• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Mieszkanie Magdy i Pawła

arch. Barbara Reiter
2 lipca 2010 (artykuł sprzed 13 lat) 
Aranżacja mieszkania Magdy i Pawła zaproponowana przez dewelopera. Aranżacja mieszkania Magdy i Pawła zaproponowana przez dewelopera.

Magda i Paweł zwrócili się o pomoc w aranżacji ich nowego mieszkania o pow. 61 m.kw. Chcą, by ich lokal miał nowoczesny wystrój przy zastosowaniu stonowanych kolorów. Nabywcy liczą, że ich mieszkanie stanie się z naszą pomocą przytulne.



Aranżacja nr 1 Aranżacja nr 1
Aranżacja nr 2. Aranżacja nr 2.
Aranżacja nr 3. Aranżacja nr 3.
Magda i Paweł kupili niedawno jednopoziomowy lokal w stanie deweloperskim. Według nich problem lokalu stanowi ekspozycja okien. Światła dziennego w mieszkaniu jest niewiele. Chcą użyć farb na ścianach o tonacji pastelowej. Liczą, że ten krok zapobiegnie złudzeniu optycznemu - pomniejszonego wnętrza.

- Czas po pracy spędzamy z reguły w domu. W dni wolne od obowiązków żyjemy aktywnie. Nasz dom jest zawsze otwarty - często odwiedzają nas goście. Chcemy by salon był przestrzenny. Lubimy praktyczne rozwiązania i sztukę użytkową - mówi Magda.

Nabywcy mieszkania mają problem z długim korytarzem. Nie wiedzą, czy instalować tam szafy, czy też pozostawić pomieszczenie przestrzennym.

- Razem z Magdą uwielbiamy pichcić. Nie wiemy jak zaaranżować kuchnię. Jest ona nieduża i na dodatek została odgrodzona ścianką działową. Aby do niej wejść, trzeba dołożyć kilka kroków - opowiada Paweł.

Z uwagi na ograniczone światło w całym mieszkaniu, miejsce przygotowania posiłków jest mocno zacienione. Nowi lokatorzy, chcą też doświetlić miejsce, w którym będą przygotowywać posiłki.

Jak można zaaranżować mieszkanie? Oglądanie programów telewizyjnych nie jest wymarzoną rozrywką Magdy i Pawła. Dlatego urządzenie RTV powinno się znaleźć na ozdobnej ściance działowej miedzy kuchnią, a salonem. Meble do wypoczynku ustawiamy tak, by zapewniały widok za okno, a nie na telewizor.

Urządzenia i meble kuchenne powinny znaleźć się tuż obok projektowanej ścianki działowej o niepełnej wysokości. Ustawienie zagwarantuje wolną przestrzeń w kuchni, gdzie będzie można ustawić stół i krzesła.

Zabudowę kuchenną zamawiamy do wysokości parapetu okiennego. Pod oknem zmieści się niewielki blat. Będzie można robić na nim potrawy i obserwować widok za oknem.

Zaproponowana kolorystyka salonu jest stonowana - ciepła. Odpowiednim kolorem ścian byłby tu szary, jasny brąz lub biały. Akcentem poprawiającym wystrój będą niewielkie szafki: pod telewizor i obok kanapy wypoczynkowej. Drobne meble powinny być utrzymane w kolorze zielonym o natężeniu soczystym. Wystrój dopełnią obrazy lasu na płótnie. Miękkie dodatki - poduszki - na kanapie sprawią, że salon będzie bardziej przytulny. Okna przykrywamy lekką roletą, by nie ograniczać dostępu światła dziennego.

Łazienka jest niewielka. Mimo ograniczonej powierzchni znajdzie się w niej miejsce na kabinę prysznicową, umywalkę, czy toaletę. A co z pralką? Też jest dla niej miejsce. Jeśli jednak myślimy o wygospodarowaniu większej przestrzeni, możemy ukryć ją w niedużej szafce, która posłuży nam też za blat pod lustrem. Będzie można tam postawić choćby kosmetyki.

Ważnym elementem w każdym mieszkaniu są szafy w zabudowie. Powinno być ich jak najwięcej. Dlaczego? Warto zapewnić sobie miejsce nie tylko na ubrania, ale także starocia - pamiątki, których z każdym dniem przybywa. Najlepszym rozwiązaniem są tu garderoby z wejściem od strony sypialni lub korytarza, ale na zastosowanie tego rozwiązania nie każdy może sobie pozwolić, bowiem jest ono drogie.

W pozostałych dwóch aranżacjach prezentujemy inne możliwości wykorzystania pomieszczeń lokalu Magdy i Pawła.

Porady architekta Masz problem z aranżacją wnętrza?

Masz problem z aranżacją wnętrza?

Wyślij do nas zwymiarowany szkic pomieszczenia wraz z zaznaczoną wentylacją oraz doprowadzeniami instalacji. Napisz jakie kolory lubisz, jaki preferujesz styl, jakie elementy mają koniecznie znaleźć się w twoim otoczeniu. Opisz kto będzie korzystał z projektowanych pomieszczeń i jaki tryb życia prowadzą użytkownicy. Czy mają jakieś pasje?

Rozwiązania przedstawimy w serwisie Dom i Nieruchomości w dziale Projekty i wnętrza.
Uprzedzamy, że przedstawione zostaną wybrane problemy.
List i szkic prześlij pod adres: aranzacje@trojmiasto.pl

Design Atelierarch. Barbara Reiter

Opinie (57) 5 zablokowanych

  • a mi się podoba!!

    Takie rozwiązanie jest fajne, gdy chcemy wizualnie powiększyć przestrzeń pokoju dziennego! A w tak małych mieszkaniach, na jakie młode małżeństwa mogą sobie aktualnie pozwolić, to się BARDZO PRZYDA. Gdy ktoś chce mieć kuchnie osobno, zamkniętą ze swoimi zapachami, to i takie rozwiązanie przecież się zmieści. Ale jak dla mnie dobry wyciąg kuchenny i wietrzenie zupełnie by wystarczył. Fajna koncepcja i tyle. I takie mieszkanko chciałabym mieć, a nie z małą, ciemną, kuchenną klitą, do której drzwi i tak są wyjęte z zawiasów, bo otwieranie ich, gdy ktoś idzie korytarzem grozi wypadkiem, a gdyby były otwierane do środa kuchni to by 1/3 przestrzeni zabrały. I wiem, że tak jest w WIELU mieszkaniach z "zamkniętą" kuchnią. Także zazdroszczę!

    • 2 4

  • polecam

    Na pewno ta Pani architekt przedstawiła jeszcze sto innych dobrych propozycji zaaranżowania mieszkania, tak jak i dla naszego, także zawsze jest w czym wybierać, a postawione wytyczne są zawsze spełnione, rozwiązania pomysłowe i świeże. Baaaardzo polecam to biuro. Nowoczesność w pełnym wymiarze.
    Pozdrowienia

    • 1 3

  • kuchnia otwarta na salon

    Zgadzam się w 100% z Madzią, posiadam kuchnię otwartą na salon i bardzo tego żałuję. Zapachy ale też hałas ,nawet głupi czajnik z gotującą się wodą po prostu przeszkadza. Nigdy więcej nie zafundowała bym sobie tego, nawet kosztem mniejszej przestrzeni!!!

    • 3 1

  • szkoda, że "wizualizacje" to goły Sketchup... Pani architekt mogła się pokusić o coś lepszego, chociaż mały render. Lepsze wizki robią ludzie na architekturze i architekturze wnętrz na 1 roku:)

    • 4 2

  • Widze, ze wreszcie

    ludzie zaczynaja rozumiec, ze otwarta kuchnia to bzdura calkowita i wynika tylko z oszczednosci developera, a nie wygody mieszkancow. Glupcy zawsze patrza na mode, a nie inne cechy. Lepiej poznio niz wcale, a szczegolnie dotyczy to myslenia.

    • 3 1

  • e tam!

    niezła kicha! ja w swojej rezydencji mam lepiej

    • 1 2

2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Dzień Otwarty Proneko

konsultacje, dni otwarte

Dzień otwarty osiedla Novum Rumia

dni otwarte
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
35450 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
23600 zł/m2
Gdynia Orłowo
23000 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
22150 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
21750 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
28850 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
21250 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
16550 zł/m2
Sopot Górny Sopot
15550 zł/m2
Gdańsk Przymorze
15150 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane