Wiadomości

Nowe inwestycje mieszkaniowe w Chyloni, Cisowej i na Grabówku

Grabówek, Chylonia, Leszczynki, Cisowa to dzielnice o bardzo dobrze rozwiniętej infrastrukturze, położne w ciągu SKM, z dobrym dojazdem do centrum. Nie jest to obszar, gdzie masowo powstają nowe osiedla. Ale deweloperzy na wolnych działkach sukcesywnie realizują kolejne inwestycje, więc zwykle jest w czym tu wybierać.Miejsce postojowe dla twojego samochodu:

musi być w garażu podziemnym, już nie wyobrażam sobie inaczej 50%
może być na zewnątrz, byle blisko domu 25%
może być na parkingu lub w garażu w zasięgu krótkiego spaceru od domu 15%
nie dotyczy mnie to 10%
zakończona Łącznie głosów: 481
Sprawdziliśmy, w jakich lokalizacjach i w jakich inwestycjach można kupić nowe mieszkanie w tej części Gdyni. Obecnie cena metra kwadratowego nowego mieszkania zaczyna się tu od 6300 zł. Jednak jaka jest średnia ofertowa lepiej odzwierciedlają wskazania Barometru Cen Nieruchomości w Serwisie Dom i Nieruchomości naszego portalu. Wskazuje on, że metr nowego mieszkania na Cisowej kosztuje średnio 7743 zł, na Chyloni 7220, a na Grabówku 9703 zł.

ChyloniaTu w całości widać już, jak duży będzie pierwszy budynek osiedla Chylońska Sto10. Aby bryła budynku nie przytłoczyła przechodniów, ostatnie kondygnacje zostały wycofane w stosunku do elewacji.

Jak sama nazwa wskazuje inwestycja powstaje przy ulicy Chylońskiej 110. Deweloperem jest tu TPS Reapolis. We wrześniu na inwestycji, na wysokości 24 metrów, czyli nad siódmym piętrem, powieszono wiechę. Oznacza to, że budowa doszła do najwyższego punktu. Mieszkania odbierać będzie można w pierwszych miesiącach 2020 roku.

W budynku, którego budowa jest zaawansowana, znajdzie się 108 mieszkań, ale deweloper już przymierza się do budowy drugiego budynku - nowa oferta sprzedaży ma się pojawić na rynku w pierwszej połowie przyszłego roku. I nie będzie to ostatni etap inwestycji, bo docelowo powstać ma tu około 400 lokali mieszkalnych - działka należąca do dewelopera sięga aż do stacji benzynowej.

Inwestycja sukcesywnie zmieniała będzie wygląd tej części Chyloni - wcześniej stały tutaj wyeksploatowane magazyny. Biorąc pod uwagę, że jest to centralna część dzielnicy - blisko dworca i głównego węzła handlowo-usługowego - zabudowa taka nie była adekwatna. Nowe budynki zmienią zatem krajobraz w tej części dzielnicy, zwłaszcza że będą miały lokale usługowe na parterze.

Mieszkania w pierwszym etapie Chylońskiej Sto10 mają od 30 do 77 m kw., sprzedano około 70 procent lokali. Hala garażowa pod budynkiem ma dwie kondygnacje. Mieszkańcy korzystać będą z osiedlowej ścieżki biegowej, zewnętrznej siłowni, strefy gier podwórkowych dla dzieci oraz rowerowni. Cena metra kwadratowego zaczyna się tu od 6300 zł.

Nowe mieszkania: Cisowa, Chylonia, Grabówek. Sprawdź oferty


W dzielnicy kupić można także lokale gotowe. Ostatnie kilka mieszkań czeka na nowych właścicieli w budynku Rozewska 9-11, który zbudował deweloper Archicom. W sumie są tu 74 lokale. Budynek powstał na wzniesieniu, dlatego rozciągają się stąd ciekawe widoki - z jednej strony obserwować można gdyński port, z drugiej - las. Te atuty spowodowały, że mieszkań na wyższych kondygnacjach w sprzedaży już nie ma. Jednak nadal wybierać można pomiędzy lokalami położonymi od parteru do czwartego piętra. Są to większe, rodzinne mieszkania o metrażach od 69 do 70,5 m kw.

Cena metra kwadratowego zaczyna się tu od 6 390 zł - za mieszkanie na parterze z dostępem do ogródka.

CisowaTu nowe osiedle powstaje tylko jedno. Na działce wkomponowanej pomiędzy dwie szkoły, przedszkole, dom kultury i klub seniora; w bliskim sąsiedztwie przystanku SKM Cisowa, deweloper Euro Styl realizuje osiedle Cis.

Ze względu na kształt działki, osiedle na planie wygląda jak jeden budynek okalający wewnętrzny dziedziniec. Po zakończeniu budowy będzie on wewnątrz osiedlową, zieloną przestrzenią rekreacyjną. Od strony ulicy Chylońskiej na teren ten prowadziło będzie przejście dla pieszych pod budynkiem. Obiekt będzie miał pięć pięter, w sumie powstanie tu 148 lokali.

Cena metra kwadratowego mieszkania zaczyna się na tym osiedlu od 7029 zł - za lokale na parterze.

GrabówekZ dwóch nowych, niewielkich inwestycji, jakie powstają na Grabówku do Śródmieścia Gdyni dojść można w czasie krótkiego spaceru. Budowy dwóch miejskich willi zobaczyć można, jeśli na Grabówek wjedzie się od strony ulicy Kołłątaja.

Właśnie tu, pod numerem 35, deweloper KRJ realizuje budynek Kołłątaja 35. Na trzech kondygnacjach powstanie tu zaledwie 10 mieszkań, a w podziemiu hala garażowa z miejscami postojowymi, do których częściowo przynależeć będą boksy garażowe. W budynku będzie winda. Z lokali na parterze wyjść będzie można do własnego ogródka. Na drugim piętrze zaprojektowane zostały dwa przestronne apartamenty pięciopokojowe. Ze względu na posadowienie budynku na wzniesieniu z tych lokali rozciągał się będzie widok na okolicę.

Do budynku wprowadzić będzie się można pod koniec przyszłego roku. Cena metra kwadratowego zaczyna się tutaj od 8500 zł.

Jedną przecznicę wyżej powstaje willa Kapitańska 2, która swoją nazwę zaczerpnęła oczywiście od adresu pod którym powstaje. Na trzech piętrach znajdzie się tutaj 11, w znakomitej większości, trzypokojowych mieszkań. Te na najwyższym piętrze są już sprzedane, ale nadal można wybierać wśród lokali o powierzchni od 58 do niemal 68 m kw. na niższych piętrach.

Mieszkania przy Kapitańskiej 2 odbierać będzie można w czerwcu 2020 roku. Cena metra kwadratowego zaczyna się tutaj od 9 315 zł.