Inwestycje w Trójmieście

Cztery Oceany BPI S.A.

Cztery Oceany

Gdańsk

miejscowość:
Gdańsk
dzielnica:
Przymorze
miejsce:
ul. Obrońców Wybrzeża Mapka
deweloper:
Cztery Oceany BPI S.A.
typ zabudowy:
wielorodzinna, wysoka
metraż:
25 do 115 m2
sprzedaż:
zakończona 
realizacja:
od I kw. 2010 r. do IV kw. 2017 r. zakończona
forum:
dyskusje o inwestycji
Cztery Oceany to kompleks czterech 18 piętrowych budynków, które powstały przy ul. Obrońców Wybrzeża na gdańskim Przymorzu. Ta lokalizacja oznacza, że dosłownie po sąsiedzku znajduje się tu centrum handlowe, apteki, poczta, przychodnia, biblioteka, fitness, posterunek policji. Blisko jest do autobusu i tramwaju oraz żłobka, przedszkola, szkoły, gimnazjum, basenu. Na spacer wybrać się można do Parku Reagana i na plażę.

Każdy z budynków w założeniach przywołuje inny ocean - Spokojny, Indyjski, Atlantycki i Południowy. Łącznie projekt obejmuje realizację ponad pół tysiąca mieszkań.

Partery oraz przestrzenie pomiędzy budynkami zostały przeznaczone pod funkcje handlowo-usługowe. Na dachach części handlowo-usługowej przewidziano urządzenie placów zabaw dostępnych dla mieszkańców kompleksu. Każdy budynek posiada osobną recepcję nawiązującą do nazwy budynku. Budynki wyposażone są w szybkie windy, a dla zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców obiekty są monitorowane.

Mieszkania wykańczane były w standardzie deweloperskim i "pod klucz". Wszystkie posiadają przestronne balkony ze szklanymi balustradami, które zapewniają lepsze doświetlenie mieszkania.

W I etapie (Ocean Atlantyk), zakończonym w październiku 2011 roku, powstał jeden budynek mieszkalny, a w nim 140 mieszkań. Mieszkania w drugiej wieży (Ocean Indyjski) zostały przekazane nowym właścicielom w 2014 roku (186 mieszkań). Trzecia wieża (Ocean Spokojny, oddana do użytkowania w marcu 2017) ma 190 lokali. Ostatni budynek ze 192 mieszkaniami - Ocean Południowy - został przekazany właścicielom w IV kwartale 2017. Na dachach trzeciego i czwartego budynku do dyspozycji mieszkańców oddane zostały tarasy widokowe.

Osiedle zostało zaprojektowane przy współpracy Pomorskiego Biura Projektowego GEL oraz belgijskiego biura Conix Architects (elewacje).
Jeżeli znalazłeś nieścisłość w prezentowanych materiałach - poinformuj nas:

Opinie (65) 6 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

lokalizacja
1
2
3
4
5
infrastruktura
1
2
3
4
5
architektura
1
2
3
4
5
cena / jakość
1
2
3
4
5

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.