Inwestycje w Trójmieście

Arkony Sopot sp. z o.o.

La Playa Palace

Sopot

miejscowość:
Sopot
dzielnica:
Dolny Sopot
miejsce:
ul. Wosia Budzisza Mapka
deweloper:
Arkony Sopot sp. z o.o.
typ zabudowy:
wielorodzinna
metraż:
300 do 800 m2
sprzedaż:
zakończona 
realizacja:
od III kw. 2016 r. do I kw. 2018 r. zakończona
forum:
dyskusje o inwestycji
Apartamentowiec powstał w jednej z najciekawszych części Sopotu. Niewielka gęstość zabudowy zapewnia codzienny spokój, tym bardziej że budynek położony jest na dużej działce - zatopiony będzie więc w obszernym ogrodzie.
Plaża, sopockie molo, słynny Monciak, korty tenisowe, teatr, aquapark oraz inne atrakcje, których nie brakuje w kurorcie, są z tego miejsca realnie dostępne, w trakcie krótkiego spaceru.

La Playa Palace to połączenie historycznej architektury z nowoczesną bryłą.
Pałacyk u zbiegu ulic Haffnera i Wosia Budzysza powstał na przełomie 1899 i 1900 roku. Neobarokowa elewacja i wyróżniające się wieżyczki kiedyś realizowały założenia francuskiej mody. W pałacyku Panny Teltmer, pierwszej właścicielki willi, zachowały się fragmenty malowideł oraz oryginalnej posadzki. Dzięki temu można w tym miejscu niemal dotknąć historii z początku XX wieku.

Ta bryła szklanym przejściem połączona została z dobudowaną do niej nową częścią, czerpiącą inspirację ze współczesnej architektury.
Zestawienie obu, na pozór nie wpisujących się w siebie nawzajem stylów, pozwoliło uzyskać rzadko spotykany na polskim rynku nieruchomości charakter inwestycji.

W budynku powstały tylko trzy luksusowe apartamenty o powierzchniach około 300 m kw. i 10 powiększonych miejsc parkingowych (w celu jego budowy pałacyk w czasie budowy został uniesiony w powietrzu). Z tarasu dachowego, który zakomponowany został częściowo także na dachu zabytku, rozciąga się widok na morze. Przez wiele miesięcy nie udało się sprzedać wartych miliony apartamentów, więc inwestycja została w całości sprzedana deweloperowi Marvipol Development, która przebudowała wnętrza budynku.

Wokół pałacu zaprojektowany został ogród w stylu romantycznym, jest on podzielony na część wspólną dla przyszłych właścicieli oraz prywatną. Żywopłoty, szpalery drzew oraz altana dają efekt kameralności i tajemniczości.

Projekt renowacji i rozbudowy pałacyku powstał pod kierownictwem arch. Marcina Kaniewskiego, pracownia Proconcept.
Jeżeli znalazłeś nieścisłość w prezentowanych materiałach - poinformuj nas:

Inne inwestycje dewelopera:

Opinie (1) 1 zablokowana

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

lokalizacja
1
2
3
4
5
infrastruktura
1
2
3
4
5
architektura
1
2
3
4
5
cena / jakość
1
2
3
4
5

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.