• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Mieszkać taniej

6 października 2004 (artykuł sprzed 19 lat) 
Mieszkać taniej
Habitat w Rumi
Fundacja Habitat for Humanity Gdynia rozpocznie wiosną 2005 r. w Rumi budowę mieszkań dla rodzin niezamożnych. Rumia przekaże fundacji na ten cel działkę. Taką decyzję podjęła właśnie Rada Miasta.

- Rada Miasta Rumi jednogłośnie podjęła uchwałę o przekazaniu na rzecz HfH Gdynia działki budowlanej, na której zamierzamy wczesną wiosną 2005 r. rozpocząć budowę domu wielorodzinnego - informuje Jolanta Roszczynialska, prezes fundacji. - To nasz wielki sukces! Jesteśmy przekonani, że nasza dalsza współpraca z samorządem Rumi zaowocuje pięknymi dostępnymi finansowo mieszkaniami.
W praktyce będzie to sprzedaż działki z 97-procentową bonifikatą czyli za 3 procent jej wartości.
- Jeśli fundacji uda się wybudować pierwszy dom, to przekażemy im drugą działkę - na tej samej zasadzie - mówi Elżbieta Rogala-Kończak, burmistrz Rumi. - Szukaliśmy kontaktu z Habitat for Humanity. Najpierw rozmawialiśmy z oddziałem gdańskim, który wybudował dom w Pruszczu, ale tu musielibyśmy zbyt długo czekać na decyzję. Nawiązaliśmy kontakt z gdyńskim oddziałem, który zdecydował się na naszą propozycję, ponieważ nie mógł dostać lokalizacji w Gdyni. Oczywiście skorzystają na tym rumianie. Nie ma innej możliwości - dodaje z uśmiechem pani burmistrz.
Fundacja Habitat for Humanity to organizacja międzynarodowa. HfH Gdynia podlega pod region Europa/Azja Centralna z władzami w Budapeszcie i istnieje od stycznia 2003 r. Pracuje tu 30 wolontariuszy. Są to osoby, których wykształcenie i doświadczenie życiowe pozwala na sprawne funkcjonowanie w poszczególnych komisjach, których jest pięć: doboru i wsparcia rodzin, budowlano - architektoniczna, organizacyjno - prawna, public relation i funduszotwórcza oraz ds. wolontariatu. Organizacja pomaga niezamożnym rodzinom, które nie są w stanie zapewnić sobie godnych warunków w uzyskaniu własnego mieszkania. Zarówno buduje nowe budynki, jak i remontuje stare zasoby o standardzie poniżej norm, o ustalonym statusie prawnym. Fundacja poszukuje gruntów na których można budować lub nieruchomości do remontu po preferencyjnych cenach. Z drugiej strony poszukiwani są darczyńcy, którzy mogliby wesprzeć finansowo działania HfH.
- Habitat Gdynia stale poszukuje partnerów, którzy wsparliby pracę fundacji na różnych polach działania: do współpracy organizacyjnej w komisjach, sponsoringu finansowego oraz materialnego - dodaje prezes Roszczynialska. - Zapraszamy do współpracy i kontaktu z członkami fundacji, która mieści się przy ul. Świętojańskiej 55/4 (tel. 624-89-78).
Więcej informacji o HfH można znaleźć na stronie internetowej www.gdynia.habitat.pl.
JAGA
Głos Wybrzeża

Opinie

Wydarzenia

Pomorskie Targi Mieszkaniowe: dom mieszkanie wnętrze

targi

Co W Trawie Piszczy?

269 - 947 zł
konferencja
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
33900 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
23550 zł/m2
Gdynia Orłowo
23350 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
21100 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
21050 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
33300 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
20500 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
17200 zł/m2
Sopot Górny Sopot
16000 zł/m2
Gdańsk Oliwa
16000 zł/m2
Gdańsk Przymorze
14950 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane