Inwestycje w Trójmieście

INDAI Sp. z o.o.

Kamienice H. Kołłątaja

Gdańsk

miejscowość:
Gdańsk
dzielnica:
Wrzeszcz
miejsce:
ul. Kołłątaja 2 Mapka
deweloper:
INDAI Sp. z o.o.
typ zabudowy:
hotelowa, wielorodzinna
metraż:
25 do 172.7 m2
sprzedaż:
w trakcie 
realizacja:
do IV kw. 2021 r. w budowie
forum:
dyskusje o inwestycji
Lokalizacja inwestycji jest odpowiednia dla wszystkich osób, które marzą o zamieszkaniu w centrum miasta - blisko dużego węzła komunikacyjnego, lokali gastronomicznych, rozrywkowych, rekreacyjnych, handlowych, usługowych. W takiej lokalizacji, gdzie dużo się dzieje i wszędzie jest blisko. Z ulicy Kołłątaja jest kilka kroków do dużego, nowoczesnego centrum handlowego, na teren Garnizonu, którego oferta przyciąga mieszkańców całej aglomeracji oraz do wielu punktów potrzebnych mieszkańcom dużego miasta.

Z Kołłątaja szybko dotrzeć można nie tylko na dworzec kolejowy, pętlę autobusową czy przystanek tramwajowy. Szybko można stąd wyjechać także w kierunku Obwodnicy Trójmiasta oraz lotniska.

Inwestycja, mimo klasycznej, komponującej się ze stylową zabudową starego Wrzeszcza architektury, to nowoczesna zabudowa wielofunkcyjna. Poza 46 mieszkaniami w dwóch nowych kamienicach (od 25 do 88 m kw.) powstaną tu też cztery obszerne apartamenty w odrestaurowanej willi z 1910 roku (od 71 do 172,7 m kw.). Obok powstanie budynek z osobnym wejściem. Zaprojektowanych zostało tu 19 lokali inwestycyjnych - na wynajem (19-28 m kw.).

Przyszli mieszkańcy i użytkownicy korzystać będą z hal garażowych, w których możliwe będzie ładowanie samochodów elektrycznych. Dostępne będą tu także: pomieszczenia na wózki i rowery, myjnia rowerowa.

Dziedziniec pomiędzy budynkami będzie ogrodzony, dodatkowo bezpieczeństwa mieszkańców strzec będą wideodomofony oraz monitoring inwestycji. Teren dostępny tylko dla mieszkańców zostanie zagospodarowany projektowaną zielenią - teren zostanie zagospodarowany według idei kieszonkowego ogrodu. W zamyśle projektantów ma to być miejsce integracji mieszkańców.

Reprezentacyjne strefy wejścia w budynkach zostaną wykończone eleganckimi, szlachetnymi materiałami. Hole z wejściami do mieszkań, wzbogacone zostaną symbolicznymi reliefami o kształcie gęsich piór, którymi posługiwał się Hugo Kołłątaj, oświeceniowy pisarz i patron tej inwestycji.

Projekt powstał w pracowni Ako Architekci Rogera Kostarczyka.
Jeżeli znalazłeś nieścisłość w prezentowanych materiałach - poinformuj nas:

Więcej na temat tej inwestycji:

Opinie (2)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

lokalizacja
1
2
3
4
5
infrastruktura
1
2
3
4
5
architektura
1
2
3
4
5
cena / jakość
1
2
3
4
5

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.