Inwestycje w Trójmieście

Invest Komfort

Portova

Gdynia

miejscowość:
Gdynia
dzielnica:
Śródmieście
miejsce:
ul. Wendy Mapka
deweloper:
Invest Komfort
typ zabudowy:
wielorodzinna
metraż:
31 do 127 m2
sprzedaż:
w trakcie 
realizacja:
od II kw. 2017 r. do I kw. 2021 r. w budowie
forum:
dyskusje o inwestycji
Inwestycja powstaje u zbiegu ulic Węglowej, Wendy i Portowej, co oznacza, że przyszli mieszkańcy mają zagwarantowany swobodny dostęp do wszystkich udogodnień miasta. Jest to idealne miejsce dla osób aktywnych, miłośników życia miejskiego. Osiedle będzie położone od kilkudziesięciu do kilkuset metrów od kawiarni i restauracji, szkół, sklepów, instytucji kultury, szpitala oraz przychodni lekarskich. Nieopodal znajdują się też Miejskie Hale Targowe.

W sąsiedztwie Portovej funkcjonują także dwa legendarne kluby - Ucho i Blues Club, w których można posłuchać muzyki na żywo. Z kolei entuzjaści sportu i zabawy na pewno docenią bliskość parku trampolin oraz fitnessclubu. Niedaleko inwestycji znajdują się poza tym takie atrakcje jak Centrum Filmowe Gdynia, słynny Teatr Muzyczny oraz Multikino i C.H. Batory.

Spacer z Portovej na plażę czy Bulwar Nadmorski zajmie chwilę.

Architektura Portovej nawiązuje do tradycji modernistycznych Gdyni. Charakterystyczne dla modernizmu jasne, proste i geometryczne formy elewacyjne, zostały tu przełożone na współczesny język architektoniczny. Najwyższa, widoczna z różnych punktów miasta część kompleksu będzie miała 17 pięter. Z okien mieszkań na wyższych kondygnacjach rozpościerać się będą widoki na morze i gdyńskie wybrzeże, a na dachu tego budynku zaplanowany został zewnętrzny taras.

Łącznie powstanie tu ok. 271 mieszkań (od 1 do 5 pokoi) oraz zlokalizowane na parterze lokale usługowe. Ponadto przyszli mieszkańcy będą mogli korzystać m.in. z klubu fitness z salą do ćwiczeń siłowych i kondycyjnych, sauny oraz placu zabaw dla dzieci. Od północnej strony inwestycji znajdzie się miejski deptak spacerowy. Pomiędzy zabudowaniami, oprócz prywatnych ogródków, planuje się utworzenie wewnętrznych, przestronnych dziedzińców dla wszystkich mieszkańców. Część mieszkańców będzie miała dostęp do prywatnych ogródków.

Osiedle ma posiadać także własną ochronę i monitoring. Inwestor podkreśla, że wszystkie mieszkania będą miały izolację akustyczną wykonaną przy pomocy kompletnych systemów Schöck Tronsole.

Inwestycja powstawała będzie w dwóch etapach. Pierwszy z nich oddany do użytku ma być w pierwszym kwartale 2020 roku, drugi rok później.

Projekt powstał w pracowni architektonicznej Studio Kwadrat.
Jeżeli znalazłeś nieścisłość w prezentowanych materiałach - poinformuj nas:

Więcej na temat tej inwestycji:

Inne inwestycje dewelopera:

Opinie (38) 1 zablokowana

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

lokalizacja
1
2
3
4
5
infrastruktura
1
2
3
4
5
architektura
1
2
3
4
5
cena / jakość
1
2
3
4
5

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.