• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Kontrola CBA w Urzędzie Miasta Gdyni

Michał Sielski
4 lipca 2024, godz. 12:35 
Opinie (257)
Urzędnicy przyzwyczaili się już do obecności agentów CBA w głównym gmachu magistratu. Urzędnicy przyzwyczaili się już do obecności agentów CBA w głównym gmachu magistratu.

Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje dokumenty w Urzędzie Miasta Gdyni. Sprawdzane są sprawy związane z budową węzła KarwinyMapka, która długimi miesiącami męczyła mieszkańców miasta, a według wielu była jedną z najważniejszych przyczyn wyborczej porażki ekipy Wojciecha Szczurka. Drugi temat, który zainteresował śledczych, to zamiana działek przy InfoboksieMapka.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone


Czy CBA znajdzie dowody na złamanie prawa przy tych inwestycjach?

CBA w Urzędzie Miasta Gdyni to nic nowego. Już dobre kilka lat temu w magistracie wydzielono specjalny pokój, w którym dochodzeniowcy mogą przeglądać dokumenty dotyczące gminnych interesów, umów i przetargów.

Węzeł Karwiny - wizualizacje inne niż efektTeraz na tapecie są dwie sprawy. Pierwsza to dokumenty związane z budową węzła Karwiny, który powstał nie tylko z opóźnieniem, ale w innym kształcie, niż wcześniej planowano. To była zresztą przedwyborcza woda na młyn dla całej opozycji, która jednogłośnie krytykowała ekipę Wojciecha Szczurka za tę inwestycję, szydząc przy tym, że to nie żaden węzeł, bo ostatecznie z wielkich planów wykonano niewiele więcej niż wymianę nawierzchni. Za to cena prac wzrosła.

Węzeł Karwiny: skończony, ale krytykowany Węzeł Karwiny: skończony, ale krytykowany

Zamiana działek i wyburzenie wieży InfoboxuDruga sprawa też była głośna. To zamiana działek przy Infoboxie pomiędzy znanym w mieście deweloperem AB Inwestor a Urzędem Miasta. AB Inwestor odsprzedał od razu nieruchomość firmie GP Estate.

Znika wieża Infoboksu. Nowy inwestor planowanego biurowca Znika wieża Infoboksu. Nowy inwestor planowanego biurowca

W tym roku ma zacząć się zabudowa działki. Na szczycie budynku powstanie restauracja i taras, a na dole lokale usługowe.

- Pracujemy też nad specjalnymi iluminacjami. Chcemy, by całość prezentowała się odpowiednio do miejsca i zależy nam, żeby obiekt pełnił rolę miastotwórczą. Nie będzie niedostępny dla mieszkańców. Tak jak zapowiadano, wróci m.in. wieża widokowa, a sam budynek dopełni pierzeję ul. 10 Lutego - informują przedstawiciele inwestora.


CBA w urzędzie od miesięcyRównocześnie do prac przygotowawczych na tym terenie toczy się postępowanie CBA, które sprawdza także dokumenty w sprawie zamiany. Zaczęło już przed wyborami samorządowymi.

- Działania CBA na terenie Urzędu Miasta Gdyni są objęte tajemnicą śledztwa. Mogę jedynie potwierdzić, że postępowania toczą się w dwóch sprawach: zadania "Utworzenie węzła integracyjnego transportu publicznego przy przystanku PKM - Gdynia Karwiny" oraz zamiany dwóch działek miejskich na dwie działki stanowiące własnośc prywatną, położone u zbiegu ulic 10 Lutego i Świętojańskiej - mówi Aleksandra Kosiorek, prezydent Gdyni.

Kontrola CBA w Urzędzie Miasta Gdyni (11 opinii)

Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje dokumenty w Urzędzie Miasta Gdyni. Sprawdzane są sprawy związane z budową węzła KarwinyMapka, która długimi miesiącami męczyła mieszkańców miasta, a według wielu była jedną z najważniejszych przyczyn wyborczej porażki ekipy Wojciecha Szczurka. Drugi temat, który zainteresował śledczych, to zamiana działek przy Infoboksie.
Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje dokumenty w Urzędzie Miasta Gdyni. Sprawdzane są sprawy związane z budową węzła KarwinyMapka, która długimi miesiącami męczyła mieszkańców miasta, a według wielu była jedną z najważniejszych przyczyn wyborczej porażki ekipy Wojciecha Szczurka. Drugi temat, który zainteresował śledczych, to zamiana działek przy Infoboksie. Zobacz więcej

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (257)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Pomorskie Targi Mieszkaniowe: dom mieszkanie wnętrze

targi

Co W Trawie Piszczy?

269 - 947 zł
konferencja
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
33900 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
23550 zł/m2
Gdynia Orłowo
23350 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
21100 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
21050 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
33300 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
20500 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
17200 zł/m2
Sopot Górny Sopot
16000 zł/m2
Gdańsk Oliwa
16000 zł/m2
Gdańsk Przymorze
14950 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane