• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Najciekawsza Inwestycja Mieszkaniowa 2021 r. Zagłosuj

Ewa Budnik
23 marca 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
  • Pierwszy etap powstającej w Gdyni inwestycji <b>Alvarium</b> zdobył tytuł Najciekawszej Inwestycji Mieszkaniowej 2020 roku. Jaka inwestycja zasłuży na niego w tym roku?
  • Pierwszy etap osiedla Botanica Jelitkowo zwyciężył w plebiscycie podsumowującym 2019 rok w trójmiejskim budownictwie mieszkaniowym.
  • Położony tuż nad Opływem Motławy Front Park to Najciekawsza Inwestycja Mieszkaniowa Trójmiasta 2018 roku.
  • Osiedle Idea przy ul. Beniowskiego w Gdańsku wygrało plebiscyt za 2017 rok.

Po raz jedenasty Portal Trojmiasto.pl przygotował przegląd inwestycji mieszkaniowych Najciekawsza Inwestycja Mieszkaniowa Trójmiasta. Co roku zachęcamy mieszkańców Trójmiasta i naszych czytelników do przyjrzenia się nowej zabudowie mieszkaniowej powstającej w Gdańsku, Sopocie i Gdyni. Można ją ocenić, oddając głos w naszym plebiscycie.Czy kupując swoje mieszkanie lub dom, brałe(a)ś pod uwagę architekturę budynku lub osiedla?

Plebiscyt na Najciekawszą Inwestycję Mieszkaniową Trójmiasta to w naszym portalu już tradycja. Co roku zbieramy informacje o budynkach mieszkaniowych, które uzyskały pozwolenie na użytkowanie w minionym roku, a potem przedstawiamy naszym czytelnikom ich przegląd.

Tym razem naliczyliśmy, że deweloperzy od 1 stycznia do 31 grudnia 2021 r. oddali do użytkowania niemal 130 inwestycji mieszkaniowych na terenie Trójmiasta. Pod uwagę braliśmy przy tym oddane do użytkowania budynki na osiedlach, które realizowane są etapami, oraz całkowicie zakończone inwestycje. Ta liczba pokazuje też, jak bardzo rozpędzona była w ubiegłym roku produkcja mieszkaniowa w Trójmieście - rok temu oddano bowiem kilkadziesiąt inwestycji mniej.

W tym roku redakcja nominowała do przeglądu 60 inwestycji. Są wśród nich apartamentowce w najbardziej reprezentatywnych częściach Gdyni i Gdańska, są budynki w tzw. średnich lokalizacjach oraz te z segmentu popularnego powstałe na obrzeżach Trójmiasta. Wybraliśmy osiedla z powtarzalną zabudową wielorodzinną, jak i kameralne osiedla domów jednorodzinnych rozsiane po całym Trójmieście. Zależy nam, aby mieszkańcy Trójmiasta mogli zyskać pogląd na jakość współcześnie powstającej architektury mieszkaniowej w aglomeracji, w której żyją.

Głosowanie w plebiscycie jest sposobem na ocenę architektów, wykonawców i deweloperów, którzy realizując inwestycje, tworzą nasze otoczenie.

Jak głosować?Chociaż na temat działalności deweloperów wypowiedziano wiele gorzkich słów, to nie da się ukryć, że jakość ich działań z roku na rok ulega wyraźnej poprawie.

Zmieniają się trendy i potrzeby współczesnego świata. Jeszcze kilka lat temu nie było mowy o tym, by na terenach powstających osiedli realizowane były ogrody deszczowe, budki dla owadów, ogródki społeczne. Nie było mowy, by na dachach budynków wielorodzinnych instalowane były ogniwa fotowoltaiczne, które mają pomagać w oszczędzaniu energii. Jeszcze wcześniej nie było też mowy o bogactwie specjalnie projektowanej zieleni, której obecność wokół powstającej zabudowy teraz jest już standardem.

Szczegółowe opisy osiedli powstających w Trójmieście znajdziesz w Katalogu inwestycji mieszkaniowych

Deweloperzy coraz częściej przyjmują też odpowiedzialność za jakość tworzonej zabudowy. Od tego, czy elewacja wykonana będzie z trwałych i eleganckich materiałów, zależy wygląd przestrzeni, w której na co dzień funkcjonujemy. Zatem tak jak wybieramy zdrową żywność czy polskie produkty, tak możemy świadomie wybierać dobrą architekturę - kupować mieszkania od deweloperów, którzy starają się tworzyć wartościową przestrzeń, i krytykować tych, którzy w dążeniu do finansowego sukcesu szukają oszczędności szybko odbijających się na przestrzeni miast, a w konsekwencji na jakości życia ich mieszkańców.

Najciekawsza Inwestycja Mieszkaniowa w Trójmieście w 2021 roku

Chcesz ocenić architekturę powstających osiedli mieszkaniowych? Chcesz poznać zdanie innych na ten temat?

Zagłosuj w plebiscycie na najciekawszą realizację mieszkaniową oddaną do użytku w 2021 r.


Do północy 5 kwietnia codziennie możesz oddać głos na jedną wybraną inwestycję. W plebiscycie biorą udział realizacje wybrane przez Portal Trojmiasto.pl.

Wyniki głosowania poznamy 7 kwietnia o godz. 12.
14:00 29 MARCA 22

Najciekawsza inwestycja mieszkaniowa 2021. Zagłosuj! (20 opinii)

Czytelnicy Trojmiasto.pl właśnie wybierają najciekawszą inwestycję mieszkaniową jaka powstała w Trójmieście w 2021 roku. Dołóż swój głos, żeby pokazać deweloperom jakie budynki podobają się mieszkańcom. Zagłosuj w plebiscycie
Czytelnicy Trojmiasto.pl właśnie wybierają najciekawszą inwestycję mieszkaniową jaka powstała w Trójmieście w 2021 roku. Dołóż swój głos, żeby pokazać deweloperom jakie budynki podobają się mieszkańcom. Zagłosuj w plebiscycie Zobacz więcej

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (107)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Premiera trzech wyjątkowych apartamentów w Sercu Gdańska

dni otwarte
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
33250 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
24700 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
23150 zł/m2
Gdynia Orłowo
22700 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
20150 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
26000 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
21500 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
17650 zł/m2
Gdańsk Matemblewo
16000 zł/m2
Gdynia Orłowo
15700 zł/m2
Sopot Górny Sopot
15250 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane