• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

ROBYG - osiedle Lawendowe Wzgórza: mieszkasz komfortowo i oszczędnie

25 stycznia 2010 (artykuł sprzed 14 lat) 
Każde mieszkanie na osiedlu wyposażone będzie w Logotermy. Każde mieszkanie na osiedlu wyposażone będzie w Logotermy.

Każdy, kto kupuje nowe mieszkanie, bierze pod uwagę nie tylko jego cenę i lokalizację, ale też koszty jego eksploatacji.



W południowej części Gdańska, przy ul. Jabłoniowej zobacz na mapie Gdańska, firma ROBYG Grupa Deweloperska rozpoczęła budowę osiedla Lawendowe Wzgórza. Mieszkania na tym osiedlu wyposażone zostaną w energooszczędne systemy - Logotermy.

To nowoczesne rozwiązanie w zakresie regulacji centralnego ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej w budynkach wielorodzinnych. Każde mieszkanie wyposażone jest w jedną Logotermę. Dzięki niej produkcja ciepłej wody odbywa się tylko wtedy, kiedy lokator jej potrzebuje, a ogrzewanie mieszkania jest pod pełną kontrolą.

Logoterma wyposażona jest w wymiennik ciepła, który podgrzewa wodę z wodociągów o temperaturze od 8-10 °C do temperatury 55-60 °C w kranie. Nie ma mowy o produkcji tysięcy litrów wody, magazynowaniu ich i rozprowadzaniu po budynku bez względu na to, czy jest on zamieszkany, chociażby wtedy, gdy lokatorzy są na wakacjach lub w pracy.

Kolejną funkcją Logotermy jest system ogrzewania. Wyposażenie w elektroniczny programator pozwala lokatorowi samemu decydować, na jakim poziomie ma się utrzymywać temperatura w jego mieszkaniu. Właściciel sam określa wysokość temperatury o każdej porze dnia i nocy.

Widać więc, że zastosowanie Logoterm nie tylko podnosi znacząco komfort mieszkań, ale też obniża koszty eksploatacyjne.

Podniesienie komfortu uzyskujemy dzięki zastosowaniu programatorów, a w nich pięciu możliwych do wyboru programów. Od prostej w obsłudze regulacji temperatury za pomocą pokrętła, do programowania kilku okresów godzinowych dla każdego dnia tygodnia.

Standardowy program utrzymuje komfortową temperaturę w godzinach porannych i wieczornych (np. 22 °C) i obniżą ją do poziomu np. 18 °C podczas naszej nieobecności w domu oraz w nocy.

Za pośrednictwem programatora lokator sam też decyduje, czy chce zacząć swój okres grzewczy już podczas chłodniejszych dni w sierpniu i zakończyć go np. w marcu, czy też dopiero w maju. Każdy może decydować indywidualnie, nie trzeba czekać na centralną decyzję administratora budynku.

System Logoterm charakteryzuje się oszczędnością ok. 20-30 proc. w stosunku do tradycyjnie wykonanych instalacji. Uwidacznia to wprowadzona od 1 stycznia 2009 roku konieczność wykonania charakterystyki energetycznej każdego budynku mieszkalnego. Zastosowanie Logoterm podnosi znacząco ocenę energetyczną budynków.

Decyzja o tak poważnej inwestycji, jak zakup mieszkania, z pewnością nie należy do łatwych, zwłaszcza że jest podejmowana na wiele lat. Pamiętajmy zatem - obliczając miesięczne wydatki i spłatę kredytu, warto również zastanowić się, ile zapłacimy za utrzymanie naszego nowego mieszkania.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (62) 1 zablokowana

  • w tamtych "smieciowych" rejonach wolałabym nie mieszkać

    • 8 8

  • Niższe koszty?? (3)

    Czy autor artykułu ma jakieś konkretne porównanie kosztów utrzymania mieszkań z logoterma i bez. Po ilu latach zwraca się koszt instalacji logotermy? Pewnie po 10 lub więcej a do tego dochodzą koszty konserwacji logotermy pozorne oszczędności:)

    • 9 0

    • Kolego, logoterma nie jest tak bardzo droga. Używam jej od 2002 roku na Chełmie....płacę za ciepło razem z czynszem, ktory wynosi w lecie 320zł i w zimie 400zł (wszystko oprócz prądu)....nie wiem jaki jest koszty eksploatacyjne bez logotermy, ale zwykle z powodu nadplaty za ciepło mamy zwroty co kwartał około 150zł.
      W nowym mieszkaniu również mamy założoną logotermę, ktorej koszt wynosi około 3000zł......nie wiem jaki jest koszt jej zamontowania w starym mieszkaniu....my mamy zamontowaną przez dewelopera i innego rozliczania żużycia ciepła nie chciałbym mieć.

      • 1 0

    • logotermy

      Sprawa wygląda tak:

      Kupiłem we wrześniu od developera mieszkanie w bloku. Blok ma własną kotłownię. Każde mieszkanie do C.O i CW ma własny wymiennik ciepła tzw. Logotermę. Każde mieszkanie ma licznik ciepła mierzący zużycie w GJ. gdy kupowałem mieszkanie developer (obecnie zarządca naszego bloku) podał mi, że 1GJ będzie kosztował 45zł.

      Teraz po pierwszym spisaniu liczników wyliczył że jednak będzie to 120zł/1GJ. Sposób w jaki to obliczył jest według wzoru:

      K/Z = C

      gdzie:
      K - koszty kotłowni - zużycie prądu i gazu
      Z - suma GJ z liczników wszystkich mieszkań bloku
      C - wyliczona cena za 1GJ

      I teraz pytanie, czy jest to dobry sposób obliczania? Dziwi mnie i resztę członków wspólnoty tak wysoka cena - w blokach obok z identyczną kotłownią ich koszty za 1GJ są na poziomie 60-70zł.

      Doradźcie co z tym zrobić, co sprawdzić, jak wykryć błąd w ich obliczeniach?

      Z tego powodu niektórzy ludzie z okres wrzesień - grudzień mają po 1500zł niedopłaty...

      Wzór jest jak najbardziej prawidłowy. Tylko:
      1. Podwyżki cen gazu i prądu o kilkanaście procent.
      2. Blok jest zapewne nowy i te koszty na początku będą zawsze wyższe ( wygrzanie mieszkań, zapewne nie wszystkie lokale zasiedlone)
      3. Sami mieszkańcy nie umiejący oszczędzać ogrzewania (otwarte okna i otwarte głowice termostatyczne na maxa, nie zamykanie drzwi od klatek i okien na klatce)
      Przyczyn może być jeszcze więcej. Sam developer sprzedając mieszkanie też zapewne, celowo zaniża koszty eksploatacji mieszkania.

      • 1 0

    • ODP.

      Jak cię to interesuje to zapytaj producenta urządzenia. Nie wiem ile logoterma kosztuje, była już zamontowana kiedy kupowaliśmy mieszkanie. Widzę za to jaką miałam nadpłatę za ogrzewanie już drugi sezon więc jak dla mnie jest ok.

      • 0 1

  • Wszystkim,ktorzy sa zachwyceni ta inwestycja polecam przejazd jedyna droga-Jabloniowa,obojetnie o jakiej porze:)
    A jak juz kupicie mieszkania,to gdzie pojdziecie na spacer?Tam nie ma zadnego chodnika,niczego,ludzie chodza poboczem szybkiej drogi.Juz widze te matki z wozkami spacerujace skrajem drogi...
    A tak wogole wiadomo,moze za pare lat powstanie jakas infrastruktura(jak ludzie pozbeda sie w koncu Adamowicza:),tyle ze te ceny...Zeby faktycznie zainteresowac ludzi,a nie szukac frajerow za taka cene,nalezaloby kazde mieszkanie obnizyc o jakies 30-40 tys:).I wbrem glosom mnie negujacych nie ma duzego zainteresowania tymi mieszkaniami(lokalizacja,cena) i nie bedzie z tymi cenami

    • 21 0

  • wszedzie blokowiska

    w tamtym rejonie powinni budowac szeregowce lub osiedla domow jednorodzinnych. ale u nas wszedzie buduja bloki oderwane od jakiejkolwiek infrastruktury, ludzie nie kupujcie mieszkan w blokach, bo deweloperzy dalej beda wciskac nam klitki w denie domow na zachodzie europy.

    • 5 1

  • Ceny mają wysokie , a wykonawcom budowlanym proponują zlecenia za czapkę śliwek.
    W świecie wykonawców wszyscy wiedzą ,że nie warto tracić czasu na składanie ofert i normalni omijają ich szerokim kołem , bo dla nich to i Chińczycy są za drodzy.
    Jakie pochodzenie właścicieli firmy, taka zapłata.

    • 7 0

  • pysznie!! szybko! chodźmy wszyscy skorzystać z oferty firmy ROBYG!

    • 2 2

  • *****

    Kolejne osiedle mieszkaniowe o pięknej nazwie ale bez budowy układu drogowego. Przecież w tej okolicy stoi się i stoi w tasiemcowym korku.

    • 4 0

  • wolałbym, aby sprawdzać merytoryczność swoich wypowiedzi (1)

    choćby na mapie - jaka odległość dzieli skrzyżowanie Jabłoniowa/Warszawska od najbliżej usytuowanego punktu na terenie wysypiska?
    sprawdźmy - około 2100m w linii prostej (Google Maps).
    dla porównania:
    Biedronka na Kowalach (os. Olimp) - 1300m
    staw przy os. Pięciu Wzgórz - 1700m

    prawdopodobnie większą dolegliwością na tym osiedlu mógłby być hałas dobiegający z trasy W-Z, ale pewnie to jakoś rozwiążą.

    • 3 3

    • nie wzieles(as) pod uwage kierunku wiatru... kierunku podchodzenia statkow powietrznych...

      na kier .23 rebiechowo... usytulowania 1 budynku 25 od drogi na ktorej nie ma ruch jedynie miedzy 2 a 4 w nocy...braku pobocza... o chodniku wogole nie wspomne...

      • 1 1

  • a ja tam kupuje (1)

    w dobrej cenie bylem kilka razy na terenie inwestycji nie śmierdziało szdolkami no gdzies trzeba mieszkac a ceny sa atrakcyjne

    • 8 1

    • ja tak samo

      popieram gdzieś trzeba mieszkać a jak ktoś tak marudzi to niech kupi sobie mieszkania w centrum za 8000zł na m2 a niech nie pisze takich głupot bo to jest żałosne.

      • 2 1

  • Słuchajcie ludziska czy nie za bardzo przesadzacie z tego co wiem to inpro też będzie budować na ulicy jabłoniowej a w dodatku bliżej szadółek;-))
    I mieszkania są porównywalne w cenach.
    A teraz mieszkania będą budować w tamtych rejonach bo nie ma gdzie.

    • 3 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Dzień Otwarty Proneko

konsultacje, dni otwarte

Dzień otwarty osiedla Novum Rumia

dni otwarte
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
35450 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
23600 zł/m2
Gdynia Orłowo
23000 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
22150 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
21750 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
28850 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
21250 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
16550 zł/m2
Sopot Górny Sopot
15550 zł/m2
Gdańsk Przymorze
15150 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane