Inwestycje w Trójmieście

Hanza

Osiedle Cztery Pory Roku

Gdańsk

miejscowość:
Gdańsk
dzielnica:
Łostowice
miejsce:
ul. Olimpijska
ul. Tenisowa, ul. Żeglarska, ul. Ofiar Grudnia 70
deweloper:
Hanza
typ zabudowy:
jednorodzinna, szeregowa, wielorodzinna
metraż:
31 do 191 m2
sprzedaż:
zakończona 
realizacja:
do I kw. 2018 r. zakończona
forum:
dyskusje o inwestycji
Osiedle Cztery Pory Roku powstało między 2000 a 2018 rokiem. Jest położone w rejonie obfitującym w zieleń i tereny sprzyjające uprawnianiu sportu i rekreacji. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się, będące pod ochroną, źródliska Potoku Maćkowy. Na osiedle prowadzi nowa asfaltowa droga. W pobliżu swoje przystanki mają linie autobusowe. Rozbudowie uległa tutejsza infrastruktura, nie brakuje sklepów. W pobliżu znajduje się też przedszkole, poczta, klub fitness, korty tenisowe.

Osiedle rozwijało się sukcesywnie przez kolejne lata. Do 2004 roku oddawane były jedynie domy jednorodzinne, potem także mieszkania w budynkach wielorodzinnych. W 2013 roku zostały tu oddane do użytku dwa wielorodzinne czterokondygnacyjne budynki, w 2014 roku kolejne dwa. W 2017 roku oddano do użytkowania szereg domów jednorodzinnych przy ul. Tenisowej. Ostatnie takie budynki zostały oddane w I kwartale 2018 r., tym samym po 18 latach realizacji inwestycja została ostatecznie zakończona. Część budynków administracyjnie znajduje się na terenie gminy Borkowo.

Budynki wielorodzinne mają cztery kondygnacje oraz możliwość zagospodarowania poddasza. Powstały w nich mieszkania od jedno- do pięciopokojowych. Budynki są podpiwniczone. Do mieszkań zlokalizowanych na parterze przynależą przydomowe ogródki. Na terenie osiedla powstały także place zabaw dla dzieci i tereny rekreacyjne.

Projekty kolejnych etapów osiedla wykonała Pracownia Architektoniczna FORT.
Jeżeli znalazłeś nieścisłość w prezentowanych materiałach - poinformuj nas:

Inne inwestycje dewelopera:

Opinie (25) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

lokalizacja
1
2
3
4
5
infrastruktura
1
2
3
4
5
architektura
1
2
3
4
5
cena / jakość
1
2
3
4
5
STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.