• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Mieszkania w Gdańsku Brzeźnie. Rynek pierwotny i wtórny dla każdego

kc
15 listopada 2023 
Opinie (10)

Mieszkania w Gdańsku Brzeźnie cieszą się coraz większą popularnością wśród różnych grup. Nadmorska dzielnica stale rozwija się na wielu obszarach. Budowane są nowe obiekty, a historyczne miejsca zyskują drugie życie. Równocześnie powstają nowe placówki edukacyjne i rozrywkowe czy tereny zielone. Brzeźno łączy bliskość natury z łatwym dostępem do miejskich udogodnień.Gdańsk Brzeźno. Mieszkania dla każdegoW Gdańsku Brzeźnie mieszka ponad 11 tys. osób na powierzchni 2,73 m kw. W ciągu ostatnich lat dzielnica intensywnie rozwija się tworząc miejsca nie tylko dla turystów, ale również stałych mieszkańców. Powstają kolejne nieruchomości, przedszkola, szkoły, tereny zielone czy ścieżki rowerowe. Remontowane są również historyczne obiekty, m.in. Dom Zdrojowy. Wszystkie podejmowane kroki sprawiają, że Brzeźno staje się jedną z najatrakcyjniejszych dzielnic w mieście.

Brzeźno przyciąga osoby ceniące aktywny tryb życia, studentów, rodziny z dziećmi, ale nie tylko. Osoby starsze doceniają bliskość przystanków komunikacyjnych, łatwy dostęp do placówek medycznych, sklepów i punktów usługowych, a także miejsca do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

W kilka minut można dotrzeć m.in. do sąsiadującego Wrzeszcza, a w kilkanaście do centrum miasta.

Mieszkania Gdańsk Brzeźno. Bliskość morza i miejskie udogodnienia Mieszkania Gdańsk Brzeźno. Bliskość morza i miejskie udogodnienia

Brzeźno nie jest tylko letnim kurortem - przez cały rok oferuje różnorodne wydarzenia kulturowe i sportowe. Dzielnica to miejsce, które łączy w sobie uroki nadmorskiego życia z dostępem do miejskich udogodnień. W Brzeźnie znajduje się również molo, które jest popularnym miejscem spacerowym i punktem widokowym na morze. W sezonie letnim plaża staje się centrum życia społecznego, gdzie ludzie mogą korzystać z kąpieli, uprawiać sporty wodne czy po prostu odpoczywać na brzegu Bałtyku.

Mieszkanie w Brzeźnie z rynku pierwotnego czy wtórnego?Na rynku dostępne są zarówno mieszkania z rynku wtórnego, jak i pierwotnego. Deweloperzy chętnie inwestują w obiekty, które szybko znajdują nowych nabywców. Rynek pierwotny to przede wszystkim lokale o powierzchni 40-90 m kw. Powstają w atrakcyjnych lokalizacjach głównie niedaleko morza i terenów zielonych, często zaledwie kilkaset metrów od plaży. Nowoczesne obiekty zapewniają dostęp do stref rekreacji i sportu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Osoby wybierające nowe mieszkania w Gdańsku Brzeźnie mogą liczyć na wysoką jakość wykończenia, prywatność i komfort nieruchomości niedaleko plaży.

W Gdańsku Brzeźnie na rynku wtórnym dostępna jest szeroka gama mieszkań o zróżnicowanej charakterystyce. Oferty obejmują zarówno kompaktowe kawalerki, jak i przestronne nieruchomości z kilkoma pomieszczeniami. Wybierając zakup mieszkania z rynku wtórnego, możemy liczyć na korzystną lokalizację oraz atrakcyjne ceny. W niektórych przypadkach konieczne może okazać się przeprowadzenie generalnego remontu.

Dostępne są mieszkania o różnej historii budowy, obejmujące nawet lata 20. i 30. XX wieku. Dużą grupę stanowią również nieruchomości oddane do użytkowania po 2000 roku, co świadczy o zróżnicowanym charakterze architektonicznym dzielnicy. Na rynku łatwo znaleźć także lokale, które przeszły niedawny remont i są gotowe do zamieszkania od zaraz. Każdy zainteresowany może znaleźć coś odpowiedniego, dopasowanego do swoich preferencji, wymagań i budżetu.

Mieszkania na sprzedaż w Gdańsku Brzeźnie - atrakcyjna lokalizacjaJednym z głównych atutów dzielnicy jest bezpośrednie sąsiedztwo morza oraz obszarów zielonych. Mieszkańcy Trójmiasta i turyści cenią bliskość dwóch kąpielisk, malowniczego molo oraz m.in. Parku Brzeźnieńskiego im. J. J. Haffnera. Dodatkową zaletą jest możliwość korzystania z uroków Parku Prezydenta Ronalda Reagana znajdującego się w sąsiadującej dzielnicy.

Osiedla w okolicy oferują także liczne mniejsze parki, obszary zielone, place zabaw oraz tereny do aktywności na świeżym powietrzu. Warto podkreślić korzyści z rozbudowanej ścieżki rowerowej i deptaka, które biegną wzdłuż plaży i stanowią doskonałe miejsce do spacerów i rekreacji. Wzdłuż tras znajdziemy również liczne punkty gastronomiczne, umożliwiające przyjemne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Mieszkańcy mają dostęp do różnorodnych form rekreacji i relaksu w otoczeniu naturalnych i przyjaznych przestrzeni.
kc

Opinie (10)

 • Ale piękne naganianie, żeby jakieś pośrednictwo odfajkowało zysk xD. Brzeźno- w 30 procentach powierzchni to urokliwe zakamarki po wiosce rybackiej, ciekawe zabytkowe budyneczki i piękny park oraz fajnie odrestaurowany Dom Zdrojowy. W 70 procentach- zagracone autami, zapyziałe blokowisko z Zabkami. pełnymi meneli, duzo zaniedbanej infrastruktury oraz dewastowanej małej architektury. Można powiedzieć- jaki kraj, taki kurort... Do tego wkracza tam patodeweloperka. Nawet slams budowany w Letnicy określają Brzeźnem. Jako nie-słoik potrafię spaść z krzesła po lekturze "mądrosci" z takich tekstów sponsorowanych;)

  • 10 4

 • Brzeżno jest urokliwe,menele są wszędzie,nawet w Nowym Porcie.Gdyby miasto nie przyznawało tylu koncesji na sprzedaż alkoholu i nie otwierało nowych sklepów typu Borys,byłoby inaczej.....

  • 1 1

 • Brzeżno

  Od 32 lat mieszkam w Brzeźnie jestem z tym miejscem związane,ale przyznaję rację poprzednikom. Patodeweloperka już wkroczyła,pełno meneli i ogólnie jest zaniedbane. Niestety

  • 3 2

 • Jedna z ostatnich dzielnic z dobrą infrastrukturą (1)

  w której nie trzeba jeszcze płacić 15k-20k za m2. Ale bliskość morza zmieni to.

  • 3 0

  • Niestety, ale za atrakcyjne, nowe mieszkania w Brzeźnie trzeba zapłacić 20tys zł/m2.

   • 1 0

 • Brzeźno

  Po co pisać taki sponsorowany yeksty

  • 1 2

 • Gdzie te nowe przedszkola i szkoly w Brzeznie ?

  • 3 0

 • Tiger

  Lubię Brzeźno , Pozdrawiam Powiat zachodni

  • 0 0

 • a ja bezskutecznie czekam na te spadki cen ale chyba zdecyduję się na zakup mieszkania i znalazłam osiedle bursztynowa zatoka w na którym najpewniej kupię mieszkanie, osiedle jest w budowie ale na tym etapie mogę wybrać takie mieszkanie jakie chcę

  • 1 0

 • To jest chore

  Dwa pokoje ceny od 800 tysi, kredyt na 30 lat ,linka i do lasu

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Premiera inwestycji - Jasieny

dni otwarte

Dzień otwarty inwestycji Doki

dni otwarte
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
35800 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
24100 zł/m2
Gdynia Orłowo
24050 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
24000 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
21200 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
29500 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
22650 zł/m2
Sopot Górny Sopot
18100 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
16150 zł/m2
Gdańsk Przymorze
15850 zł/m2
Gdynia Orłowo
15450 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane