• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Gdynia Waterfront

typ zabudowy
powierzchnia biurowa, handel i usługi, hotelowa, wielorodzinna
realizacja
od III kw. 2021 r. do IV kw. 2023 r. zakończona
sprzedaż
planowana 
deweloper

Opis inwestycji

Waterfront powstaje w samym sercu Gdyni, w kwartale ulic Hryniewieckiego, Waszyngtona i al. Jana Pawła II oraz nabrzeża Basenu Prezydenta. Sąsiaduje z najwyższymi budynkami Gdyni - Sea Towers.

Pierwszy etap Gdynia Waterfront powstał obok Sea Towers, w bezpośrednim sąsiedztwie Basenu Prezydenta. Na kompleks składa się budynek biurowy oraz hotel Courtyard by Marriott.

Obiekt biurowy to 11-kondygnacyjny gmach, który oferuje 10 tys. metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A. Na parterze wzdłuż ciągu dla pieszych, łączącego aleję Jana Pawła z budynkiem Sea Towers powstały kawiarnie i restauracje.

Z kolei w nieco niższym, bo 9-kondygnacyjnym budynku działa hotel Courtyard by Marriott. Hotel dysponuje 201 pokojami oraz centrum konferencyjnym o powierzchni 650 metrów kwadratowych. Na parterze budynku funkcjonuje restauracja z bezpośrednim widokiem na Basen Prezydenta.

Autorem projektu tej części kompleksu Gdynia jest pracownia Fort z Gdańska. Zabudowa została zrealizowana do III kw. 2015 roku.

Powstająca od III kw. 2021 roku w dwóch etapach Gdynia Waterfront II to kontynuacja projektu. Powstaje ona pomiędzy ulicami Hryniewieckiego, Waszyngtona oraz al. Jana Pawła II.

W ramach inwestycji (również na miejscu centrum Gemini, które zostało wyburzone w 2018 roku) powstaje wielofunkcyjna zabudowa obejmująca budynki mieszkalne, biurowce, liczne lokale usługowe, hotele, powierzchnię konferencyjną i spa oraz obiekty użyteczności publicznej (w tym kino). Szacowana powierzchnia przyszłej zabudowy to 80 tys. m kw.

Przestrzeń pomiędzy budynkami zaprojektowana została jako pasaże z ogólnodostępnym skwerem oraz tereny zielone, które podkreślać mają poszczególne strefy funkcjonalne przyszłej zabudowy.

Nowo projektowana zabudowa harmonizuje z modernistyczną architekturą Gdyni. Publiczny, a zarazem kameralny charakter wnętrz urbanistycznych, według architektów i inwestora, cechuje ludzka skala, sprzyjająca kreowaniu dobrej atmosfery i „życia między budynkami”.

W ramach pierwszego etapu inwestycji wzdłuż pierzei ulicy Waszyngtona powstaną dwa biurowce o powierzchni najmu 14,5 tys. m kw. oraz usytuowane tuż za nimi budynki mieszkalne, które pomieszczą 126 lokali mieszkalno-usługowych.

Projekt wyłoniony został w przeprowadzonym w 2016 roku konkursie urbanistyczno - architektonicznym, który wygrała warszawska pracownia JEMS Architekci.

Sprzedaż powierzchni powstałych w pierwszym etapie rozpocznie się po zakończeniu budowy.
Jeśli znalazłeś błąd w prezentacji lub chcesz zgłosić nową inwestycję, napisz: inwestycje@trojmiasto.pl

Ogłoszenia

Aktualnie brak ogłoszeń w tej inwestycji

W pobliżu

Artykuły

zobacz wszystkie (7)

Opinie (6)

 • Popelina

  Beznadzieja. Wygląda jak jarmark pod biurowcem. Powinno się to centrum zburzyć i postawić zupełnie coś nowego. I po co te domki mieszkalne. One w ogóle tam nie pasuję i powinny być znacznie wyższe. Tam należy stworzyć nowoczesne centrum Gdyni, a nie popeline za 2 zł.

  • 15 24

 • marnotrastwo miejsca

  Jeśli już się mówi A i stawia wysokościowiec (powiedzmy) to już trzeba powiedzieć B i nie stawiać obok pseudo-neo-kamienic gdzie siedzibę będzie mieć tradycyjnie notariusz krystyna i salon depilacji na strychu! No tak przpraszam, zapomniałem o "start upie" guziki.pl i tym podobnym. Wszyscy zajmują całe piętro i zatrudniają może 2-3 osoby maks. To sprawia że Gdynia w kółko będzie zaściankiem trójmiasta bo boją się wielkich inwestycji i dużych firm a już w ogóle dużych biurowców. Beznadziejny pomysł zagospodarowania.

  • 27 4

 • syf a nie zagospodarowanie (1)

  tragedia,
  jest już szczuro box, teraz nasz włodarz zamierza pozwolic na parterowy szczuro-labirynt.
  warszafka buduje ale taka golodu*ska

  • 4 2

  • To trzeba było kupić teren i i zagospodarować inaczej

   • 1 0

 • Niestety klocki i blokowicho. PUM musi się zgadzać. Gdzie gdyńska moderna?

  • 2 1

 • Na zdjeciach masa ludzi a tam bedzie pusto

  I w mieszkaniach pod blokami. Tam bedzie pusto zimno i drogo.

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Deweloper

Vastint Poland jest częścią Grupy Vastint, międzynarodowej organizacji działającej na europejskim rynku nieruchomości od ponad 30 lat. Filary działalności firmy to zarządzanie portfelem nieruchomości oraz rozwój projektów biurowych, ...
rozwiń
22 820-51-91

Wydarzenia

Pomorskie Targi Mieszkaniowe: dom mieszkanie wnętrze

targi

Co W Trawie Piszczy?

269 - 947 zł
konferencja