Wiadomości

Aranżacje wnętrz. Sypialnia pod skosami

Zgodnie z życzeniem właścicieli, w obu koncepcjach, łóżko znalazło się pod oknami dachowymi tak, by umożliwić oglądanie gwiazd nocą.
Zgodnie z życzeniem właścicieli, w obu koncepcjach, łóżko znalazło się pod oknami dachowymi tak, by umożliwić oglądanie gwiazd nocą.

Urządzenie przytulnej sypialni wymaga przeanalizowania różnych rozwiązań funkcjonalnych. Osoby, które pod uwagę biorą głównie kryteria estetyczne, mogą mieć trudności ze stworzeniem naprawdę komfortowego wnętrza.Rzut i wymiary pomieszczenia
Rzut i wymiary pomieszczenia
W podobnej sytuacji znalazła się nasza czytelniczka Anna, która wraz z partnerem będzie urządzać wkrótce swój wymarzony dom. Najbardziej problematycznym pomieszczeniem dla naszych czytelników jest niewielka sypialnia, która nie tylko musi pomieścić niezbędne funkcje, ale i odzwierciedlać wyobrażenia właścicieli o tym miejscu.

- Początkowo chcieliśmy samodzielnie urządzić naszą sypialnię, ale nie wiemy jak podstawowe pomysły wdrożyć w życie. Wyobrażamy sobie, że będzie można tam od razu odczuć przytulny, sielski i intymny klimat. Ma to być miejsce idealne do wypoczynku i relaksu po ciężkim dniu pracy, ale chcielibyśmy, aby w pomieszczeniu znalazł się kącik z biurkiem przy którym można przejrzeć pocztę, napisać list albo namalować piękny obraz. Zastanawiamy się także nad umieszczeniem telewizora na jednej ze ścian - pisze w liście do redakcji nasza czytelniczka Anna.
Właściciele lubią ciepłe barwy, w tym jasny odcień zieleni. Z sypialni będzie korzystać para, która lubi ciszę i harmonię.

- Lubimy rośliny, ale nie w dużych ilościach. Lubimy ciszę i harmonię, a późnym wieczorem oglądanie gwiazd, dlatego chcemy umieścić duże, podwójne łóżko pod dwoma oknami dachowymi - dodaje nasza czytelniczka.
Dwie wersje aranżacji wnętrza przygotowała Magdalena Żochowska-Dajuk ze Studia Projektowego Dizain Rum. W obu wersjach łóżko na życzenie czytelników znalazło się pod oknami dachowymi, by możliwe było oglądanie nocą gwiazd.

Koncepcja pierwsza
Pierwsza wersja aranżacji wnętrza opiera się na zastosowaniu drewnianej podłogi i naturalnych materiałów. Zgodnie z preferencjami właścicieli, we wnętrzu znalazły się również rośliny i plecione rattanowe wstawki we frontach szaf w garderobie.

Przytulnego wyrazu wnętrzu dodaje zielony dywan w liście. Za tapicerowanym wezgłowiem znalazła się płyta z kamiennym wzorem. Wzdłuż łóżka znalazła się szafka z szufladami, która pełni funkcję stolika nocnego.

Na ścianie pomiędzy sypialnią a garderobą znalazły się drewniane panele i dekoracyjne obrazki. Po przeciwnej stronie wisi makrama. Efekt dopełniają plecione krzesła, miejsce na książki i zielona pufa w garderobie.

W tej koncepcji wygospodarowane zostało także miejsce na biurko. Strefa "komputerowa" została umieszczona we wnęce pod telewizorem.

Koncepcja druga
Druga koncepcja opiera się na chłodniejszej kolorystyce. Chociaż również znajdziemy tu nawiązania do natury, to zamiast zieleni, główną rolę odgrywają tu inspiracje wodą, planetami i rozgwieżdżonym niebem, które przez okna dachowe tak bardzo podziwiać chcą inwestorzy. We wnętrzu znalazły się wykładzina i pościel inspirowane wyglądem powierzchni planet.

Charakteru wnętrzu dodaje jutowa pufa i surowy pieniek. Na suficie znalazły się lampy z chromowanymi kloszami nawiązujące do statków kosmicznych.

Akcentem ożywiającym pomieszczenie jest zieleń w odcieniu szałwii.

W tej wersji miejsce do pracy przy komputerze znalazło się w miejscu garderoby, ale żeby nie powstało wrażenie "siedzenia w szafie" całość od sypialni oddzielona została zasłoną, a nie trwałą ścianką.

Opinie (47) 2 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.