Kwarantanna: u siebie, w ośrodku albo w pustym mieszkaniu

Najnowszy artukuł na ten temat

Izolacja pomogła poznać sąsiadów (niestety)

Kwarantannę odbywa się w odosobnieniu.
Kwarantannę odbywa się w odosobnieniu. fot. 123 rf/kzenon

Każdy, kto w ostatnim czasie miał kontakt z innymi osobami może nagle otrzymać od Sanepidu decyzję o obowiązkowej kwarantannie. Na pewno dotyczy ona osób, które wracają z zagranicy. Jest ona objęta rygorem natychmiastowej wykonalności, dlatego warto z góry wiedzieć, gdzie będziemy ją odbywali.Aktualizacja, poniedziałek 9.30: Ministerstwo Zdrowia potwierdza, że prowadzenie działalności polegającej na wynajmie min. mieszkań, apartamentów czy kwater jest możliwe (podklasa 55.20) Polskiej Klasyfikacji Działalności. Zmiana w prawie nastąpiła po wprowadzeniu rozporządzenia w sprawie ogłoszenia stanu epidemii, które zastępuje rozporządzenie w sprawie ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego.Gdzie, w razie konieczności, odbywałbyś kwarantannę?

sam/sama w domu 29%
w domu, razem z rodziną 45%
chyba starałbym się wynająć mieszkanie 3%
musiałbym skorzystać z ośrodka 12%
nie wiem 11%
zakończona Łącznie głosów: 1548
Osoby, które wychodzą do pracy lub z innego powodu mają styczność z innymi osobami mogą w każdej chwili otrzymać informację o obowiązkowej kwarantannie, jeśli u osoby z którą miały styczność wykryty zostanie wirus.

W takiej sytuacji natychmiast podać trzeba adres pod którym będziemy stale obecni przez 14 dni - jest on wpisywany do decyzji i przekazywany policji, która zajmuje się kontrolowaniem wykonania kwarantanny. Jeśli tego adresu nie podamy, odpowiednie służby odwiozą nas do ośrodka wyznaczonego na kwarantannę. Dlatego warto zawczasu zastanowić się nad lokalizacją własnej (ewentualnej) kwarantanny i pamiętać, że jeśli w domu nie dysponujemy osobnym pomieszczeniem do kwarantanny, to zostanie nią objęta cała rodzina.

Czytaj także: to musisz wiedzieć na temat kwarantanny

Należy pamiętać, że złamanie kwarantanny zagrożone jest mandatem do 30 tys. złotych, a nawet odpowiedzialnością karną. Jeśli osoba, u której potwierdzono zakażenie, oddali się z miejsca, w którym powinna przebywać, będzie odpowiadać zgodnie z art. 161 kk, który za takie przestępstwo przewiduje karę roku pozbawienia wolności.

Kwarantanna dla powracających do krajuOd północy 15 marca wszystkie osoby, które powracają do kraju obowiązkowo muszą przejść kwarantannę. Na granicy wypełniają kartę lokalizacji pasażera, gdzie muszą wpisać miejsce odbywania kwarantanny. Później ten adres przekazywany jest policji. Jeśli kwarantanna dotyczy osób, które nie mają gdzie się udać (na przykład obcokrajowców) byli i będą oni przewożeni do specjalnie przygotowanych ośrodków.

Psycholodzy w TrójmieścieObecnie informacja o obowiązkowej kwarantannie dla powracających nie jest niczym nowym, więc osoby, które wracają mają szansę się przygotować. Tak jak rodzina Oli, która obmyśliła precyzyjny, bezpieczny i wygodny dla wszystkich plan:

- Mój tata wraca z zagranicy, bo pracuje jako kapitan na statkach handlowych. Jeśli wróci do domu rodzinnego, to moja mama i siostra utkną z nim w kwarantannie. Rozważamy możliwość pojechania po niego na dwa samochody, po czym on wsiadłby sam do jednego z nich i pojechał na dwa tygodnie do mojego, wypełnionego zapasami jedzeniowymi, mieszkania. W tym czasie ja z mężem zamieszkalibyśmy z mamą i siostrą - opowiada Ola.
Jednak nie wszyscy, którzy wracają do kraju mają tu dom i rodzinę. W mediach społecznościowych mieszkania szuka kobieta, której kończy się wiza w Australii i będzie musiała wrócić do kraju. Pyta: "kto ma do wynajęcia mieszkanie do odbycia kwarantanny po powrocie do Polski?". W innym wpisie czytamy: "Znajomi! Znajomi znajomych! Szukam dla siostry wracającej z zagranicy mieszkania na czas kwarantanny. Nie ma gdzie przetrwać czasowego odizolowania."


Wynajęcie mieszkania od przedsiębiorcy nielegalneRynek szybko zareagował na takie potrzeby. W serwisach ogłoszeniowych pojawiły się ogłoszenia o najmie mieszkań na czas kwarantanny. Są ludzie, którzy z takich ofert korzystają.

Koronawirus w Trójmieście - raport- W moim bloku jest mieszkanie na wynajem. Było puste. Ale przyjechało dwóch panów z poduchami i kocami i się tam zamknęli. Teraz pod drzwiami ktoś zostawia im zakupy - opowiada gdynianka, która zadzwoniła do redakcji.
Prywatne mieszkania i apartamenty normalnie dostępne są także w popularnych serwisach rezerwacyjnych. Problem w tym, że zgodnie z rozporządzeniem ministra obowiązuje w tej chwili zakaz prowadzenia takiej działalności - dotyczy to mieszkań wynajmowanych na doby czy kwater dla gości.

Według wstępnie uzyskanej przez nas od Ministerstwa Zdrowia interpretacji zakaz ten obowiązuje dla lokali, których właścicielami są przedsiębiorcy prowadzący działalność w podklasie 55.20 Polskiej Klasyfikacji Działalności. Jeśli właścicielem jest osoba prywatna - można je wynająć.

W Trójmieście są przygotowane miejsca do odbycia kwarantannyDla osób, które nie mają gdzie odbyć kwarantanny, na zlecenie Wojewody Pomorskiego gminy przygotowały specjalne miejsca.

- Jeżeli osoba zakwalifikowana do kwarantanny, nie ma możliwości odbycia jej w domu, zostaje skierowana do zapewnionej przez wojewodę kwarantanny zbiorowej w odpowiednio przygotowanych do tego celu miejscach. Obsługą kwarantanny zbiorowej zajmują się jednostki samorządu terytorialnego. Możliwych do wykorzystania jest łącznie kilka tysięcy miejsc w skali województwa - informuje biuro prasowe Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.
Sopot dysponuje na dzień dzisiejszy 50 takimi miejscami. Podobnie jest w Gdyni. Gdańsk nie podał dokładnej liczby przygotowanych miejsc.

- Na wniosek Wojewody Pomorskiego prezydent Gdyni wskazał lokal, który po wyposażeniu kwaterunkowym przez służby wojewody, może pełnić miejsce kwarantanny. Lokal przewidziany jest na zakwaterowanie około 50 osób - informuje Agata Grzegorczyk, rzecznik prasowy w Urzędzie Miasta Gdyni.
W Gdańsku, Sopocie i Gdyni miejsca takie takie pozostają w dyspozycji wojewody oraz sanepidu. Ich adresy nie są podawane do wiadomości publicznej ze względów bezpieczeństwa oraz dla uszanowania prywatności osób, które będą tam przebywać.

Koronawirus w Trójmieście - wszystkie informacje- Informacje o miejscach przeznaczonych na kwarantannę można uzyskać u dyżurnego Centrum Zarządzania Kryzysowego wojewody pod numerem 58 302 32 32. Osoby powracające z zagranicy na nasz teren administracyjny, a które nie mają warunków na odbycie kwarantanny powinny skontaktować się gdyńskim sanepidem, który w porozumieniu z dyżurnym Centrum Zarządzania Kryzysowego wojewody wskaże miejsce do odbycia kwarantanny w jednym z pięciu miejsc na terenie województwa.

Izolacja a kwarantanna


Izolację stosuje się wobec osób, o których wiadomo, że są chore - można ją odbywać tylko we własnym domu (pacjenci z łagodnymi objawami) albo w szpitalu.

Kwarantannę stosuje się wobec tych osób, które zostały wystawione na ryzyko zakażenia chorobą i w związku z tym mogą, ale nie muszą, zachorować.

Opinie (181) ponad 10 zablokowanych

Wszystkie opinie

 • (19)

  Kiedy to się skończy???Czy Chiny za to odpowiedzą?Co do zagrożenia to zapewne u Anglików dopiero sie zacznie.Zadziwiająco mało przypadków w Rosji i na Ukrainie...ehh..pozostaje siedzenie z dziećmi w domu,praca musi poczekać.Dust and shadow...Czuway!

  • 19 49

  • W Chinach od grudnia 2019 - 4 miesiące, a jeszcze nie wygasło. Są opinie że nawet do wiosny 2021.

   • 8 5

  • Sprawdz statystyki przyrostu (3)

   Średnio 10% Niemcy czy Hiszpanie prawie 15% Anglia 5%. Ten hejt na Anglikow w polskich mediach jest zaskakujący a oni pewnie sobie najlepiej poradzą. Zastanawia mnie hospitalizacja w Polsce dla osób bez ciężkich objawów? Po co? Na kwarantanne wysłać a nie zajmować łóżka w szpitalu i narażać personel!!!

   • 16 6

   • Liczba badan

    A sprawdziliście liczbę wykonywanych badań? Nie wiem jak w Anglii, ale na Ukrainie się prawie ich nie wykonuje wiec i przyrost jest niski...

    • 13 0

   • Bo oni testują tylko tych co do szpitala trafiają

    Inne kraje testuja też osoby, które np. miały styczność z chorym. Oni sami przyznali, że chorych jest u nich 10-20x więcej. Bardziej miarodajna jest liczba zgonów:
    DE - 84
    UK - 233
    Szwajcaria - 80

    • 6 1

   • Nie wiem, skąd ci się wzięło to 5%, bo według oficjalnych statystyk średnie tempo przyrostu zakażonych w UK przez ostatni tydzień to 25,14%.

    • 1 1

  • Rosja to wielki kraj o małej gęstości zaludnienia a zrobiła o rząd wielkości więcej testów niż Polska (2)

   Do tego jeszcze chyba już pod koniec stycznia zamknęli granicę z Chinami, za wyjście z kwarantanny i zarażenie kogoś można do łagrów trafić ... trochę jest powodów, dla których u nich może być mniej.

   • 14 3

   • Trudno, żeby zrobili mniej testów niż my, jak mają 145 mln ludzi

    • 2 0

   • Rosja

    Nikt Nigdy Nie dowie się Ilu jest zakażonych w Rosji . Służby tak wyciszają wszystko i wszystkich i wysyłają na Sybir . Oligarchowie wykupują sobie respiratory i zapewniają swoim rodzinom komfort , reszta Ludu Niech Zdycha .

    • 2 0

  • w rosji mało bo nie robią testow to samo podejscie co u nas - nie ma testow nie ma chorych - mozna propagande sukcesu robić (6)

   • 9 2

   • Glupoty (3)

    W Szwajcarii, Norwegii itp . robią testy tylko starym ludziom i to nawet nie wszystkim. Poczytaj o tym w komentarzach ludzi tam mieszkających , ale TVN nakręca tylko ludzi że niby polski rząd mało robi. A ludzie to kupują...

    • 16 2

    • (1)

     Nie ma glupszej istoty niż peowiec ,widz TVNu.

     • 9 8

     • W tvp w ogole wspomnieli cos o covid?

      • 8 2

    • Testy robić tylko tym z rządu. Nieprawdaż?

     • 0 0

   • (1)

    testy ma sens robić tylko podejrzewanym, tzn. 10 dni oraz wszystkim co mają jakieś konkretne objawy. Nie da się przetestować 40-milionowego narodu w tydzień, bo na wyniki czekalibyśmy kilkaset lat.

    • 1 0

    • tylko ze testow nie chca robic ani podejrzanym, ani z objawami

     Spojrz np. na weekendowy przypadek smierci w Glogowie. Mezczyzna poddany kwarantannie od poniedzialku, wielokrotnie zglaszal, ze czuje sie bardzo zle i ma problemy z oddychaniem. Testu nie chcieli zrobic, kazali siedziec w domu. A chyba wczoraj lub przedwczoraj policja przyjechala sprawdzic czy jest na kwarantannie znalazla go martwego.

     • 0 0

  • Estonia, Rosja, Ukraina, kraje pozaunijne... dlaczego tam tak mało zarażeń? Nie z powodu testów, ale z powodu tego, że nie włóczyli się po świecie więc nie mieli od kogo zarazić. Dla porównania Norwegia 5mln ludzi, a zarażeń ile? Bo Norwegów stać na weekend w Hiszpanii, a koljeny np. we Włoszech.

   • 1 0

  • Z tego co widziałam w tv, to na Ukrainie jest w związku z tą sytuacją niezły bajzel Jakoś nie wierzę,

   Żeby taka mała liczba się tam utrzymała. Poza tym, oni chyba sami nie wiedzą, co się dzieje na wschodzie państwa, więc nie mają pełnej liczby chorych. Co do Rosji, to nie wiem, ale myślę, że wprowadza ścisła kwarantannę. Wirus idzie od zachodu, więc państwa dalej na wschód mają więcej czasu na przyjęcie rozwiązań sprawdzonych już przez innych. Poza tym może zamknięcie granic zacznie przynosić rezultaty i zachorowań będzie mniej niż zakładano. W końcu od to chodziło. Poza tym Polacy, Rosjanie, Czesi, są zdecydowanie bardziej trzeźwo myślący i zdyscyplinowani niż południowcy, co było wiadomo, ale też niż skandynawowie, Anglicy czy francuzi

   • 0 0

  • (1)

   chiny beda zdmuchniete gdy mocarze sie zorientuja ze chinol wlasnie zaczal pierwsze stadium wojny w ktorym osiagnal cel , chodzilo mu o zniszczenie morali izniewolenie spoleczenstw przez spanikowane rzady krajow , gdy to sie dokona przystapia do ataku zbrojnego i wtedy beda te 3 dni ciemnosci poniewaz usa i kilka innych krajow uzyje atomu i nikt z mieszkancow chin tego nie przezyje ale planeta tez wyskoczy z orbity i bedzie przebiegunowanie .

   • 0 1

   • Dobre to..

    • 0 0

 • sąsiedzi powinni wiedzieć kto jest na kwarantannie. (9)

  powinniśmy sami na wzajem pilnować się

  • 72 33

  • I co jeszcze (1)

   Powinni wiedzieć?

   • 26 18

   • Np. kto co ukradł?

    • 19 2

  • (4)

   I donosic i potem obrabiac d... prawda cebulaczku? Lubisz się brandzlowac cudzym problemem prawda?

   • 27 19

   • Masz coś na sumieniu ? (1)

    Boisz się prawdy o sobie?

    • 7 9

    • A co mnie to obchodzi co myśli głupia tluszcza?

     • 4 0

   • (1)

    A co innego zrobić jak g*wniarz z mieszkania objętego kwarantanna codziennie biega z innymi po boisku osiedlowym ?!?!?

    • 6 2

    • nic bo guzik cię to interesuje ormowska pierdoło

     • 7 9

  • na booking i airbnb są teraz wynajmowane na kwarantanny, jak macie takich sąsiadów się upewnijcie

   • 0 0

  • Te czasy już przerabialiśmy..

   Ale niektórym tęskno do wczesnego PRLu.

   • 0 0

 • rzond powinien przy kazdym takim mieszakniu postawić policjanta! (7)

  dodatkowo powinniśmy robić milion testów dziennie. pacjent zero mówił, że w Niemczech na wyniki czeka się 40 sekund!

  • 9 65

  • Po co robić milion testów dziennie? (1)

   Serio ,przy kwarantannie domowej której skuteczność wynosi może 50 % bo wiadomo część będzie jej przestrzegać ,a część pojedzie po kafelki do obi ,gdyby robić testy i zamykać odrazu w np bazach wojskowych ,zamknąć granice całkowicie to wtedy testy mają sens ,a tak np poniedziałkowy test będzie negatywny ,a w piątek złapiesz wirusa np w czasie spaceru w parku.

   • 11 3

   • 30 tys to malo

    Myślę że przestrzega 99%

    • 1 2

  • Co za głupoty piszesz...

   • 3 1

  • ... (1)

   Pacjent zero to powinien "położyć uszy po sobie", bo to on przywiózł to świństwo do Polski, a nie udziela wywiadów niczym celebryta. Stało się, ok, ale trochę pokory by się przydało.

   • 10 7

   • powiedz to dziennikarzom, którzy z nim nagrywają te wywiady. Jakoś w TVP wywiadów z nim nie było.

    • 0 0

  • sie pisze "żont" a nie "rzond"

   no co za nie łuk ściebie

   • 7 0

  • Rzond?

   I do tego w rzędzie analfabeto!!!

   • 0 0

 • seniorzy powinni podziękować swoim wnuczętom (12)

  w dzień plaża w Gdyni pełna młodzieży, piją alkohol z jednej butelki, palą wiadomo co, tańczą a później zarażeni wracają do domów gdzie zarażają rodziców i dziadków

  • 80 9

  • niech się starzy izolują i zamykaja w mieszkaniach a dajcie młodym zyć - oni sa bezpieczni przejda to z lekkimi lub bez objawów (3)

   • 4 31

   • Nie wszyscy.

    Możesz mieć jakąś chorobę lub osłabienie i do piaseckiego idziesz.

    • 16 1

   • No jasne! Niech starzy wyzdychają! To będzieci mieli looz i swobodę! (1)

    Ale zaraz. A jak oni wyzdychają, to kto zarobi pieniądze na wasze jedzonko, internet, ciuszki, fryzjera, piwko...

    • 6 0

    • sami

     wezmą po prostu co swoje i pójdą tak beda mieli mieszkanie fryzjera i wszystko

     • 0 0

  • Obwinianie młodych przeczy wszystkiemu co wiemy o tym wirusie (5)

   Młodzi to najmniej liczna grupa zakażonych (dominuje personel medyczny oraz osoby starsze i schorowane, ludzie < 30 to we Włoszech jakieś 500 przypadków, nastolatków około setki a dzieci najwyżej kilkadziesiąt - na około 10 tys. przypadków).
   W dodatku w naszym społeczeństwie już chyba prawie nikt nie mieszka z dziadkami (a przynajmniej w mieście).
   I proszę przeanalizujcie sobie x poszczególnych przypadków, do zakażeń dochodzi w szpitalach, domach opieki, potem ludzie się zarażają od domowników a na końcu są jakieś ciasne pomieszczenia pełne ludzi - obwinianie wszystkiego i wszystkich o roznoszenie wirusa jest bez sensu.

   • 5 5

   • Ty to faktycznie jesteś ZiOm (4)

    Jesteś tak niesprawny intelektualnie, że nie odróżniasz zakażonych od chorych. A nosiciel, to dla ciebie pewnie taki koleś co w średniowieczu nosił wodę ze studni.

    • 4 0

    • (1)

     O k..a :-) zrobiłeś mi dzień z tekstem:
     "A nosiciel, to dla ciebie pewnie taki koleś co w średniowieczu nosił wodę ze studni."
     Dziękuję, oby więcej takich tekstów / ludzi jak ty :-)

     • 2 2

     • A co znaczy: "zrobiłeś mi dzień z tekstem"?

      • 1 0

    • Dałbyś jakieś dane i argumenty (1)

     zamiast inwektyw. Wg internetuf to ci mityczni nosiciele się wymykają wszelkim testom a schorowani pensjonariusze domów opieki pozarażali się podczas balang w klubach nocnych i agencjach towarzyskich :) Przez te wasze hejtowanie ludzie z objawami wolą raczej umrzeć niż iść do lekarza i właśnie czytam o takim przypadku w naszym kraju, niestety pacjentka trafiła do lekarza dopiero kiedy była już w stanie krytycznym. 10x tylu ludzi umrze przez to zbiorowe p... niż z powodu faktycznego zagrożenia a przypadki nieinformowania o objawach, podróżach zagranicznych czy nawet ucieczek z placówek medycznych są nagminne.

     • 1 0

     • Normalnie ZiOm na 100%

      Ty dalej nie kumasz. Nawet nie potrafisz sobie wyguglować.
      Z Wikipedii, "Nosicielstwo (nosicielstwo mikrobiologiczne) w mikrobiologii i chorobach zakaźnych stan, w którym u nosiciela (człowieka lub zwierzęcia) po przechorowaniu choroby zakaźnej lub w wyniku bezobjawowego zakażenia utrzymuje się obecność czynnika zakaźnego mimo braku objawów chorobowych."

      "...ci mityczni nosiciele się wymykają wszelkim testom...". Niczemu się nie wymykają. Ponieważ nie mają objawów, więc nikt im testów nie robi.

      Nie bąź ZiOm i się ucz.

      • 0 0

  • To (1)

   tak aż ich nie dopadnie ,bo nie wiedzą że przechodzenie bezobjawowo ,może być dla nich w przyszłości szkodliwe

   • 2 1

   • czy

    czy klocek z rana moze byc szkodliwy jako wspomnienie kiedys

    • 0 0

 • Szkoda tylko, ze ludzie się nie przyznają... (2)

  Ludzie się nie przyznają, że powinni być na kwarantannie, albo siedzą poprostu w domu, a rodziny takich osób normalnie chodzą do pracy!

  • 46 3

  • bo nie możan ufać tej władzy - ona tylko cie zamnknie a pomocy żadnej. nawet z podatków nie zwolni a żyć za coś trzeba

   • 10 10

  • Chore

   Rodzina nie ma obowiazkowej kwarantanny zadzwon do sanepidu i dowiedz sie a nie jakies chore madrosci piszesz

   • 3 4

 • Problem w tym że mało jest ludzi na tyle świadomych jak opisana tu rodzina (2)

  Ludzie wracają z IT, DE itp, wsiadają w autobusy, taksówki, pociągi i wracają do domów w których mieszka cała ich rodziną - ostatnio na raporcie ktoś tu się nawet chwalił ze wrócił chory zza granicy, pozarażał rodzinę i czeka od kilku dni na wynik testu na ncov19

  • 43 3

  • i rodzia sie uodporni za jakiś czas i będa mieli to z głowy - panika jest robiona tylko dlatego że ten virus jest smiertelny dla (1)

   a starzy głosują na obecna władze, tak jak kiedyś na PZPR.

   • 3 9

   • jesli w domu są osoby starsze, słabsze czy z grupy ryzyka to mogą tego 'uodpornienia' nie doczekać

    • 1 0

 • dlaczego trójmiejskie samorządy nie włączają się w pomoc? (6)

  włodarze praktycznie gdzieś zginęli a potrzebne są akcje informacyjne, posiłki dla służb,mobilizacja staży miejskiej. itd

  • 67 3

  • (1)

   Odezwa się po wszystkim,żeby na nich głosować.

   • 20 0

   • ... podczas wyborów w maju

    Odnośnie pomysłów zasłyszanych tu i ówdzie aby kandydaci wycofywali się z kandydowania powodując ogłaszanie nowych wyborów do czasu zebrania przynajmniej dwóch kandydatów - są chybione. Ci *łaskawcy gotowi wystawić dwóch figurantów z wiadomym skutkiem

    • 7 0

  • Właczają się (1)

   Gdańsk i Sopot wraz z marszałkiem uruchamiają nowe laboratoria do testowania, gdyż obecnie w Gdańsku czekamy 5 dni na wyniki, tak działa procedura przygotowana przez rząd. To, że masowe testowanie każdego jest niewskazane to prawda, ale u nas na testy 5 dni czekają poważne przypadki! Nic nie robią władzę Gdyni oraz Pelplina (z PiS)

   • 6 14

   • a ten Pelplin to z Trójmiasta? czy tylko chciałeś napluć?

    • 11 3

  • samorzad organizuje pomoc, laboratoria a władze centralne nic. Nawet maseczek nie potrafią dostarczyć

   • 5 5

  • To samo w gminach.

   Mają spokój na własne sprawki dla swoich.

   • 2 0

 • Wszyscy powinni siedziec w domu (3)

  Oczywiscie sklepy i apteki musza niestety byc otwarte. Jednak zakupy w pojedynke, a nie calymi rodzinami.
  Jak slysze, ze sasiedzi robia impreze, to nie mam slow..... Dramat. To, ze zaraza siebie bezmyslnie, ale zostawiaja wirusa na klatce, poreczach itp. Za to odpowiedza???

  • 44 6

  • Czyżby na Bruskiego?

   • 4 0

  • wszyscy powinni normalnie zyć, to starych trzea izolować jak to robią niemcy (1)

   tam jest dużo zarażeń ale śmiertelność niska bo starych pozamykali szczelnie w domach opieki i innych miejscach

   • 5 5

   • To nie do konca prawda, co piszesz.

    W Niemczech mlodzi ludzie rowniez stosuja sie do malego kontaktu z ludzmi. Sa karni i sluchaja wskazan specjalistow.

    • 1 0

 • pic na wodę. znajoma mieszka z mezem ktory jest na kwanantannie a ona codziennie chodzi do pracy w sklepie (10)

  • 54 0

  • Daleko mi do pochwalania donosicielstwa ale to się powinno zgłosić odpowiednim służbom. (9)

   Masz swiadomość tego że jeśli to małżeństwo ma w sobie wirusa, żona chodząc do pracy sklepie naraża całą masę ludzi na śmierć?

   • 41 5

   • (3)

    Oczywiście psycholu zgłoś donieś takich d**ili jak ty potrzebuje każda totalitarna władza

    • 9 46

    • szczeniak tępy

     • 18 4

    • Potrzebujesz izolacji skoro nie potrafisz (1)

     dostosowac sie do zycia w spoleczenstwie.

     • 6 4

     • W społeczeństwie czy w bandzie zidiocialego bydła?

      • 1 0

   • Sanepid rozklada rece , byl informowany...jak nie ma objawow nic nie moga zroboc (1)

    A znam tez przypadek maz w pokoju na kwarantannie, a za sciana zona sprzedaje w spozywczaku.... tez telefon do sanepidu i zero reakcji....

    • 12 3

    • "W kwarantannie", q*va, "w kwarantannie"!

     • 3 7

   • To nie jest donosicielstwo. Aspoleczne jednostki (1)

    sie izoluje. Tak samo wskazanie mordercy nie jest donosicielstwem. W Polakach wciaz pokutuje mentalnosc komunistyczna, uraz z minionych czasow i mylenie pojec. Stad kazdy prosty czlowiek ma sie za prawaka, myslac, ze lewak rowna sie komunista.

    • 8 4

    • To jest donosicielstwo i to najgorszego kalibru

     • 1 1

   • Może mąż siedzi w 2 pokoju zamkniety

    • 5 0

 • Dmuchać na zimne... (3)

  Te dwie z Pszczółek, też takie mądre były- wróciły zadowolone z Włoch, a ile osob pozarażały i ile przez nie jest na kwarantannie... związek przyczynowo skutkowy. Każdy myśli, że go to nie dotyczy, że jest "niezniszczalny", a bywa inaczej, więcej wyobraźni kochani Polacy i empatii do siebie nawzajem.

  • 82 5

  • (2)

   Ile jest bezprawnie? Po tym wszystkim posypia się fajne pozwy o odszkodowania

   • 2 2

   • (1)

    A może być bezprawnie? Rozwiń proszę

    • 3 0

    • Oczywiście że bezprawnie bo większość z tych osób jest całkowicie zdrowa a w bezczelny i ordynarny sposób została faktycznie uwięziona

     • 5 18

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Informacje

Reklama

Wydarzenia

Świat opowiadany
Świat opowiadany
warsztaty
g. 10:00 - 10:45
Gdańsk, Kącik Montessori
Open House Gdańsk 2021 - Nowy Port
Open House Gdańsk 2021 - Nowy Port
wykład , spotkanie
kwi 24-25
sobota - niedziela, g. 10:00
Gdańsk
Salon Mieszkaniowy - Nowy Termin
Salon Mieszkaniowy - Nowy Termin
targi
maj 15-16
sobota - niedziela
Gdynia, Gdynia Arena

Ogłoszenia

Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
21700 zł/m2
Gdynia Orłowo
15900 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
14600 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
14250 zł/m2
Gdańsk Śródmieście
14050 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
14250 zł/m2
Gdańsk Brzeźno
13250 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
11650 zł/m2
Gdańsk Śródmieście
10200 zł/m2
Sopot Górny Sopot
9650 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl