia
w budowie
Realizacja
Młyny Gdańskie

Młyny Gdańskie

81 ogłoszeń

ALLCON Osiedla

Gdańsk Siedlce, ul. Malczewskiego

25 do 122 m2
Powierzchnia
w budowie
Realizacja
Tarasy Bałtyku

Tarasy Bałtyku

ALLCON Osiedla

Gdańsk Przymorze, ul. Dąbrowszczaków

43 do 166 m2
Powierzchnia
zakończona
Realizacja
Zielona Aleja

Zielona Aleja

ALLCON Osiedla

Gdańsk Morena, ul. Królewskie Wzgórze

30 do 102 m2
Powierzchnia
zakończona
Realizacja
Domy pod Koroną

Domy pod Koroną

ALLCON Osiedla

Gdańsk Morena, ul. Morenowe Wzgórze

46 do 124 m2
Powierzchnia
zakończona
Realizacja

Opinie (5)

 • Oliwa

  Dobrze, że znikną tereny przemysłowe i powstanie niska zabudowa.

  • 14 0

 • Arek

  Ładne

  • 2 0

 • Re: Atrium Oliva (2)

  Kiedy zaczyna się sprzedaż? Ciekawe jakie ceny. ;)

  • 4 0

  • Re: Atrium Oliva

   Ceny będą odpowiednie do standardu wykonania 15-20k mkw

   • 0 5

  • Na start 13k / mk

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Deweloper

Allcon Osiedla - trójmiejska firma deweloperska wyodrębniona w strukturach Grupy Allcon.
30-letnie doświadczenie, wysoka jakość wykończenia mieszkań i nagrodzone realizacje to atuty wyróżniające firmę na rynku nieruchomości.
rozwiń
58 760-07-48, 58 660-19-70