Inwestycje w Trójmieście

Inpro

Wróbla Staw

Gdańsk

miejscowość:
Gdańsk
dzielnica:
Jasień
miejsce:
ul. Jasieńska/Bażantowa Mapka
deweloper:
Inpro
typ zabudowy:
jednorodzinna, szeregowa, wielorodzinna
metraż:
29 do 362 m2
sprzedaż:
w trakcie 
realizacja:
od 2010 r. do II kw. 2020 r. zakończona
forum:
dyskusje o inwestycji
Wróbla Staw to osiedle zrealizowane przez Inpro przy ul. Jasieńskiej i Bażantowej w Gdańsku. Lokalizacja gwarantuje mieszkańcom ciszę, spokój oraz bliskość naturalnych terenów zieleni, a przede wszystkim obszaru wokół uroczego zbiornika, od którego swoją nazwę wzięło osiedle. Niska zabudowa powoduje, że budynki nie konkurują z otaczającą je przyrodą i nie przytłaczają jej.

Lokalizacja zapewnia szybki dojazd do centrum Gdańska, jak i wyjazd w kierunku obwodnicy. Poruszanie się po całej aglomeracji ułatwia niewielka odległość od przystanku PKM Jasień.

Inwestycja powstawała etapami. Pierwszy kwartał składa się z niskich, kameralnych budynków wielorodzinnych (pierwszy etap został zakończony w 2011 roku, drugi w 2012 roku), a także jednorodzinnych wolnostojących oraz w zabudowie bliźniaczej i szeregowej (dwa etapy zostały zakończone w 2013 roku, klucze do kolejnego deweloper przekazał właścicielom do końca 2014 roku, najnowszy etap ma został zakończony w maju 2016 roku). W sumie powstały tu 84 domy. W tej części osiedla w kwietniu 2020 roku deweloper odda jeszcze cztery domy w zabudowie szeregowej (od 321 do 362 m kw. na działkach od 452 do 924 m kw.; kolektory słoneczne w standardzie).

W ramach innego kwartału inwestycji sukcesywnie (w trzech etapach) powstało tu 320 mieszkań w czternastu budynkach trzy- i czterokondygnacyjnych. Budynki są ogrodzone oraz wyposażone w całodobowy monitoring. Jego budowa rozpoczęła się w lecie 2013 roku, pierwszy etap oddany został do końca grudnia 2014 roku, a drugi i trzeci w roku 2015. W 2016 roku zakończona została budowa ostatniego etapu domów jednorodzinnych.

Do mieszkań na parterze przynależą indywidualne ogródki. W budynkach powstaną także mieszkania dwupoziomowe.

Na terenie osiedla zaprojektowano place zabaw dla dzieci oraz tereny rekreacyjne (boiska). Urządzana jest także zieleń z małą architekturą oraz parkingi naziemne.

Projekt wcześniej zakończonej części osiedla powstał w pracowni BJK Architekci, dalsza część zaprojektowana została w Pracowni Architektonicznej Proconcept.
Jeżeli znalazłeś nieścisłość w prezentowanych materiałach - poinformuj nas:

Więcej na temat tej inwestycji:

Inne inwestycje dewelopera:

Opinie (38) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

lokalizacja
1
2
3
4
5
infrastruktura
1
2
3
4
5
architektura
1
2
3
4
5
cena / jakość
1
2
3
4
5

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.