• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Osiedla Synteza i Lema - mieszkaj komfortowo na Morenie

26 stycznia 2023 
Osiedle Synteza i Lema - nowoczesna architektura w miejskim stylu. Osiedle Synteza i Lema - nowoczesna architektura w miejskim stylu.

Morena to "miasto w mieście" - miejsce, w którym mieszka się wygodnie, bo wszystko, co potrzebne do życia - sklepy, kawiarnie, przychodnie, szkoły czy przedszkola - znajdziesz w zasięgu ręki. Komfortowe mieszkania na Osiedlu Synteza i Lema, które w tej lokalizacji, przy ul. Piekarniczej i Lema, buduje Euro Styl z Grupy Dom Development, to bezpieczna inwestycja we własne miejsce do życia lub pod wynajem. Ten pewny i wiarygodny deweloper gwarantuje notarialne stałą cenę mieszkania bez waloryzacji.Osiedla Synteza i Lema wpisują się w koncepcję miasta 15-minutowego, która zakłada dostępność w zasięgu spaceru najważniejszej dla mieszkańców infrastruktury i usług: transportu publicznego, edukacji, sklepów, rekreacji, terenów zielonych, infrastruktury sportowej oraz opieki zdrowotnej. Koncepcja ta jest jednym z elementów strategii ESG całej Grupy Dom Development, do której należy Euro Styl.

Osiedla Synteza i Lema - widok z lotu ptaka. Osiedla Synteza i Lema - widok z lotu ptaka.
Niemalże pod domem mieszkańcy znajdą popularne dyskonty spożywcze, zaś w Galerii Morena - po drugiej stronie ulicy Rakoczego - prawie 80 sklepów, w tym duży market, znane sieciówki, food hall, klub fitness, punkty usługowe i nowoczesne kino. W odległości krótkiego spaceru mieszczą się też restauracje.

- Zalety 15-minutowego miasta i bardzo dobre skomunikowanie z innymi ważnymi punktami na mapie Gdańska - centrami biznesowymi czy uczelniami - sprawiają, że oferta osiedli Synteza i Lema doskonale wpisuje się w potrzeby osób poszukujących mieszkania na własne potrzeby lub na wynajem. Obydwa osiedla spotkały się z dużym zainteresowaniem klientów - w ciągu zaledwie kilku miesięcy sprzedaliśmy aż 2/3 mieszkań z aktualnej oferty - mówi Anna Tuszyńska, dyrektor sprzedaży Euro Stylu.
Osiedle Synteza i Lema - enklawa spokoju na Morenie. Osiedle Synteza i Lema - enklawa spokoju na Morenie.
Na parterze jednego z budynków na Osiedlu Synteza powstanie kilkanaście lokali usługowych, które posłużą mieszkańcom. W osobnym jednopiętrowym budynku znajdzie się przedszkole z własnym placem zabaw. Starsze dzieci dotrą zaś w kilka lub kilkanaście minut do pobliskich szkół podstawowych czy liceum ogólnokształcącego. Wszystko, co niezbędne do życia, jest blisko, a załatwianie codziennych spraw nie zabiera cennego czasu i nie powoduje konieczności dojazdu w inne miejsca.

Dojedź tramwajem, autobusem czy na dwóch kółkach - szybko i wygodnieDo pracy, na uczelnię, do teatru w Śródmieściu czy innej gdańskiej dzielnicy mieszkańcy Osiedli Synteza i Lema dojadą szybko i wygodnie komunikacją miejską. Tuż przy inwestycji, u zbiegu ulic Piekarniczej i Rakoczego, znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe. Blisko stąd również do węzła Emaus oraz do stacji przesiadkowej Brętowo przy linii PKM. W kwadrans można dotrzeć do Wrzeszcza, a w 20 minut do Europejskiego Centrum Solidarności, Teatru Szekspirowskiego, Teatru Wybrzeże czy Hevelianum. Tyle samo czasu zabierze dojazd komunikacją miejską do Dworca PKP Gdańsk Główny i na lotnisko.

Rozbudowany system gdańskich ścieżek rowerowych sprawi, że mieszkańcy wygodnie dojadą we wiele miejsc również rowerem czy hulajnogą. Po powrocie do domu zaparkują je na osiedlowych stojakach, wspólnej rowerowni albo we własnym pomieszczeniu na jednoślady.

Poznaj nową, wysoką jakość w dzielnicyOsiedle Synteza będzie się składać z siedmiu budynków mieszkalnych o zróżnicowanej liczbie pięter - od pięciu do dziewięciu, a Osiedle Lema z trzech budynków o trzech, pięciu i siedmiu kondygnacjach. Dzięki kaskadowo narastającej wysokości naturalnie wkomponują się w zbocze morenowego wzgórza. Z mieszkań na najwyższych piętrach będzie można podziwiać panoramę Gdańska, a mieszkańcy lokali na parterach będą mogli zrelaksować się w prywatnych ogródkach.

- Obydwie inwestycje wprowadzają do dzielnicy nową mieszkaniową jakość. Projekty budynków charakteryzuje ciekawy, nowoczesny design. Duże przeszklenia wprowadzają światło dzienne do holi i klatek schodowych. We wnętrzach części wspólnych na Osiedlu Lema pojawią się grafiki i formy inspirowane twórczością Stanisława Lema. Wysoki standard wykończenia budynków oraz świetnie zaprojektowane, pełne różnorodnej roślinności, tereny wspólne, w których można doskonale odpocząć wśród zieleni, to ich wyróżniki na tle innych inwestycji w okolicy - mówi Aleksandra Nowakowska, architekt i menedżer projektu w Euro Stylu.
Osiedle Lema - design wnętrz budynków inspirowany twórczością Stanisława Lema. Osiedle Lema - design wnętrz budynków inspirowany twórczością Stanisława Lema.

Odpoczywaj wśród zieleniProjektując swoje inwestycje, Euro Styl kieruje się zapisanymi w strategii ESG zasadami zrównoważonej urbanizacji i sięga po ekologiczne rozwiązania, takie jak np. ogrody deszczowe czy dopasowane rośliny, co służy zarówno klientom, jak i środowisku naturalnemu.

Przestrzenie między budynkami na osiedlach Synteza i Lema wypełni różnorodna roślinność. Spacerowe alejki poprowadzą do serca inwestycji - osiedlowego parku - miejsca relaksu, rekreacji i sąsiedzkich spotkań. W naturalnie ukształtowanym, parkowym terenie zaprojektowano osiedlowy amfiteatr, strefy rekreacji i plac zabaw dla dzieci. Przy ul. Lema i skrzyżowaniu z ul. Piekarniczą powstaną też park kieszonkowy i skwer miejski.

Jeśli ktoś zapragnie odpocząć aktywnie nad wodą, w kilka minut spacerem dojdzie nad pobliski Staw Piekarnicza.

Osiedla Synteza i Lema - atrakcyjne i pełne zieleni przestrzenie wspólne. Osiedla Synteza i Lema - atrakcyjne i pełne zieleni przestrzenie wspólne.

Wsparcie przy kupnie mieszkaniaKlienci Euro Stylu mogą skorzystać obecnie ze specjalnych programów, które ułatwią sfinansowanie zakupu nieruchomości. Wśród nich jest program odroczonych płatności "30/70", który pozwala zmniejszyć koszt kredytu w trakcie oczekiwania na nowe mieszkanie. Inną zachętę stanowi możliwość uzyskania rat 0 proc. na miejsce postojowe.

W umowie deweloperskiej Euro Styl gwarantuje stałą cenę mieszkania bez waloryzacji, nawet jeśli odbiór kluczy zaplanowany jest dopiero za kilkanaście miesięcy. Ryzyko związane z inflacją i wzrostem cen deweloper bierze na siebie.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

 

Wydarzenia

Trójmiejskie Targi Mieszkaniowe (5 opinii)

targi
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
32550 zł/m2
Gdynia Orłowo
21200 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
20550 zł/m2
Gdańsk Śródmieście
18000 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
17150 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
21850 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
21000 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
18950 zł/m2
Sopot Górny Sopot
15850 zł/m2
Gdańsk Matemblewo
14500 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane