• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Ekspert o cieple. Ciepła woda z GPEC. Cz. 2

17 czerwca 2008 (artykuł sprzed 15 lat) 
Najnowszy artykuł na ten temat Zmiany w zarządzie GPEC
Doceń korzyści
Jeśli do budynku w którym mieszkasz doprowadzane jest ciepło sieciowe, ale woda ogrzewana jest indywidualnie w każdym lokalu weź pod uwagę możliwość rozbudowania węzła cieplnego o funkcje dostarczania ciepłej wody. Nie jest to skomplikowana operacja - wystarczy wymienić istniejący węzeł jednofunkcyjny (a więc taki, który dostarcza tylko ciepło sieciowe) na węzeł dwufunkcyjny, który w miarę zapotrzebowania użytkowników na ciepłą wodę będzie ją podgrzewał. Konieczne jest także rozbudowanie instalacji wewnętrznej doprowadzającej wodę do mieszkań, ale nie jest to skomplikowane przedsięwzięcie, a fachowcy z GPEC Serwis są w stanie takie prace przeprowadzić szybko i za konkurencyjną stawkę. 
Korzyści z takich zmian będziemy doceniać z wielu powodów.

Większe bezpieczeństwo
W budynkach, w których woda podgrzewana jest indywidualnie przez każdego użytkownika zmiana o której mowa znacznie podwyższy standard bezpieczeństwa. Woda podgrzewana jest tam obecnie przy pomocy piecyków gazowych, elektrycznych podgrzewaczy wody, których praca znaczenie obciąża instalację elektryczną, lub w piecach na paliwo stałe. Zamiana tych urządzeń na węzeł, który jest w zasadzie bezobsługowy oznacza eliminację zagrożenia wybuchem czy porażenia prądem.

Większy komfort
Ponadto pamiętać warto, że urządzenia podgrzewające wodę indywidualnie wymagają regularnych przeglądów, napraw oraz konserwacji. W przypadku wody sieciowej nie trzeba się o to martwić. Węzły są w zasadzie bezobsługowe, a monitorowaniem ich pracy zajmują się doświadczeni fachowcy z GPEC. Udział samych użytkowników nie jest więc konieczny. 

Oszczędności
Oczywiście rezygnacja z indywidualnych źródeł podgrzewania wody oznacza również oszczędności. Przede wszystkim doprowadzając do domu czy mieszkania wodę sieciową ograniczamy zużycie mediów, które do tej pory wykorzystywane były do podgrzewania wody. Rezygnujemy w ten sposób także z konieczności utrzymywania samych urządzeń (przeglądy, naprawy). Aby wyobrazić sobie skalę oszczędności najprościej wziąć pod uwagę prosty przykład budynku wielorodzinnego, w którym mieszka dziesięć rodzin - zamiast montować dziesięć piecyków gazowych, wystarczy zamontować w nim jeden węzeł produkujący ciepłą wodę. Oszczędności są olbrzymie, a przy tym korzysta środowisko naturalne. 

Dodatkowe korzyści
Decydując się na nowy węzeł wprowadzamy do budynku bardzo nowoczesne urządzenie. Dzięki niemu, możliwe będzie nie tylko podgrzewanie wody na bieżące potrzeby użytkowników, ale także korzystanie z funkcji, którą nowoczesne węzły posiadają standardowo. Wykorzystanie automatyki pogodowej, bo o niej tu mowa, umożliwia bezobsługową regulację pracy systemu grzewczego w całym budynku, co przynosi realne oszczędności na ogrzewaniu i umożliwia komfortowe korzystanie z ciepła przez cały rok - także w lecie. 

Jeśli chcesz przyłączyć się do sieci GPEC lub rozszerzyć ciepło na cele ciepłej wody użytkowej zgłoś się do Biura Obsługi Klienta GPEC
tel.: 058 52 43 500
e-mail: ciepło@gpec.gda.pl

GPEC Serwis
Przypominamy, że w ramach usług GPEC Serwis możemy wykonać projekt instalacji wewnętrznej oraz całą instalację wewnętrzną lub jej modernizację (niezbędną do połączenia istniejącej instalacji z nowym węzłem cieplnym).
Nasi eksperci czekają na pytania pod numerem telefonu:
0 801 150 160
Odpowiadamy także na pytania zadane drogą elektroniczną:
gpecserwisi@gpec.gda.pl

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (5) 1 zablokowana

  • no ładnie

    Te "piecyki gazowe" o których pisze autor to w rzeczywistości nowoczesne, oszczędne piece które nie wymagają przeglądów. Podgrzewać wodę samemu wychodzi znacznie taniej mając piec który wytrzyma spokojnie 10-15 lat.

    • 1 0

  • znowu to okresowe cotygodniowe pi......ie "eksperta"

    żałosne

    • 0 0

  • Ogrzewanie elektryczne jest tańsze

    Właściwie zaprojektowany system ogrzewania elektrycznego jest jednak o 50 - 70 % tańszy. GPEC aby dostarczyć ciepło musiał zainwestować w wielokilometrową linię przesyłową, a to są bardzo duże koszty.Linię tę trzeba konserwować i naprawiać bo się zużywa a to są koszty. Poza tym w trakcie przesyłu energii występują straty na podgrzewanie gruntów (wiadomo, że cienkie izolacje termiczne niewiele tu pomagają), i użytkownik końcowy musi za to zapłacić.

    "ograniczamy zużycie mediów, które do tej pory wykorzystywane były do podgrzewania wody"? - Czy to znaczy, że GPEC nie zużywa energii do podgrzewania wody? A jeśli zużywa to i tak użytkownik końcowy musi za to zapłacić. Czyż nie tak?

    "Rezygnujemy w ten sposób także z konieczności utrzymywania samych urządzeń (przeglądy, naprawy)" - Ta sama historia co powyżej. Nie rezygnujemy, bo musimy za to wszystko zapłacić, tak czy inaczej.
    A czy przeglądy, konserwacje i naprawy GPEC-u są tanie? Sądząc po tym co napisała jedna z czytelniczek w cześci I - NIE, ponieważ obowiązuje zasada "czy się stoi, czy się leży ...". Być może GPEC stać na utrzymanie takich serwisantów, którzy opalają się zamiast pracować, ale pamiętajmy, że to my jako użytkownik końcowy ponosimy te wszystkie koszty.

    "Węzły są w zasadzie bezobsługowe, a monitorowaniem ich pracy zajmują się doświadczeni fachowcy z GPEC" - Znaczy to, że jeśli coś się popsuje nie możecie sami nic regulować, trzeba poczekać na ekipę, kilka dni na ogół.
    No i jeszcze jedno: Pompy w węźle cieplnym strasznie hałasują, 24 h na dobę, w nocy nie ma zmiłuj się. Więc jeśli chcesz mieszkać w bezpośrednim sąsiedztwie pomp to się dobrze zastanów. Czasami lepiej jest spać spokojnie.

    "zagrożenia porażeniem prądem"? - No to jest jakaś kpina. W naszych gospodarstwach domowych korzystamy z prądu tak czy inaczej.

    • 1 0

  • A jak przyjdzie co do czego to ...

    EXPERT z GPECU powie że nie ma technicznych możliwości podłączenia, lub koszty podłączenia przekroczą dwukrotną wymianę pieca gazowego.
    No ale cóż, GPEC stawia na MARKETING, tyle że marketing nie jest TRENDY ani JAZZI, teraz stawia się na prawdziwą fachowość, a tego już GPECowi brakuje.

    • 0 0

  • cena

    W centrum, dzielnica sródmieście obecnie cena za 1m2 powierzchni mieszkania to 8 zł. Cena uzasadnia podjęcie decyzji o rezygnacji z tego dostawcy. Alternatywne grzanie panelami elektrycznymi ( bez inwestycji w nowy system) jest już tańsze. Gaz ziemny 1/2 kosztów.

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Dzień Otwarty Proneko

konsultacje, dni otwarte

Dzień otwarty osiedla Novum Rumia

dni otwarte
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
35450 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
23600 zł/m2
Gdynia Orłowo
23000 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
22150 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
21750 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
28850 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
21250 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
16550 zł/m2
Sopot Górny Sopot
15550 zł/m2
Gdańsk Przymorze
15150 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane