Inwestycje w Trójmieście

ALLCON Osiedla

Młyny Gdańskie

Gdańsk

miejscowość:
Gdańsk
dzielnica:
Siedlce
miejsce:
ul. Malczewskiego Mapka
deweloper:
ALLCON Osiedla
typ zabudowy:
wielorodzinna
metraż:
25 do 122 m2
sprzedaż:
w trakcie 
realizacja:
od I kw. 2020 r. do I kw. 2023 r. planowana
forum:
dyskusje o inwestycji
Inwestycja powstaje blisko Śródmieścia Gdańska oraz w dobrze skomunikowanej lokalizacji (autobusy i tramwaje). Szybko można stąd wyjechać także na obwodnicę, a co za tym idzie na autostradę czy lotnisko.

W okolicy jest rozwinięta infrastruktura - zaplecze handlowe i usługowe, żłobki, przedszkola, szkoły z zapleczem sportowym. W niewielkiej odległości od inwestycji znajdują się także galerie handlowe, kina, teatry, restauracje, kluby, przychodnie, a także szpital oraz urząd miejski.

Inwestycja składała się będzie z czterech cztero- i pięciokondygnacyjnych budynków. Wszystkie zwieńczone będą dachami mansardowymi, pod którymi urządzić można wnętrza pod skosami. W sumie powstanie tu 166 mieszkań w układzie od jednego do pięciu pokoi i sześć lokali usługowych, w tym trzy zaprojektowane pod usługi gastronomii.

Osiedle powstanie na zboczu, dzięki czemu będzie miało tarasowy układ. Wkomponowane zostały w niego trzy osiedlowe place. Teren osiedla zagospodarowany zostanie także specjalnie zaprojektowaną roślinnością i oświetleniem. Pojawią się tu ławki, stojaki rowerowe, plac zabaw dla dzieci, a szczególną dekorację stanowić ma koło młyńskie - założenie wodne.

Dla projektantów inspiracją był średniowieczny Wielki Młyn w Gdańsku, młyny nad Potokiem Siedleckim oraz sady wiśniowe i winnica istniejąca w XVI i XVII wieku na tych terenach. Nawiązaniem do historii miejsca jest wyróżniająca się elewacja budynków wykończona płytkami klinkierowymi.

Przyszli mieszkańcy korzystać będą ze strefy rekreacyjno-klubowej, w której skład wejdzie klub fitness dla mieszkańców (sala do ćwiczeń kardio, siłownia, sala do prywatnych zajęć), sala klubowa ze stołem bilardowym, kanapami, dużym stołem oraz przestrzenią dla dzieci oraz plac rekreacyjny przy wejściu do klubu. Osiedle będzie ogrodzone i monitorowane. Bezpieczeństwa całodobowo pilnować będzie ochrona.

Do mieszkań przylegają balkony lub loggie o powierzchni od 4,9 do 17 m kw., a do lokali na parterze tarasy wielkości do 17 m kw. oraz ogródki od 8 do 220 m kw. Pod budynkami powstaną hale garażowe, komórki lokatorskie, boksy na akcesoria. Na terenie inwestycji znajdzie się stacja do szybkiego ładowania aut elektrycznych.

Inwestycja realizowana będzie w dwóch etapach - dwa budynki oddane zostaną do użytkowania w III kwartale 2022 roku, dwa kolejne w I kwartale 2023 roku.

Projekt inwestycji powstał w pracowni B1 Architekci.
Jeżeli znalazłeś nieścisłość w prezentowanych materiałach - poinformuj nas:

Inne inwestycje dewelopera:

Opinie (8)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

lokalizacja
1
2
3
4
5
infrastruktura
1
2
3
4
5
architektura
1
2
3
4
5
cena / jakość
1
2
3
4
5

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.