• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

22. dzielnica Gdyni? Rozpoczęła się sprzedaż mieszkań na Dąbrowie

5 lipca 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Nowa Dąbrowa to nowoczesne osiedle, które zapewni swoim mieszkańcom dostęp do wszelkich potrzebnych usług. Nowa Dąbrowa to nowoczesne osiedle, które zapewni swoim mieszkańcom dostęp do wszelkich potrzebnych usług.

Nowa Dąbrowa to nowoczesny kompleks mieszkalno-usługowy, który powstanie przy ul. RdestowejMapka w Gdyni. Deweloper ALLCON planuje zrealizować w tym miejscu nie tylko mieszkania, ale też plac i ulicę handlową oraz leśny teren rekreacyjny. Przyszli mieszkańcy będą mogli swobodnie korzystać z bogatej osiedlowej infrastruktury, w tym restauracji, kawiarni i sklepów - bez konieczności dojeżdżania do centrum.Blisko do lasu i do pracyDąbrowa to jedna z najmłodszych i najbardziej zielonych dzielnic Trójmiasta. W niedalekim sąsiedztwie ul. Rdestowej znajdują się m.in. liczne trasy rowerowe i piesze, biegnące przez Trójmiejski Park Krajobrazowy, wieża widokowa, a także stadnina koni.

Osiedle ALLCON-u powstanie w otoczeniu lasu, na łagodnie pochylonym zboczu, które zapewnia idealne nasłonecznienie. Lokalizacja umożliwi też świetną komunikację z resztą metropolii.

Przypomnijmy, że niedaleko krzyżują się najważniejsze trasy całej aglomeracji - Obwodnica oraz nowo powstające: Trasa Kaszubska i Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej. Po zakończeniu prac remontowych będzie to prawdopodobnie jeden z najlepszych układów drogowych w Trójmieście.

Dodatkowy komfort poruszania się po Trójmieście zapewni, znajdujący się tuż przed wjazdem na osiedle, przystanek autobusowy "Leśna Polana", z którego bezpośrednio dojedziemy do pozostałych dzielnic Gdyni, Rumi, Sopotu, a nawet Gdańska-Oliwy.

Osiedle jak miasto idealneTwórcom Nowej Dąbrowy zależało na tym, by ich inwestycja była jak najbardziej samowystarczalna. Celem było stworzenie miejsca, które zapewnia codzienny komfort życia i ogranicza do minimum konieczność dojazdów. Jedną z inspiracji architektów był koncept "miasta idealnego", czyli ośrodka miejskiego, który jest świetnie zaplanowany i funkcjonalny, a równocześnie estetyczny.

  • Ulica handlowa za dnia będzie miejscem zakupów...
  • ... a wieczorem może zamienić się w miejsce rekreacji i rozrywki.
Na terenie Nowej Dąbrowy powstanie rozległy plac z lokalami usługowymi oraz ogródkami. Osiedlowe życie z pewnością urozmaici też ulica handlowa. Wśród bogatego wachlarza usług zaplanowano miejsca przeznaczone na zakupy, rozrywkę, aktywność fizyczną oraz odpoczynek. Nie zabraknie też lokali zaprojektowanych z myślą o przedszkolu i przychodni.

Projekt będzie na tyle urozmaicony, że można porównywać go do nowej, 22. dzielnicy Gdyni.

- Kupno mieszkania to jedna z najważniejszych życiowych decyzji. Architekci oraz urbaniści pracujący przy projekcie Nowej Dąbrowy wzięli pod uwagę wszystkie kluczowe aspekty komfortowego życia - mówi Anna Maj, kierownik działu marketingu ALLCON. - Naszym celem jest stworzenie przestrzeni, która będzie odpowiednia zarówno dla wypoczynku, jak i rozrywki, którą mieszkańcy pokochają.

Zielona i ekologiczna DąbrowaNowa Dąbrowa powstaje w otoczeniu zieleni i lasów. Nowa Dąbrowa powstaje w otoczeniu zieleni i lasów.
Naturalne otoczenie, z którego znana jest Dąbrowa, było kolejną inspiracją dla projektantów. Na terenie osiedla przewidziano m.in. zielone oazy spokoju, kreatywne place zabaw oraz malowniczą przestrzeń spacerową, która spodoba się również amatorom porannego joggingu.

Do wykończenia wnętrz i części wspólnych użyte zostaną naturalne i trwałe materiały. ALLCON jak zwykle wykorzystał także szereg rozwiązań ekologicznych i energooszczędnych, w tym ogrody deszczowe i nowoczesne oświetlenie LED.

Z myślą o rowerzystach przy osiedlu powstaną stojaki na rowery. W halach garażowych przewidziano natomiast możliwość realizacji gniazda do ładowania samochodów elektrycznych.

  • Wnętrza i części wspólne wykończone zostaną materiałami wysokiej jakości i trwałości.
  • Wnętrza i części wspólne wykończone zostaną materiałami wysokiej jakości i trwałości.
  • Wnętrza i części wspólne wykończone zostaną materiałami wysokiej jakości i trwałości.

Nowa Dąbrowa w sprzedażyALLCON rozpoczął już sprzedaż mieszkań w gdyńskiej inwestycji. W ramach pierwszego zadania powstanie jeden pięciopiętrowy budynek z 60 mieszkaniami i siedmioma lokalami usługowymi. Wszystkie mieszkania będą posiadały przestronne tarasy, balkony, loggie lub ogródki.

Więcej informacji można znaleźć na stronie dewelopera.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

 

Wydarzenia

Dzień Otwarty nowej inwestycji Apartamenty Forma w Rumi

dni otwarte
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
33100 zł/m2
Gdynia Orłowo
22550 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
20050 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
17800 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
22100 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
20650 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
19700 zł/m2
Sopot Górny Sopot
15250 zł/m2
Gdynia Orłowo
15100 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane