• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Mieszkanie w mieście, ale w kontakcie z naturą

26 września 2023, godz. 09:00 
70 proc. powierzchni osiedla stanowiły będą tereny zielone, w tym prywatny park. 70 proc. powierzchni osiedla stanowiły będą tereny zielone, w tym prywatny park.

Życie w zgodzie z naturą i miastem? Tak, to możliwe. Nowa inwestycja Bernadovo jest odpowiedzią na nowy trend w mieszkalnictwie. Położenie w dosłownym otoczeniu lasu i z widokiem na zieleń, a jednocześnie bardzo blisko centrum miasta. Duże tarasy i ogródki, przemyślane projekty wnętrz apartamentów oraz dostęp do osiedlowego fitnessu i sali klubowej - to walory inwestycji Bernadovo, które sprawiają, że jest to jedna z najciekawszych ofert premium dostępnych w tej chwili na trójmiejskim rynku mieszkaniowym.Mieszkania o krok od przyrodyWybór miejsca, gdzie stworzyć chcemy dom wiąże się zwykle z poszukiwaniem zacisznej lokalizacji, która jednocześnie nie będzie zbytnio oddalona od miejsca pracy, szkół oraz udogodnień, które decydują o komforcie codziennego życia.

Położone pomiędzy Zatoką Gdańską, a lasami Trójmiasto jest idealnym miejscem do poszukiwania takich lokalizacji. Szczególne warunki znaleźć można w dzielnicach położonych obok Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego - sąsiedztwo lasu zapewnia tu ciszę i niezwykły mikroklimat, a jednocześnie nie ma potrzeby rezygnowania z łatwego dostępu do kompleksowej miejskiej infrastruktury.

Bernadowo - w otoczeniu lasuJedną z takich lokalizacji jest gdyńskie Bernadowo. Ze względu na jego szczególne położenie Miasto Gdynia w planach zagospodarowania przestrzennego zastrzegło tu możliwość realizowania tylko i wyłącznie niewysokiej zabudowy o niewielkiej gęstości. Powstawać mogą tu kameralne osiedla o wyższym standardzie.

Zatem właśnie taki charakter ma będące w budowie osiedle Bernadovo. Realizowane jest ono przez dewelopera o belgijskich korzeniach - BPI Real Estate Poland.

- Naszym zdaniem jest to jedna z topowych lokalizacji w Trójmieście, gdzie warto zamieszkać. O atrakcyjności tego miejsca do życia świadczy unikatowe położenie na granicy Gdyni i Sopotu, w bezpośrednim sąsiedztwie z Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym. Z dala od męczących w sezonie turystów, uciążliwego sąsiedztwa mieszkań wynajmowanych krótkoterminowo, ale na tyle blisko , aby w kilka minut znaleźć się na plaży, molo w Orłowie czy skorzystać z pobliskiej stadniny koni. W pobliżu inwestycji znajduje się bardzo dobra infrastruktura oświatowa, centra medyczne czy handlowe - wyjaśnia Wojciech Smolak, dyrektor sprzedaży w BPI Real Estate Poland.

Bernadovo - zobacz dostępne apartamentyAbsolutnie unikatowym walorem powstającego osiedla są tereny zielone, w tym prywatny las, które stanowią aż 70 proc. powierzchni działki, na której powstaje inwestycja. Projekt ich zagospodarowania poza bogatymi nasadzeniami uwzględnia powstanie placu zabaw, ścieżek spacerowych i małej architektury jako elementów sprzyjających rekreacji i aktywnościom w otoczeniu natury. Wystarczy wyjść z osiedla przez furtkę, by móc spacerować, jeździć na rowerze czy biegać po lesie. W Trójmieście nie pozostało już wiele wolnych działek, gdzie powstać mogłyby nowe, tak położone osiedla.

Wewnątrzosiedlowa zieleń przenikać się będzie z zielonym otoczeniem lasu. Wewnątrzosiedlowa zieleń przenikać się będzie z zielonym otoczeniem lasu.

Perełka na mapie trójmiejskich inwestycji mieszkaniowychCharakter lokalizacji w naturalny sposób zainspirował dewelopera do stworzenia koncepcji inwestycji klasy premium. Prace projektowe powierzone zostały trójmiejskiej pracowni Roark Studio, doświadczonej w tworzeniu architektury wyższej klasy w unikatowych lokalizacjach.

Punktem wyjścia do stworzenia koncepcji i ostatecznej architektury osiedla było otoczenie lasu oraz widok na zieleń, który roztaczał się będzie z większości okien. Obszerne (od 134 do 146 m kw.) apartamenty na najwyższych piętrach będą miały dodatkowe tarasy o powierzchni 80 m kw., na których cieszyć się będzie można bliskością lasu. Podobny komfort we własnych ogródkach będą mieli mieszkańcy apartamentów na parterze. W pozostałych lokalach widok na zieleń będzie dostępny ze względu na zastosowanie przeszklonych balustrad balkonów (przewidziana tu została także możliwość montażu klimatyzatorów).

- Klienci, którzy dokonali już zakupu apartamentu w Bernadovie to przede wszystkim osoby, które cenią kameralny charakter zabudowy, jej nowoczesną architekturę, ukierunkowanie na ekologię, a jednocześnie nie chcą rezygnować z miejskiego stylu życia. Są to zarówno osoby, które znają Gdynię i wiedzą jaką "perełkę" wybierają oraz takie, które zdecydowały się na przeprowadzkę do Gdyni z innego miejsca w Polsce - opowiada Wojciech Smolak. - Pewną grupę klientów stanowią też osoby, które zdecydowały się zamienić dom jednorodzinny na komfortowy, dobrze zlokalizowany apartament zwalniający ze wszystkich obowiązków, jakie ma właściciel domu.
W każdym budynku znajduje się zaledwie sześć lokali, co stwarza atmosferę intymności i pozwoli tworzyć kameralne sąsiedzkie społeczności. Z myślą o przyszłych mieszkańcach w inwestycji zaprojektowano również salę klubową i strefę fitness z bezpośrednim widokiem na las.

Także z osiedlowej strefy rekreacji roztaczał się będzie widok na las. Także z osiedlowej strefy rekreacji roztaczał się będzie widok na las.
Ze względu na skalę dewelopera możliwe jest realizowanie całej inwestycji (18 budynków, 108 apartamentów) w jednym etapie, co dla mieszkańców oznacza brak uciążliwości procesu budowy po odbiorze mieszkania. Budowa jest zaawansowana w 60 proc. Zostanie zakończona w II kw. 2024 roku.

Certyfikat potwierdzający wysoki standard ekologicznyBernadovo, jak na inwestycję klasy premium przystało, jest realizowane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i europejską certyfikacją ekologiczną BREEAM na poziomie Very Good.

Certyfikacja ta definiuje najlepsze praktyki w zakresie projektowania, budowy i użytkowania obiektów zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju, a także zobowiązuje do stosowania materiałów posiadających certyfikaty wpływające na ochronę środowiska, monitorowanie zużycia wody i energii w fazie budowy i eksploatacji jak również ochronę sąsiadującej fauny i flory podczas prowadzenia prac budowlanych.

BREEAM jest obecnie jednym ze standardów w branży nieruchomości w Europie i na świecie, stosowanym przez inwestorów, deweloperów, najemców i coraz częściej wymaganym przez klientów nieruchomości mieszkaniowych. BPI Real Estate Poland przygotowało również specjalne opracowanie dotyczące adaptacji budynków do zmian klimatycznych. Wynika z niego, że zaproponowane przez firmę w projekcie Bernadova odpowiednie ukształtowanie zabudowy oraz starannie zaprojektowana zieleń i mała architektura na terenie inwestycji są zgodne z praktykami przeciwdziałania skutkom zmian klimatu.

Doskonała inwestycja na przyszłośćPraktyka rynkowa wskazuje, że inwestycje klasy premium są najbardziej opłacalną inwestycją - niezależnie od wahań rynkowych ich wartość zawsze się utrzymuje.

Struktura lokali na osiedlu Bernadovo pozwala znaleźć ofertę dla każdego inwestora, który ma zamiar chronić swój kapitał: zarówno dla osób, które chcą kupić mniejsze mieszkanie celem jego wynajmu, jak i dla osób, które chcą teraz kupić mieszkanie kierując się świadomością, że ceny nieruchomości w nieunikniony sposób będą w najbliższych latach wzrastać.

Nieruchomość od godnego zaufania deweloperaSzukając optymalnej inwestycji, zarówno w celu najmu jak i dla potrzeb własnych należy szukać inwestycji od sprawdzonych deweloperów o stabilnej sytuacji finansowej. BPI Real Estate Poland jest wiarygodną firmą deweloperską o belgijskich korzeniach, która jest częścią silnej, międzynarodowej grupy kapitałowej CFE. BPI Real Estate notowane jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Brukseli, działa na rynku w Belgii, Luksemburgu i Polsce.

BPI Real Estate Poland zrealizowało do tej pory siedem inwestycji w czterech polskich miastach - łącznie ponad 2000 mieszkań. Jedna z tych inwestycji - Cztery Oceany - powstała na Przymorzu i była pierwszą na rynku inwestycją w której wprowadzano standard sprzedaży lokali wykończonych "pod klucz". Kolejne pięć inwestycji będące aktualnie w trakcie realizacji dostarczy na rynek kolejne 1600 mieszkań.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

 

Wydarzenia

Dni otwarte Osiedla Urzeka

dni otwarte

Premiera trzech wyjątkowych apartamentów w Sercu Gdańska

dni otwarte
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
33250 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
24700 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
23150 zł/m2
Gdynia Orłowo
22700 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
20150 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
26000 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
21500 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
17650 zł/m2
Gdańsk Matemblewo
16000 zł/m2
Gdynia Orłowo
15700 zł/m2
Sopot Górny Sopot
15250 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane