• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Nowy dom nad morzem lub blisko centrum Gdańska

Ewa Budnik
2 sierpnia 2015 (artykuł sprzed 8 lat) 
 • Domy w zabudowie bliźniaczej przy ul. Obotryckiej w Oliwie powstają w kameralnym otoczeniu blisko geograficznego środka Trójmiasta. Ich cena waha się od 920 do 1 370 tys. zł.
 • Sea Apartments w Jelitkowie powstają w jednej z najbardziej pożądanych w Trójmieście lokalizacji - przy samej plaży. Cena trzykondygnacyjnego domu z podziemnym parkingiem w windą to 6 mln zł.

W pewnym momencie życia wiele rodzin dojrzewa do posiadania własnego domu jednorodzinnego. Jednak osoby przyzwyczajone do życia w "starych" dzielnicach miasta często nie wyobrażają sobie wyprowadzki do dzielnic położonych na obrzeżach miasta lub za miastem, gdzie domów powstaje wiele, bo działki budowlane nie są tak drogie jak bliżej centrum. W jakiej cenie znajdą nowy dom w Gdańsku?Czy zakup domu to zawsze najlepsze rozwiązanie?

Po pierwsze: lokalizacja, po drugie: lokalizacja, po trzecie: lokalizacja. To utarty i często używany przez pośredników nieruchomości i doradców w działach sprzedaży deweloperów slogan. Wobec tej zasady ceny mają drugorzędne znaczenie. Nawet jeśli mowa jest o domu jednorodzinnym, którego budowa kosztuje co prawda właściwie tyle samo niezależnie od lokalizacji, ale cena ciekawie położonej działki znacząco podnosi koszty realizacji. Sprawdziliśmy z jakimi wydatkiem liczyć muszą się osoby, które szukają w Gdańsku nowego domu jednorodzinnego. Oferta ta wcale nie jest taka szeroka.

Niewątpliwie za dobrze zlokalizowane dzielnice można uznać Oliwę i Przymorze. Przy ulicy Obotryckiej zobacz na mapie Gdańska powstają tu domy.

- Obotrycka to osiedle domów w zabudowie bliźniaczej. Powstaje tu osiem lokali mieszkalnych o powierzchni między 137 m kw. a 210 m kw. Architektonicznie wyróżniać je będą duże przeszklenia, mają własne ogródki i tarasy oraz garaże dla dwóch samochodów, a także przestronną część dzienną na parterze. Na piętrze znajduje się strefą nocna z trzema sypialniami, łazienką, garderobą i antresolą - mówi Aleksandra Nowakowska, kierownik Biura Sprzedaży w TPS Reapolis, który jest deweloperem tego przedsięwzięcia.
Inwestor chwali się, że Obotrycka powstaje tuż przy geograficznym środku Trójmiasta, który z inicjatywy portalu Trojmiasto.pl wytyczony został przez studentów Politechniki Gdańskiej w 2013 roku. Ustalili oni, że Środek Trójmiasta wypada w Gdańsku przy zbiegu ul. Bora Komorowskiego i ul. Mściwoja II, dokładnie w miejscu: N 54° 24' 37'' - E 18° 34' 50''.

- Domy położone będą w drugiej linii zabudowy od ul. Generała Bora Komorowskiego w Gdańsku, w połowie drogi między jelitkowską plażą, a Parkiem Oliwskim. Lokalizacja zapewnia spokój, a jednocześnie dostęp do śródmiejskiej infrastruktury i komunikacji - dodaje Aleksandra Nowakowska.

Powierzchnia działek, na których położone są domy kształtuje się w przedziale od 505 m kw. do 713 m kw. Sprzedawane są one w standardzie deweloperskim z instalacją do kominka i wodnym ogrzewaniem podłogowym na parterze i w górnej łazience. Budowa jest na etapie stanu surowego zamkniętego, nowi właściciele klucze do nowych domów dostaną w styczniu przyszłego roku. Część jest już sprzedana, a cena kształtuje się od 920 tys. do 1 370 tys. zł.

To niemałe pieniądze, chociaż wciąż niewielkie przy cenie jaką zapłacą przyszli właściciele niewątpliwie najdroższych domów jednorodzinnych w Trójmieście. W Jelitkowie - pomiędzy Parkiem Jelitkowskim, a hotelem Marina zobacz na mapie Gdańska powstaje od wielu miesięcy inwestycja Sea Apartmants. Jej deweloperem jest firma Top Consulting.

- Na działce, która przylega do nadmorskiego deptaka w pięciu budynkach powstaje dziesięć domów w zabudowie bliźniaczej. Każdy z nich ma trzy kondygnacje i antresolę, z której wyjść można na taras - opowiada o inwestycji Janusz Tomczak z agencji Dom&House, która zajmuje się sprzedażą domów.
Osiedle będzie ogrodzone i monitorowane. Każdy z domów ma niemal 300 m kw. oraz wyposażony jest w windę, która wyjeżdża z poziomu podziemnej hali garażowej. Nowoczesna architektura budynków z jasną elewacją i drewnianymi detalami nawiązuje do typowej zabudowy nadmorskiej, przy czym duże przeszklenia, balkony, tarasy umożliwią przyszłym właścicielom korzystanie z uroków lokalizacji. Dodatkowo domy budowane są bez ścianek działowych, aby każdy z właścicieli mógł dostosować wnętrza do swoich potrzeb.

Realizacja inwestycji rozciągnęła się w czasie, jednak domy mają być ostatecznie gotowe do odbioru do końca tego roku. Część z nich jest zarezerwowana. Cena domu w stanie deweloperskim to 6 mln zł, miejsce postojowe jest dodatkowo płatne - kosztuje 50 tys. zł.

 • Jak będą wyglądały domy w zabudowie szeregowej i bliźniaczej na osiedlu Wróbla Staw zobaczyć można oglądając budynki ukończonych już etapów. Ceny zaczynają się tu od 815 tys.
 • Prywatna część domów w zabudowie bliźniaczej na osiedlu Słoneczna Morena w etapach przyszłych będzie podobna do tych, które już powstały.
Odchodząc od lokalizacji nadmorskich, ofertę domów jednorodzinnych, również w zabudowie bliźniaczej znajdziemy na osiedlu Słoneczna Morena, którego deweloperem jest firma Robyg. Chociaż powstają tu głównie budynki wielorodzinne to jednak Miłosza zobacz na mapie Gdańska jest spokojną ulicą domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej. Domy jednorodzinne powstają w tej lokalizacji od początku zabudowy osiedla. Część z nich jest zamieszkana. W tej chwili na sprzedaż są tu cztery gotowe domy (zgodnie z planami dewelopera budowa kolejnych jest planowana).

Powierzchnia całkowita każdego z domów wynosi 168 m kw. i chociaż mówi się o nich, że mają trzy kondygnacje to zróżnicowanie poziomów wewnątrz sprawia wrażenie, że jest ich więcej. Dzięki temu powstaje tu możliwość wydzielenia prywatnych stref dla wszystkich członków rodziny. W przyziemiu powstały dwustanowiskowe garaże.

W zależności od wielkości działki ceny domów kształtują się w przedziale od 950 do 985 tys. złotych.

Nieco "wyżej", przy ulicy Jasieńskiej zobacz na mapie Gdańska, nadal niezbyt daleko od centrum, domy powstają w ramach dużego, budowanego od kilku lat przez firmę Inpro, osiedla Wróbla Staw. Osiedle domów powstaje etapami, łącznie powstaną tu 84 domy w zabudowie bliźniaczej i szeregowej na działkach o powierzchni od 337 do 917 m kw. Każdy z budynków posiada garaż oraz ogródek. Dodatkową korzyścią są kolektory słoneczne uwzględnione w standardzie wyposażenia. Domy objęte są pięcioletnią gwarancją.

W tej chwili w sprzedaży znajduje się tu 11 domów, głównie z etapu H, którego realizacja zakończyć ma się w maju przyszłego roku. Powierzchnia domów wraz z garażem, w zabudowie bliźniaczej i szeregowej, wynosi od 139,8 mkw. do 166,3 mkw. Powierzchnia działek, na których postawione są domy, wynosi Ceny domu z działką zaczynają się od 815 tys.

 • Domy, które powstaną w ramach osiedla Kamienice Malczewskiego 2 będą miały 230 metrów powierzchni. W przyziemiu powstanie nie tylko garaż, ale także pomieszczenie, gdzie właściciele będą mogli realizować swoje hobby. Cena nie jest jeszcze znana.
 • Przy Olchowej powstanie łącznie 47 domów w trzech szeregach. Każdy z nich będzie miał swój garaż. Budowa ma się rozpocząć niebawem. Domy kosztują od 530 do 650 tys. Jeśli trafimy na promocję, można je kupić nawet za 399 tys.
 • Zaletą domów na osiedla Zenga Park będą duże tarasy. Ze względu na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii koszty ich eksploatacji będą niskie. Cała oferta jest już zarezerwowana.
 • Budowa domów jednorodzinnych Zenga Park trwa.
Mówiąc o nowych domach w Gdańsku nie sposób nie wspomnieć o projektach, które dopiero powstaną. Jednym z takich projektów jest budowa sześciu domów w zabudowie bliźniaczej w ramach osiedla Kamienice Malczewskiego 2, które buduje Allcon. Domy powstaną na szczycie wzniesienia zobacz na mapie Gdańska z którego rozciąga się malowniczy widok na panoramę Gdańska.

Każdy z domów będzie podpiwniczony i usytuowany na działce o powierzchni 280 - 290 m kw. Same domy będą miały powierzchnię 230 m kw., w tym 150 poświęconych będzie na powierzchnie mieszkalną, a pozostałe 80 w przyziemiu przewidziane jest na garaż oraz stworzenie przez przyszłych właścicieli pomieszczeń dedykowanym ich pasjom - może powstać tam np. sala kinowa lub domowa siłownia.

Oferta jest nadal w przygotowaniu, więc nie są znane jeszcze ceny domów.
Deweloper przyjmuje jednak zapisy rezerwacyjne.

Nieco "wyżej", za cmentarzem łostowickim, w bok od ulicy Cedrowej zobacz na mapie Gdańska, niebawem rozpocząć ma się budowa osiedla Olchowa. Buduje je doświadczony w realizacjach jednorodzinnych deweloper - firma City House. Budowa osiedla zapowiadana jest od kilku miesięcy, dlatego większość domów jest zarezerwowana. W trzech szeregach powstanie tu 47 domów o powierzchni od 152 do 199 m kw. Będą one miały dwie kondygnacje oraz poddasze i oczywiście garaż. Budynki będą ogrzewane gazem.

- Planujemy, że do końca 2016 roku cała inwestycja zostanie zakończona - informuje Michał Kwitkowski, prezes firmy City House. - Cennikowo domy kosztują od 530 do 650 tysięcy złotych, jednak miewamy promocje kiedy cena spada nawet do 399 tysięcy.
Dla porządku wspomnieć należy o inwestycji Zenga Park, którą na Ujeścisku, przy ulicy Płockiej zobacz na mapie Gdańska, planuje Spółdzielnia Mieszkaniowa Ujeścisko. Powstać ma tutaj łącznie 71 domów w zabudowie szeregowej. Każdy z nich ma mieć około 175 m kw. powierzchni użytkowej, do tego w każdym z nich powstanie dwustanowiskowy garaż oraz pomieszczenie socjalne. Budynki mają mieć własne pompy ciepła oraz kolektory fotowoltaiczne na dachach.

Według kalkulacji spółdzielni koszt budowy domów wynosić ma niecałe 450 tys. złotych. Wszystkie domy zostały już zarezerwowane.
Nieruchomości Mapa inwestycji

Mapa inwestycji

Zależy ci na lokalizacji? Sprawdź na naszej mapie inwestycji mieszkaniowych i biurowych, gdzie aktualnie w sprzedaży są nieruchomości z rynku pierwotnego.

Opinie (98) 3 zablokowane

 • To prawda, lokalizacja jest najważniejsza. (7)

  Przywykłem do mieszkania na tzw. dolnym tarasie i nie wyobrażam sobie przeprowadzki na południowe dzielnice Gdańska bądź ma peryferia. Wolę mieszkanie np. we Wrzeszczu, Oliwie, czy Zaspie niż dom np. w Baninie. Jak mam potrzebę poobcowania z naturą, wynajmuję sobie domek na Kaszubach na weekend.

  • 120 31

  • Boże, kto to pisał? (1)

   Ulica Obotrycka nie jest w Oliwie tylko w Przymorzu Małym... Proszę się douczyć...

   • 29 7

   • Oliwa wielka od morza do gór

    czyli obotycka tyż
    a jedynie parafian jakis nowy twierdzi ze jest inaczej

    • 5 6

  • Obotrycka w Oliwie... hahahaha...

   Deweloper za wszelką cenę probuje wmówić, ze ma na sprzedaż domy w Oliwie podnosząc ich prestiż a to tylko przymorze jest ... :)

   • 39 2

  • Mam trochę inaczej... (3)

   A ja kiedy mam potrzebę postania w korkach, powdychania spalin i pooglądania wrzeszczańskich zaniedbanych kamienic, to jadę w stronę tzw. dolnego tarasu... Na co dzień jednak wolę domek np. w Baninie, Borkowie albo Straszynie (za pół ceny tego co w komentowanym artykule).

   • 6 13

   • (2)

    zapomniałeś dodać ze lubisz jeszcze stać w korkach

    • 14 1

    • i nasłuchiwać latających samolotów (1)

     jak również krążyć rano pół godziny szukając bezpłatnego miejsca do parkowania

     • 12 2

     • Co do samolotów..

      chyba piszesz o Morenie (przecież to teraz prawie samo centrum) - tam samoloty czasem haczą przy lądowaniu o anteny.
      Co do korków - kiedy wracam z pracy, to słyszę w radiu że największe korki są w centrum. Wy naprawdę myślicie że każdy pracuje w Urzędzie albo w Galerii Bałtyckiej..? Sporo fajnych zakładów znajduje się na obrzeżach miasta, więc do tego zakorkowanego syfu można nawet się nie zbliżać...

      • 11 3

 • Kupujcie, podatek katastralny nadchodzi... (19)

  • 40 33

  • jestes zazdrosnym golodupcem!!! (2)

   • 20 16

   • (1)

    Ja tu widzę raczej wredność i złośliwość, a nie zazdrość, ale to co mówi o katastralnym, to może się okazać prawdą, ale płacić go będą ci, którzy się na to zgodzą.

    • 14 1

    • raczej wszyscy co nakupowali sobie nieruchomosci :)

     plus wieksze stopy procentowe prawdopodobnie od stycznia...ojjj bedzie sie dzialo :)

     • 4 6

  • pogonimy zlodziei z PO to nie bedzie tego podatku (6)

   Najlepsze jest to ze w projekcie wartość podatku kastralnego który proponują platfusy jest porównywalna z UK i Irlandia co przy polskich zarobkach nawet ok 4-5k jest masakra.

   • 16 11

   • a ty myslisz ze ten podatek to wymysl PO? (5)

    czy PO czy PIS czy ktokolwiek inny bedzie musial go wprowadzic bo jest to dyrektywa unijna.Polska ma czas do 1 stycznia 2017 na dostosowanie przepisow.

    • 7 14

    • nie ma takiego obligo co ty za farmazony gadasz (3)

     To o czym mówisz to rekomendacje EU aby zmniejszyć zadłużenie. Podobna rekomendacja jest np. Podatek samochodowy związany z emisja który PO chce wprowadzić pod nazwą podatek ekologiczny.

     • 5 8

     • (2)

      Jeśli na czymś będzie można zarobić, to na pewno wprowadzą. Do wyborów cisza, a później się zacznie...

      • 3 0

      • tak tak, narzekajście dalej na rządzących, a potem się dziwcie, że mieszkania kosztują krocie, bo połowa idzie na spekulację (1)

       po wejściu podatku ceny nieruchomości polecą na łeb i wyjdzie to każdemu mieszkańcowi na dobre. płakać będą tylko spekulanci i fundusze, które zarabiają na naszych ratach kredytowych.

       popatrzcie na stocznię, 20 lat mija, a do dziś nawet jednej łopaty nie wbili, działki kosztują już parędziesiąt razy więcej niż pierwotnie, interes się kręci, teren w środku miasta marnuje, a ludzie pod Szadółkami mieszkają

       • 4 5

       • może być nawet w drugą stronę. Jeżeli głównie napędzają wzrost cen spekulanci i fundusze, to kto im zabroni przerzucić koszt podatku na następnych kupujących?
        Jeżeli to oni dyktują cenę - to po prostu wzrośnie o ten 1% więcej rocznie.
        a

        • 0 0

    • proszę o podanie nr dyrektywy

     • 7 4

  • moze wymyslisz juz cos lepszego? (1)

   nudne frazesy o podatku katastralnym sieja tylko biedni od dobrych 20 lat, ktorzy nigdy nie wyjda poza swoje M1.

   • 10 7

   • ktos czyli los superktos

    a naprawde myslisz ze posiadanie wlasnego M3 wplywa na twoj status ? lepiej powiedz ile ci zostalo kredytu do splacenia...

    • 5 5

  • (3)

   wiele osób zapomina, że podatek katastralny dotyczyłby wszystkich: , mieszkańców bloków, mieszkańców domów, wynajmujących.

   Wiele mieszkań przez to, że są koło centrum będzie więcej warte niż domy na przedmieściach.
   Nie da się również zapomnieć o tym, że koszty podatku zostałyby przerzucone na wynajmujących.

   • 9 3

   • utrzymanie domu zawsze bedzie drozsze (2)

    Mieszkania są sporo mniejsze spójrz na ceny. Koszt mieszkania 70m2 we Wrzeszczu to ok 400k. Koszt domu np w dzielnicach południowych to 800-900k. Nie ma sil żeby podatek kastralny byl porównywalny. Wykończenie domu to 2 razy tyle co mieszkania. Koszt utrzymania tez znacznie wyzszy. Dom jest super ale tez sporo kosztuje i trzeba sporo czasu zarezerwować na dojazdy.
    Dom poza obwodnica to juz kompletna masakra. To są przyszle tereny przemysłowe nie wspomnę o blocie i zerowej infrastrukturze.

    • 11 13

    • (1)

     jeżeli porównuje się 300 metrowy dom z 70 mieszkaniem to na pewno takie różnice będą.

     Koszt idzie za metrażem - 100m mieszkanie będzie porównywalne z 100m domem.
     Reszta to lokalizacja, lokalizacja i lokalizacja

     • 14 3

     • 100m2 domu to jest 70m2 mieszkania

      w domu odlicz metry na kotłownie, spiżarnię/magazynek itd bo większość domów masz bez piwnic, a w mieszkaniu dolicz jeszcze piwnicę

      tak czy owak z podatku katastralnego zwolniona będzie jedna nieruchomość w której mieszkasz

      • 3 0

  • Podatek już wprowadzono.

   Podatek katastralny już prawie mamy przysedł z kilkuset porcentową lub nawet często większą podwyżką w ramach podatku od gruntów.

   • 3 0

  • nie zapłacę tego podatku

   i co mi pan zrobi?

   • 1 2

  • Zazdrosny? Kto bogatemu zabroni?

   • 0 0

 • Obecnie budowane domy przypominają wyglądem stodoły. (4)

  Architektura spadła na psy. Kloce, byle najtaniej. W EU nikt by na to nawet nie spojrzał.

  • 49 24

  • (2)

   Jesteśmy w EU

   • 8 2

   • tylko teoretycznie 😉

    • 7 4

   • Fikcyjnie

    • 1 1

  • Wg. mnie bardziej wiezienne blockhouse'y to przypomina...

   Na jednym z takich "osiedli" widziałem nawet ochroniarzy z psami... brakuję jeszcze zasieków...

   • 3 0

 • Domy objęte są pięcioletnią gwarancją.. (4)

  A po 5 latach co? :))) Dom może się sypać, a Ty człowieku radź sobie sam... Takie domy powinny być objęte co najmniej 25 gwarancją. Oglądałam ostatnio program, w którym kobieta kupiła dom właśnie z kilkuletnią gwarancją. Dom po dwóch latach przekrzywił się... Masakra.

  • 36 10

  • Idź się poskarż do Jaworowicz.

   • 2 14

  • zapomniałeś dodać

   że wcześniej gwarancja wynosiła 3 lata

   • 2 0

  • I jeszcze zapewne w gwarancji jest dopisek czego dokładnie dotyczy. Nie zdziwiłbym się jak by prędzej była uwzględniona trzęsieniem ziemi, tornadem, czy atakiem dzikich wieprzy, niż odpadającym tynkiem po tygodniu czy osiadaniem...

   • 2 0

  • Rękojmia

   Sprawdź sobie rękojmie na mieszkania - maksymalnie trzy lata. Potem jak blok mieszkalny będzie się sypał, to deweloper nie odpowiada, chyba że to była wada ukryta, ale wtedy trzeba już walczyć w sądzie. Nie ma różnicy, czy kupujesz od dewelopera dom, czy mieszkanie - nikt więcej niż pięć lat gwarancji nie da.

   • 1 0

 • Z tego co widzę to Inproskie domy są kupowane na etapie dziury w ziemi. (3)

  Z wybudowanych już domów tylko cztery są do kupienia a z tych co powstają już tylko siedem.
  Ceny od 815 kilo, to podskoczyły, bo gdy zaczynali to ceny były od 695 kilo.
  Czy warto tam mieszkać to nie wiem, ale chciałbym, bo ładne to:)

  Pewnie za chwilę biedni zazdrośnicy zhejtują mnie do reszty, ale co by nie mówić osiedle domków Wróbla staw jest ładne i eleganckie i wszystkim, których znam bardzo się podoba. Jakbym wygrał milion w "lotto plus" to na pewno bym tam mieszkał!!!

  Pozdrawiam mieszkańców.

  • 32 16

  • Troche brzmi jak komentarz sponsorowany (1)

   Troche brzmi jak komentarz sponsorowany

   • 14 5

   • no coooooo ty :)

    • 3 2

  • jak by mnie było stać

   Sam bym kupił chałupkę koło plaży w Jelitkowie, ale 6 mln??? Niestety ktoś jest w stanie tyle zapłacić - ktoś jest w stanie za tyle sprzedać. Biznes jest biznes.
   A mieszkając na pomorskiej w wieżowcach z widokiem na morze (piętro 9) było to najlepsze mieszkanie jakie wynajmowałem.

   • 5 0

 • Budować domy! (2)

  Wyburzać komunistyczne blokowiska.

  • 21 45

  • budować domy..

   jakiś ty kur..a fachowiec od wyburzeń

   • 8 3

  • a może

   starać się zmienić mentalność ludzką?? mieszkanie w bloku/falowcu nie jest złe pod warunkiem w porządku sąsiadów i dbania o własność wspólną.

   • 6 1

 • Po co piszecie o domach przy Płockiej skoro nikt nie miał możliwości ich kupić?

  Rezerwacje zostały rozplanowane już na etapie pomysłu.

  • 23 3

 • Nie wiem kto i jak to mierzył, ale typowo na zlecenie. (1)

  Typowa drożyzna i nic ciekawego. To centrum Gdańska np. wychodzi na Suchaninie... I tu się nic nie zmienia, bo nikt bajek nie pisze ;)

  • 17 5

  • tylko co masz w Suchaninie??

   Centrum Gdańska/Trójmiasta nad zatokę czyli plażę masz max 20 minut piechotą, a w Suchaninie co masz??? Nawet brak historii jak choćby Zaspa i jej pas startowy.

   • 0 0

 • Woda w piwnicach i garażach, osiadanie budynków aż się drzwi nie zamykają. (2)

  Zanim ktoś cokolwiek kupi niech się zapozna z sytuacją w budynkach za Ergo Hestią, woda w garażach (widać ślady poziomu wody na ścianach), piwnicach i schowkach (powierzchnie poniżej poziomu morza). Woda wnika szczególnie gdy wieje wiatr od morza), duże osiadanie budynków, powykrzywiane ramy okienne i drzwiowe co powoduje blokowanie okiennic oraz drzwi, po ulewnych deszczach grunt wokół jest jak nasycona gąbka. W piwnicach założono specjalne pompy, które stale pompują wodę z poziomu piwnic oraz garaży. Znajomi maja już dość i szykują się do sprzedania mieszkania. Podejrzewam, że opisana w komentarzach internautów sytuacja ze stojąca wodą w wykopach to podzwonne opisanej sytuacji z poziomem gruntów i lustra wody w morzu. W Warszawie, kiedy budowano bloki na dawnych terenach starorzecza Wisły, bito ogromną ilość pali aby budynki nie wykazywały ruchu względem gruntu. Podobnie jest w Gdyni, gdzie przed budową czegokolwiek wymagane jest bicie pali, inaczej cała budowla "popłynie". Ciekaw jestem jak będzie na nowym budowanym osiedlu przy parku Brzeźnieńskim, gdzie nie widziałem maszyn do bicia pali a przecież sytuacja jest identyczna. Widać jak tylko leją beton. Ano zobaczymy, czas pokaże.

  • 46 2

  • masz 100 % racji

   ale o tym ciiicho sza , nikt kredyciarzom nie chce psuc chwilowej radosci wynajmowania tektury od Banku do czasu jak nie beda mieli za co splacac.

   • 10 1

  • jak wieje od morza, to poziom wody idzie w górę i rośnie wypór, a więc budynek pracuje

   tutaj trzeba pali, ktore pracują również na wyciąganie i zapobiegają takim atrakcjom. Ale to trzeba geotechnika wynając do roboty, a nie dostać projekt posadowienia od architekta i potem zrobić po swojemu.

   Ja bym skarżył dewelopera za wykonanie niezgodne ze sztuką.

   • 12 0

 • (10)

  Za drogo. Ja wybudowałem się w Borkowie za 280 tys. zł. 265 m2.

  • 31 20

  • znam takiego który wybudował się za 30K

   tyle że w Sierakowicach

   • 28 2

  • ale to tylko Borkowo ;-) ...

   • 20 7

  • i teraz dołożysz 2k miesięcznie na wahę, żeby dzieci do szkoły zawieżć i do pracy dojechać (4)

   o tym, że mieszkasz na wsi i dostęp do rozrywki i kultury masz marginalny, też lepiej nie wspominać

   • 25 12

   • rozumiem, ze do Borkowa rownie latwo dzieciom ze szkoly wrocic, zjesc obiad i pojechac na dodatkowe zajecia jak np. z Wrzeszcza

    Wyprowadzanie sie poza miasto, aby "dzieci mialy lepiej" (bo niby wiecej miejsca) to bardzo zly pomysl.

    Samemu zreszta tez czesto nie ma sie juz czasu korzystac z tej rzekomej zieleni wokol, bo spedza sie po 2h na dojazdach do pracy/zakupy itp.

    Ogolnie - jak kto woli, ale ja nigdy nie mialbym parcia na "domek pod miastem". Na pewno jednak sa pojedyncze sztuki, ktorym to opowiada (jak ktos jeszcze moze zdalnie pracowac, albo pracuje na miejscu)

    • 18 2

   • Kultury....

    • 2 0

   • miasto się rozwija

    Mieszkańcy niewielkich klitek w falowcach i wielkiej płycie z kuchnią bez okien i bez miejsc parkingowych próbują na siłę udowodnić, że mają lepiej bo mieszkają w centrum... jednak nie mają racji. Infrastruktura rozwija się wraz ze wzrostem liczby mieszkańców, dlatego też argument że 2 godziny dziennie w korku trzeba spędzić, aby dowieźć dziecko z Banina do szkoły we Wrzeszczu to tylko kiepski frazes ignoranta, nie mającego pojęcia o czym pisze.
    Polecam sprawdzić, ile nowych szkół, przychodni, sklepów i punktów usługowych powstaje na tak zwanych przedmieściach... później sprawdzić czas dojazdu autem osoby pracującej w okolicach śródmieścia i mieszającej powiedzmy przy ul. Wojska Polskiego, po drodze odbierającej dziecko z przedszkola przy Piastowskiej...
    Czasem warto szerzej na sprawę spojrzeć, a nie tylko przez pryzmat swoich kompleksów.

    • 6 0

   • sprawdź sobie gdzie jest Borkowo

    • 0 0

  • 280tys plus działka minimum 150k (2)

   razem jakieś 450 tys. Wolę w tej cenie nowe 4 pokojowe np. na morenie..

   • 10 4

   • to ja bym wolal 2 sypialnie + salon z kuchnia we Wrzeszczu

    • 10 3

   • Widzisz, a już mieszkałem w 2-pokojowym, potem 4-pokojowym (96m2 w Gdyni) a teraz mieszkam w domu za obwodnicą (140m2 z ogródkiem) - i nawet największe mieszkanie z ogromnym balkonem nie może się równać z domem, gdzie z salonu wychodzi się na trawę w ogrodzie, a miejsca w środku jest tyle że każdy może swobodnie oddychać.

    • 12 4

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Premiera inwestycji - Jasieny

dni otwarte

Dzień otwarty inwestycji Doki

dni otwarte
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
35500 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
24200 zł/m2
Gdynia Orłowo
23900 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
23800 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
20700 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
31200 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
21450 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
17750 zł/m2
Sopot Górny Sopot
16550 zł/m2
Gdańsk Oliwa
16100 zł/m2
Gdynia Orłowo
15450 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane