• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Dom wśród zieleni z odbiorem w przyszłym roku

6 września 2022, godz. 09:00 
Rozarium Tuchomskie. Zamieszkanie w otoczeniu bujnej zielni to marzenie wielu osób. Tu spełnić je można już za 385 tys. zł. Rozarium Tuchomskie. Zamieszkanie w otoczeniu bujnej zielni to marzenie wielu osób. Tu spełnić je można już za 385 tys. zł.

Tuchom i Tokary to położone nad jeziorem podmiejskie miejscowości. Życie toczy się tu w rytmie prac we własnym ogrodzie, spacerów nad wodą, satysfakcji z ciągłego kontaktu z naturą. Do domów, które właśnie powstają tu na osiedlach Rozarium Tuchomskie i Zakątek Tuchomski, wprowadzić się będzie można w przyszłym roku. To wyjątkowa oferta na rynku. Także ze względu na cenę - dom można tu kupić już za 385 tys. zł.Deweloperem obydwu osiedli jest istniejąca od 2006 r. firma Lokum Deweloper. Zrealizowała ona już dziesiątki domów na przedmieściach Gdańska. Wieloletnie doświadczenie dewelopera jest bezcenne, bo pozwala precyzyjnie oceniać potrzeby nabywców domów i dostosowywać zabudowę do oczekiwań konkretnej rodziny.

Rozarium Tuchomskie. Niewielkie domy w dużych ogrodach • Rozarium Tuchomskie. Mieszkańcy na co dzień zachwycać się mogą sielskimi widokami okolicy.
 • Rozarium Tuchomskie, ostatni etap osiedla w budowie. Do jeziora Tuchomskiego można stąd dojść spacerem.
 • Rozarium Tuchomskie, ostatni etap w budowie. Domy powstają na dużych działkach, dzięki czemu każda rodzina może cieszyć się przestrzennym ogrodem.
To sztandarowa inwestycja Lokum Deweloper, zlokalizowana w miejscowości TokaryMapka . Krótki spacer po powstającym od lat Rozarium Tuchomskim wystarczy, by ocenić jakość realizacji dewelopera. W pierwszych etapach realizacji powstało już ponad 100 segmentów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej i szeregowej, część z nich miała indywidualne garaże.

Obecnie powstaje piąty - ostatni - etap zabudowy. Z trzydziestu lokali w dwulokalowych domach w sprzedaży pozostało tylko pięć, wszystkie mają po 72,8 m kw. Ich wielką zaletą są obszerne ogrody - niektóre działki mają aż 450 m kw.

Domy mają dwie kondygnacje: na parterze duży salon z kuchnią i łazienkę. Na piętrze znajdują się pokoje i druga łazienka. Parkowanie aut możliwe jest na własnych miejscach postojowych przed domem.

Wprowadzić będzie można się tu już w kwietniu i lipcu przyszłego roku. Ceny domów na mniejszych działkach zaczynają się już od 385 tys. zł.

- To ostatnia szansa, by zamieszkać na tym pięknym osiedlu, ponieważ kończymy jego budowę - informuje Aleksandra Rekuć z firmy Lokum. - To doceniana przez wielu naszych klientów oferta, bo domy są kompaktowe, ale dzięki dobrze przemyślanemu rozkładowi wygodne, a jednocześnie niedrogie w utrzymaniu.


Zakątek Tuchomski. Kilka kroków od jezioraJeszcze bliżej jeziora Tuchomskiego, zaledwie w odległości kilkuminutowego spaceru od jego brzegówMapka, powstaje osiedle Zakątek Tuchomski.

Budowa rozpoczęła się latem ubiegłego roku, docelowo powstać ma tu 40, nieco ponad 90-metrowych domów w zabudowie bliźniaczej. Będą one miały otwartą strefę dzienną z aneksem kuchennym i gabinet na parterze oraz dwie lub trzy sypialnie na poddaszu.

 • Zakątek Tuchomski. Domy będą miały doskonale nasłonecznione ogrody.
 • Zakątek Tuchomski. Z osiedla nad jezioro dojść można nawet z własnym SUP-em pod pachą.
 • Zakątek Tuchomski. Ze względu na dużą popularność oferty w budowie jest już drugi etap osiedla.
Duże drzwi balkonowe na parterze prowadzić będą na taras, a następnie do ogrodu. Domy powstają na działkach o powierzchni 450 m kw., więc przyszli właściciele cieszyć się będą sporymi ogrodami.

Przed każdym domem powstaną po dwa miejsca postojowe. Wprowadzić się tu będzie można jesienią przyszłego roku.

- W sprzedaży jest już drugi etap budowy, pierwszy został wyprzedany. Wielkim atutem są tu doskonale nasłonecznione ogrody. Klienci bardzo doceniają projekt domów na osiedlu Zakątek Tuchomski, ponieważ umożliwia on kilka wariantów aranżacji, w zależności od potrzeb rodziny - podkreśla Aleksandra Rekuć. - Niewielka odległość od przystanków autobusowych to ważny argument dla osób, które chcą regularnie dojeżdżać do Gdyni.


Dom z dopłatą do wkładu własnegoOd czerwca tego roku m.in. domy jednorodzinne można kupować, wykorzystując pomoc państwa. Ustawa o gwarantowanym kredycie hipotecznym ma być wsparciem dla osób, które nie dysponują wkładem własnym umożliwiającym zaciągnięcie kredytu mieszkaniowego na zakup mieszkania lub budowę domu, oraz wspomagać spłatą części zobowiązań kredytowych rodziny, w których urodzi się drugie lub kolejne dziecko.

Pomoc tą wykorzystać można także przy zakupie domu od Lokum Deweloper. Państwowa gwarancja obejmuje od 10 do 20 proc. wartości nabywanej nieruchomości.

- W związku z tym nabywca najtańszego lokalu na osiedlu Rozarium Tuchomskie w cenie 385 tys. zł może liczyć na gwarancję wysokości od 38,5 do nawet 77 tys. zł. Gdyby przedmiotem zakupu był droższy lokal z dużym ogrodem w cenie od 417 do 455 tys. zł, to kwota ta wynieść mogłaby od 41,7 do nawet 91 tys. zł - wylicza Aleksandra Rekuć. - Z kolei na osiedlu Zakątek Tuchomski najtańszy lokal kosztuje 565 tys. zł, zatem w tym przypadku kwota gwarantowana to od 56,5 do nawet 113 tys. zł.
Osoby, które potrzebują wsparcia w przygotowaniu wniosku kredytowego, mogą w Lokum Deweloper liczyć na pomoc eksperta finansowego.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Inwestycje

Rozarium Tuchomskie

Rozarium Tuchomskie

Lokum

Tokary, ul. Radosna Mapa

72.8 do 147 m2
Powierzchnia
w budowie
Realizacja
Zakątek Tuchomski

Zakątek Tuchomski

Lokum

Tuchom, ul. Tęczowa Mapa

90.3 do 91.1 m2
Powierzchnia
w budowie
Realizacja

Miejsca

 • Lokum Gdańsk, Chłopska 70 Mapa
 
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
31400 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
19800 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
19750 zł/m2
Gdynia Orłowo
19100 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
18000 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
21950 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
18800 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
17800 zł/m2
Sopot Górny Sopot
16600 zł/m2
Gdynia Orłowo
14000 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane