Inwestycje w Trójmieście

Immobel i Multibud

Granaria

Gdańsk

miejscowość:
Gdańsk Śródmieście
dzielnica:
Śródmieście
miejsce:
ul.Chmielna mapa
deweloper:
Immobel i Multibud
typ zabudowy:
wielorodzinna, handel i usługi
sprzedaż:
planowana 
realizacja:
do 2017 r. planowana
forum:
dyskusje o inwestycji
Teren inwestycji obejmuje północny cypel Wyspy Spichrzów w Gdańsku. Obszar znajduje się naprzeciwko Żurawia i Długiego Pobrzeża, od południa ograniczony jest ul. Stągiewną, która jest przedłużeniem Długiego Targu. Jest to ścisłe centrum Gdańska i jego zabytkowego Głównego Miasta.

Granaria będzie zabudową wielofunkcyjną o funkcji mieszkalnej, usługowej i hotelowej. Inspiracją dla nazwy była łacińska wersja słowa spichlerz – granarium. Projekt jest realizowany w formule PPP przez Konsorcjum Immobel i Multibud wspólnie z Gminą Miastem Gdańsk. Wspólne przedsięwzięcie obejmie również budowę kładki dla pieszych, remont Długiego Pobrzeża, rozbudowę mariny, przebudowę mostu Stągiewnego na most zwodzony i remont okolicznych ulic. Inwestycja obejmie obszar niemal 2 ha.

Projekt zakłada zachowanie pozostałości historycznych spichlerzy, wzbogacając współczesną tkankę o tradycyjne materiały. Celem jest zintegrowanie zabytkowych budynków ze współczesną wizją miasta.

Zabudowa Wyspy Spichrzów rozpocznie się w 2017 r Powierzchnia użytkowa całej inwestycji wyniesie ok. 58,700 m kw. i zostanie zrealizowana w czterech fazach do końca 2023 roku.

Koncepcja urbanistyczno-architektoniczna powstała jako efekt pracy projektantów z biura RKW pod kierownictwem arch. Wojciecha Grabianowskiego.
Jeżeli znalazłeś nieścisłość w prezentowanych materiałach - poinformuj nas:

Więcej na temat tej inwestycji:

Zamieszkaj na tym osiedlu:

Dodaj zdjęcie

Opinie (8)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

lokalizacja
1
2
3
4
5
infrastruktura
1
2
3
4
5
architektura
1
2
3
4
5
cena / jakość
1
2
3
4
5
Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.