Inwestycje w Trójmieście

Invest Komfort

Opacka

Gdańsk

miejscowość:
Gdańsk
dzielnica:
Oliwa
miejsce:
ul. Opacka Mapka
deweloper:
Invest Komfort
typ zabudowy:
wielorodzinna
metraż:
52 do 129 m2
sprzedaż:
planowana 
realizacja:
planowana
forum:
dyskusje o inwestycji
Inwestycja powstanie w sąsiedztwie słynnego, zabytkowego Parku Oliwskiego o powierzchni ponad 11 hektarów. Zabytkowa jest także zabudowa w okolicy powstającej inwestycji, co w sumie tworzy unikatowy charakter tego miejsca.

W niewielkiej odległości od Opackiej znajduje się także Uniwersytet Gdański, AWFiS oraz duży kompleks biurowy Olivia Business Centre. W dzielnicy znajdują się szkoły, przedszkola (jedno z nich w sąsiedztwie osiedla), sklepy, przychodnie.

Opacka została zaprojektowana przez architektów z pracowni Roark Studio z perspektywy pieszego. Powstanie tu 51 mieszkań w kameralnych, trzypiętrowych budynkach z lukarnami na ostatniej kondygnacji nawiązującymi do oliwskiej zabudowy. Pomiędzy budynkami powstanie specjalnie zaprojektowania przestrzeń dostępna dla przyszłych mieszkańców – z placem zabaw dla dzieci oraz strefą fitness z saunami i salą klubową dla dorosłych.

Dodatkowo w ramach inwestycji powstaną nowe, otwarte tereny zielone o powierzchni 0,6 ha. Zlokalizowane będą tam, gdzie kiedyś były ogrody klasztorne; wypełnią one lukę pomiędzy Parkiem Oliwskim a naturalną roślinnością Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Odtworzony zostanie tu historyczny staw. Z drewnianego pomostu obserwować będzie można najważniejszy zabytek Oliwy, tj. gotycką Archikatedrę Oliwską. Będzie to miejsce spotkań i relaksu wśród kilku tysięcy roślin z prawie 50 gatunków, uprawianych kiedyś przez Cystersów. Będzie tu można m.in. poćwiczyć jogę lub zorganizować piknik rodzinny. Inwestor zadba również o rewitalizację brzegu Potoku Oliwskiego.

Przestrzenie wspólne w budynkach wypełni szlachetne drewno, naturalny kamień czy szkło wzorzyste. Duża liczba przeszkleń ma otworzyć mieszkania i części wspólne na otaczającą budynki zieleń, zapewniając przy tym odpowiednie doświetlenie.

Apartamenty na ostatniej kondygnacji będą miały ponadstandardową wysokość od 3,05 do 4,20 m.
Jeżeli znalazłeś nieścisłość w prezentowanych materiałach - poinformuj nas:

Inne inwestycje dewelopera:

Opinie (16) 1 zablokowana

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

lokalizacja
1
2
3
4
5
infrastruktura
1
2
3
4
5
architektura
1
2
3
4
5
cena / jakość
1
2
3
4
5

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.