• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Młyny Gdańskie zapraszają na dzień otwarty

26 maja 2023 
Na terenie Młynów Gdańskich, wśród roślinności, stworzono trzy place, każdy o innych charakterze. Na terenie Młynów Gdańskich, wśród roślinności, stworzono trzy place, każdy o innych charakterze.

Młyny GdańskieMapka firmy Allcon niedawno zostały wyróżnione w plebiscycie na najciekawszą realizację mieszkaniową roku 2022 w Trójmieście. Głosujący na tę inwestycję docenili jej elegancką architekturę, dopasowanie do otoczenia i ciekawe zagospodarowanie terenu. Teraz każdy może zapoznać się z nią osobiście podczas dnia otwartego, organizowanego 27 maja 2023 r. w godz. 10-16.Historyczne inspiracjeŚredniowieczny Wielki Młyn i inwestycję przy ulicy Malczewskiego łączy więcej niż zbieżność nazwy. Projektanci Młynów Gdańskich wyraźnie inspirowali się architekturą i urbanistyką starego Gdańska.

Nie zabrakło odniesień do najbliższego otoczenia i historii dzielnicy. Nazwa osiedla nawiązuje do pierwszych młynów nad Potokiem Siedleckim, a wygląd elewacji koresponduje z ceglaną zabudową pobliskiego neogotyckiego gmachu liceum. Nowe lokale usługowe przy ulicy Malczewskiego to ukłon w stronę tradycji kupieckich, natomiast reprezentacyjna strefa wejściowa budzi skojarzenia z bramami miejskimi niegdyś zlokalizowanymi w tej części Gdańska.

Inwestycja składa się z czterech kameralnych budynków, otaczających przestrzenny dziedziniec, i przywodzi na myśl kwartał kamienic odbudowanego po wojnie starego miasta.

Ogród w dzielnicy ogrodówMłyny Gdańskie oferują bogactwo przestrzeni do życia towarzyskiego i odpoczynku. Młyny Gdańskie oferują bogactwo przestrzeni do życia towarzyskiego i odpoczynku.
Po słynnych ogrodach pozostały jedynie zieleńce przy Kartuskiej i powszechnie znana nazwa ulicy: Nowe Ogrody. Ten aspekt historii dzielnicy stał się inspiracją dla zagospodarowania terenu inwestycji. Drzewa na kaskadowym dziedzińcu nawiązują do rosnących tu niegdyś wiśniowych sadów i nieistniejących już okolicznych winnic.

Wśród roślinności stworzono trzy place, każdy o innych charakterze. Pierwszy jest miejscem wyciszenia w otoczeniu traw, krzewów i drzew. Z najwyżej położonego rozpościera się piękny widok na teren całego osiedla. Do trzeciego prowadzą ścieżki i kaskada wodna. Stanowi on serce całego założenia z leniwie obracającym się kołem młyńskim i wejściem do strefy klubowo-rekreacyjnej.

Przestrzeń do wypoczynku  • Dopełnieniem możliwości relaksu są pomieszczenia rekreacyjne z salą klubową, stołem bilardowym i strefą fitness.
  • Dopełnieniem możliwości relaksu są pomieszczenia rekreacyjne z salą klubową, stołem bilardowym i strefą fitness.
  • Dopełnieniem możliwości relaksu są pomieszczenia rekreacyjne z salą klubową, stołem bilardowym i strefą fitness.
Młyny Gdańskie oferują bogactwo przestrzeni do życia towarzyskiego i odpoczynku. Na słonecznym, zielonym dziedzińcu łatwo zapomnieć o zgiełku wielkiego miasta. Alejki i ławki to naturalne miejsca wyciszenia czy spotkań z przyjaciółmi.

Dopełnieniem możliwości relaksu są pomieszczenia rekreacyjne z salą klubową, stołem bilardowym i strefą fitness. Elegancko umeblowane wnętrze sprzyja rozmowom przy kawie, a bogato wyposażona sala fitness z częścią do ćwiczeń cardio pomoże zachować zdrowie i dobrą kondycję.

Blisko i bezpiecznieInwestycja leży niecałe 2 km od Śródmieścia Gdańska. Bliskość linii tramwajowej i ulicy Kartuskiej gwarantuje bardzo łatwy dojazd samochodem, rowerem lub komunikacją publiczną. Położenie na uboczu i kameralny charakter zapewniają ciszę i spokój w bezpośredniej bliskości centrum miasta.

Dla bezpieczeństwa mieszkańców osiedle wyposażono w system kontroli dostępu oraz monitoring z opcją podglądu widoku z kamer.

Bogata ofertaMłyny Gdańskie to duży wybór lokali. W ofercie znajdują się mieszkania 2-, 3- i 4-pokojowe, w metrażach od 46 do 104 m kw. Bez względu na wielkość wszystkie lokale cechuje funkcjonalny układ pomieszczeń. W ofercie znajdują się również apartamenty na parterze z własnym ogródkiem.

Zapisz się na dzień otwarty Młynów Gdańskich TUTAJ.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Wydarzenia

Dzień otwarty inwestycji Młyny Gdańskie

dni otwarte

Miejsca

 

Wydarzenia

Dzień Otwarty Jagiellońskiej 13

spotkanie, dni otwarte
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
33100 zł/m2
Gdynia Orłowo
22550 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
20050 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
17800 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
22100 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
20650 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
19700 zł/m2
Sopot Górny Sopot
15250 zł/m2
Gdynia Orłowo
15100 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane