Radni interweniują w sprawie remontów mieszkań komunalnych w Gdańsku

Najnowszy artukuł na ten temat

Radni pytają o protokoły w mieszkaniach komunalnych

Kamienica przy Strajku Dokerów 17 w Nowym Porcie. Remont lokalu w tym budynku nadal budzi zastrzeżenia radnych miasta.
Kamienica przy Strajku Dokerów 17 w Nowym Porcie. Remont lokalu w tym budynku nadal budzi zastrzeżenia radnych miasta. fot. Łukasz Unterschuetz/Trojmiasto.pl

Radni Miasta Gdańska wracają do sprawy remontu mieszkania komunalnego sprzed 1,5 roku. Dowodzą, że usterki po remoncie nie zostały usunięte do dzisiaj. W ramach interpelacji chcą uzyskać od miasta informację jak często wykorzystywana jest rękojmia lub gwarancja przy usuwaniu poremontowych usterek.Czy twoim zdaniem spółki miejskie są właściwie kontrolowane?

tak, zajmują się tym odpowiednie jednostki 5%
nie wiem czy i jak to się odbywa 21%
nie, wiele uchybień nie jest wyłapywanych 74%
zakończona Łącznie głosów: 912
W lutym ubiegłego roku opisywaliśmy sprawę nieprawidłowości przy remoncie komunalnego mieszkania przy ulicy Strajku Dokerów w Nowym Porcie. Nagłośnienie przez radnych tej sytuacji doprowadziło do ujawnienia przez byłego pracownika Gdańskich Nieruchomości powstałego po wewnętrznym audycie raportu na temat nieprawidłowości w tej instytucji. Media relacjonowały konflikt pomiędzy tym pracownikiem a dyrekcją urzędu. Dyrektor Gdańskich Nieruchomości złożył zawiadomienie do prokuratury w sprawie nieprawidłowości we własnym urzędzie.

Remont nie jest dokończonyTeraz radni PiS, Przemysław MajewskiAndrzej Skiba wracają do sprawy sprzed 1,5 roku, bowiem niedociągnięcia po generalnym remoncie za kwotę 67 tys. zł nadal nie zostały do końca usunięte. W wyniku interwencji w mieszkaniu udało się wprowadzić szereg poprawek, ale nie wszystkie. Uwagi najemców dotyczą przede wszystkim łazienki, w której wciąż pojawia się grzyb.

- W marcu przyszłego roku kończy się gwarancja na wykonane prace. Zgłosiliśmy usterki związane z tym remontem, był u nas inspektor, obiecują, że pewne prace zostaną wykonane, ale podstawowym problemem jest powracający grzyb, a tego nikt nie chce ruszać. Jakiś czas temu wstawili tu osuszacz. To pomogło doraźnie, ale po jakimś czasie ten grzyb się pojawia znowu - opowiada Emil Kisiel, najemca lokalu przy Strajku Dokerów - Składałem pisma, ale nie dostawałem odpowiedzi.
Z notatki po wizycie kierownika działu technicznego Gdańskich Nieruchomości wynika, że przyczyną powstawania grzyba jest brak wietrzenia przestrzeni pod wanną w łazience i pomieszczenia gospodarczego.

- Problemem są też niewymienione okna. Wcześniej jeden inspektor dał mi pismo, że okna będą wymienione, ale potem się z tego wycofano i planują je tylko naprawić - opowiada Emil Kisiel.
Radni dowodzą, że takich zgłoszeń mają więcej i na tej podstawie mają obawy o właściwy sposób dochodzenia przez Gdańskie Nieruchomości praw do usuwania usterek po remontach w miejskich lokalach w ramach gwarancji i rękojmi.

- W przypadku lokalu przy Strajku Dokerów umowa podpisana z wykonawcą remontu przewiduje, że jeśli wykonawca zaprzecza istnieniu wady, a zamawiający [czyli w tym przypadku gmina-red.] udowodni jej istnienie, to na wykonawcy ciąży obowiązek udowodnienia, że wady nie ma. Mieszkańcy tego lokalu posiadają opinię uprawnionego eksperta co do wad tego mieszkania po remoncie, mimo to przyczyny powstawania zagrzybienia nie zostały usunięte. Jak rozumiem, nie skorzystano z tego zapisu w umowie - twierdzi Andrzej Skiba, radny Miasta Gdańska. - Chodzi o to, żeby ludzie mieli godne warunki do życia, pieniądze z kasy miejskiej były dobrze wydawane, a gmina Miasta Gdańska w pełni korzystała z zapisów umowy, która daje możliwości dochodzenia usunięcia wad.

Interpelacja przyniesie wyjaśnieniePrzykład mieszkania przy Strajku Dokerów posłużył radnym do przygotowania interpelacji, czyli zapytania radnych do prezydenta miasta, w sprawie procedur prowadzenia remontów w nieruchomościach będących własnością miasta.

Radni pytają nie tylko o standardy dotyczące rozpoczynania, nadzorowania i odbierania prac remontowych, ale także chcą wiedzieć ile razy na przestrzeni ostatnich pięciu lat miasto skorzystało z gwarancji lub rękojmi na wykonane w lokalach komunalnych prace remontowe.

- W czasie pandemii dochody miasta spadły, a wydatki są cały czas na wysokim poziomie. Wydatki na remonty lokali mieszkalnych są także istotną częścią budżetu. Musimy kontrolować, w jaki sposób wydatkowane są pieniądze na remonty zasobu komunalnego, bo taki przykład jak Strajku Dokerów dowodzi, że można mieć do tego zastrzeżenia - mówił radny Przemysław Majewski.
Zgodnie z prawem władze miasta na interpelację muszą odpowiedzieć w ciągu 14 dni. My również wysłaliśmy pytania w tej sprawie do Gdańskich Nieruchomości.

Informacje od Gdańskich Nieruchomości przesłane do redakcji 30 września

Wszystkie usterki zgłaszane przez najemców lokalu socjalnego przy Strajku Dokerów 17/2, które wynikały z zakresu przeprowadzonego remontu i objęte były umową gwarancyjną, usunięte zostały w ramach napraw gwarancyjnych na koszt wykonawcy robót.

W sprawie nawracającego w mieszkaniu grzyba Gdańskie Nieruchomości informują: W związku z licznymi zgłoszeniami najemcy lokalu socjalnego dotyczącymi zarówno kwestii technicznych jak i estetycznych po wykonanym remoncie, Gdańskie Nieruchomości zleciły wykonanie opinii dotyczącej stanu technicznego lokalu po remoncie. Jak wynika z opinii specjalisty z zakresu rzeczoznawstwa budowlanego, nie stwierdzono ponadnormatywnego poziomu wilgotności ścian w lokalu. Występowanie wilgoci na ścianie w łazience spowodowane jest tym, że graniczy ona z nieogrzewanym pomieszczeniem gospodarczym użytkowanym przez najemcę przedmiotowego lokalu socjalnego. Najemca zobowiązany został do uprzątnięcia pomieszczenia z rzeczy osobistych, w celu umożliwienia właściwej cyrkulacji powietrza. Ponadto, w sporządzonej opinii technicznej, rzeczoznawca w celu doraźnej ochrony przed wykraplaniem się pary wodnej na ścianie pod wanną zalecił zachowanie na stałe otwartych drzwiczek rewizyjnych dla utrzymania cyrkulacji powietrza, do czego również zobowiązany został najemca lokalu socjalnego.

Gdańskie Nieruchomości informują ponadto, że korzystają z możliwości naprawy usterek w ramach gwarancji bądź rękojmi wynikającej z umów z wykonawcami na remonty lokali komunalnych zawsze, gdy jest to zasadne i wynika z zakresu przeprowadzonych w ramach remontu prac.

***

W roku 2019 Gdańskie Nieruchomości wykonały remonty 170 lokali mieszkalnych za kwotę niemal 5,5 mln zł, od początku 2020 r. do chwili obecnej niemal 180 kolejnych remontów lokali.

W pierwszym półroczu bieżącego roku przeprowadzono łącznie 120 remontów mieszkań, do których klucze otrzymali już najemcy, za łączną kwotę niemal 6 000 000 zł (wartość na dzień 30.06.2020 r. dla procedur realizowanych przez wykonawców wyłonionych w drodze przetargów). Między 1 lipca a 30 września zakończone zostały, są realizowane lub procedowane remonty kolejnych 59 lokali.

Większość przeprowadzonych w 2020 roku remontów dotyczy mieszkań, których najemcy - podobnie jak w przypadku mieszkańców lokalu przy Strajku Dokerów - w ramach umowy najmu socjalnego, zobowiązani są do opłacania czynszu najmu w wysokości 2,40 zł za m kw. powierzchni. Natomiast średnia wartość remontu 1 m kw. powierzchni lokali, które w przypadku zasobu Gdańskich Nieruchomości w ponad 90 proc. stanowią nieruchomości wybudowane przed II Wojną Światową i wymagają przeprowadzenia prac z zakresu zmiany sposobu ogrzewania czy wyodrębnienia łazienki, wynosi średnio ok 1 600,00 zł/ m kw.

Zakres prac jakim poddawane są lokale, bez względu na to czy jego przyszli najemcy zamieszkiwać będą w nim na podstawie umowy najmu socjalnego przy stawce 2.40 zł/m kw., czy też komunalnego przy stawce 12,00 zł/m kw., każdorazowo określany jest w kontekście całej nieruchomości i często wykracza poza obręb samego lokalu, obejmując np. docieplenie budynku, stropodachu lub konieczność realizacji innych prac, co ma bezpośredni wpływ zarówno na koszty jak i termin realizacji remontu.

Opinie (203) 6 zablokowanych

 • (21)

  Gdzie są pieniądze z czynszu ??? Na stogach blok 18 lat stoi klatka obdrapana brudna
  Pisma wysyłane i cisza

  • 94 11

  • (3)

   Rozumiem, ze to urzędnicy tę klatkę wam zniszczyli

   • 20 32

   • (1)

    nie, po 18 latach będzie cała czas nówka sztuka. Rozumiem że w domu remont też robisz raz na 20 lat?

    • 21 9

    • A ty mieszkasz na tej klatce, że ją do mieszkania porównujesz?

     Sama się obdrapała i usyfiła? U mnie w bloku remont klatki zrobili po 35 latach i to nie dlatego, że była obdrapana i usyfiona.

     • 6 11

   • Wzięli pieniądze nic nie zrobili.

    • 14 4

  • Napisz ze należysz do społeczności lgbt (2)

   Gdansk tylko takim pomaga

   • 33 17

   • Ooooo i znalazł się pierwszy kryptogej w komentarzach :-) (1)

    • 9 16

    • i pierwsza paroowa ;P

     • 0 0

  • D

   Tam na stogach wogole rudera taka stoi z gołębiami

   • 3 1

  • (3)

   Napisz ile płacisz czynszu, ludzie płacący stawkę rynkowa chętnie sie dowiedzą.

   • 18 1

   • .

    • 2 0

   • (1)

    900 zl czynsz + media

    • 9 0

    • To jeszcze napisz ile masz metrów bo za metr sie placi 2 i 12 zł

     • 0 0

  • (6)

   Wszysto to kwestia rzetelności inwestora oraz fachowej kompetencji i dokładności wykowacy. Grzyb nie może powstać w pomieszczeniach domu z izolacją i pasywną wentylacją, ogrzewanego do min 17°C.
   Wietrzenie przez otwieranie okien nie jest wymogiem technologicznym strategicznie projektowanego i solidnie wykonanego domu!

   • 10 2

   • może się to udać (1)

    jak na oknach są zamontowane nawietrzaki lub jest inna forma dostarczenia swieżego powietrza. Inaczej pasywna wentylacja nie działa.

    • 2 0

    • Wentylacja z definicji to wymiana powietrza między zewnątrz, a wewnątrz.

     • 0 0

   • mało wiesz o grzybach kolego (1)

    • 1 1

    • Raczej mało wiedzą projektanci o pasywnej wentylacji. Ale wpierw musi być skuteczna izolacja.

     • 0 1

   • Mało widziałeś. (1)

    Świeży budynek - zima. Kobieta dzwoni, że jej po oknach i drzwiach woda płynie.
    Mówię - ki cholera i jadę zobaczyć co tam się dzieje.

    A tam - tropiki.
    Prawie 40st. C w mieszkaniu. Wszystko szczelnie pozamykane.
    Wilgoć technologiczna + jeszcze suszące się pranie.

    • 1 0

    • miałem to samo z sąsiadami

     stara kamienica, remont od ogrodu w postaci styro, mija tydzien, siąsiad ma morke ściany. idzie piętro wyzej, a tam dziadki zamknięte okna, 30C nagrzane, , woda na szybach i mowia, ze oszczędzają na ogrzewaniu

     • 1 0

  • A ilu z Was płaci czynsz?

   • 6 2

  • .

   To najpierw je płać, z 2 zł za metr niewiele się zrobi

   • 0 0

 • Przepiękne zdjęcie (4)

  Oddaje klimat tej dzielnicy.

  • 61 6

  • (1)

   Z wyburzeniami, a później nasadzeniami

   • 3 5

   • Wszędzie kasztany jak przed wojną

    • 2 0

  • raczej z wysadzeniami

   • 4 0

  • Oddaje klimat zarządzania Gdańkiem

   • 3 0

 • Ale to nie są sprawy dla urzędu miasta... (7)

  Najważniejsza dla Pani Oli jest teraz demokracja, wolne sądy i Konstytucja...

  • 180 34

  • Dla Prawych i ZPRawiedliwych ważne są tylko stołki w Państwowych Spółkach dla rodziny i znajomych. (5)

   • 7 33

   • To akurat jest ważne dla wszystkich polityków. (3)

    Znasz jakąś partię, dla której nie było to ważne?

    • 40 4

    • A może sprawdź która to partia zmieniła zasady zatrudniania osób w Spółkach Skarbu Państwa i najwięcej szczekała o nepotyzmie (2)

     • 7 14

     • artykuł jest raczej o czymś innym ... (1)

      • 24 5

      • O wolnych sądach, Konstytucji i demokracji też nie jest czopku.

       • 2 10

   • Przynależność partyjna

    Nie jest przeszkodą w robieniu kariery

    • 6 5

  • Nie wiecie czego bronić? Brońcie czegokolwiek.

   Oto dewiza protestujących.

   • 11 3

 • (6)

  Chwilunia, moja sąsiadka ma ciągle mieszkamie komunalne choc w naszej wspólnocie to już rzadkość. I zawsze sama na własną rękę robi w nim remonty. Nie czeka na miasto. Korzysta z tego lokum jak z własnego. To może by tak osoby z artykułu też same dbaly o te mieszkania. Wyszpachlowac czy pomalować, a nawet kafle ułożyć

  • 107 34

  • (3)

   To sam spróbuj grzyba ze ścian usunąć. Powodzenia życzę.

   • 22 19

   • Czyli z grzybem nikt nie wygra, więc po co takie interpelacje...

    • 19 6

   • Pryskasz chlorem i już

    • 6 4

   • To idź wynajmij gdzieś indziej jak się nie podoba, proste.

    • 14 4

  • Bo tak to jest dostaną za darmo i jeszcze narzekają jak, się nie podoba to do dewelopera wpłacić 20% udziału własnego później do banku i spłacać przez 30 lat , a nie latać po mediach pasożyty społeczne

   • 18 7

  • GN

   No to robi to nielegalnie, wszelkie zmiany należy zgłaszać, a przedtem uprzednio prosić o pozwolenie na takie ingerencje w mieszkanie komunalne.

   • 0 0

 • Normalne, że radni z PiS zawsze szukaja haków na władze miasta. (12)

  Kacper jeszcze nie zadziałał. Kacper rusz do ataku.

  • 57 87

  • Jasne, powinni władze miasta wychwalać. Patrzenie władzy na ręce nie nazywaj szukaniem haków. (7)

   • 37 8

   • Idź Sasinowi, Szumowskiemu i spółce na ręce popatrz najpierw. Tam się dopiero możesz napatrzeć. (6)

    • 11 26

    • I przez Sasina i Szumowskiego nie należy patrzeć na ręce władzom miasta? (1)

     • 22 3

     • właśnie tak

      od lat to tak działa w Gdńsku. Oni są nasi i mogą robić co chcą.

      • 6 2

    • (3)

     Idź i spójrz na zegarek sobie i takiemu jednemu ;)

     • 11 6

     • Jest spora różnica między zegarkiem za 30tys zł a makulaturą wyborczą za 70mln zł o_O (2)

      • 3 6

      • Tylko o zegarek chodzi? Naprawdę?

       • 3 1

      • konstytycja!

       Konstytucja!
       konstytucja!
       kons...

       eeee. znudziło mi się.

       • 4 2

  • a jaka jest rola opozycji? (2)

   • 15 5

   • Jeździć po mieszkaniach komunalnych i otwierać ludziom okna oraz tłumaczyć że nie suszy się prania w domu (1)

    • 18 15

    • Tylko wzdłuż ulicy na sznurku.

     • 5 0

  • nic nie trzeba szukać , swoją nieudlnością i marazmem sami się wystawiają

   • 7 6

 • (5)

  Boze, co to za slamsy? Interpelacja powinna dotyczyc kwestii, dlaczego ta ulica tak wyglada i nie zostala objeta kompleksowa modernizacja.

  • 71 12

  • Kacperek piękny chlopiec. A wspomniana ulica to środek getta w nowym porcie

   • 10 10

  • A gdzie są radni dzielnicy?

   Przecież dostają od miasta wynagrodzenie i nic nie zrobili ?

   • 16 1

  • Spokojnie, może jeszcze dwa razy ogłoszą przetarg i zrobią w końcu tą ulice w ramach rewitalizacji.

   • 3 3

  • Pani prezydent wydaje pieniadze na swoje widzimisie .Remont miał być 2020 i co nic.kasy nie ma i nie będzie.

   • 3 1

  • Proponuje Ci byś tam się przejechał najlepiej po zmroku i będziesz wiedział czemu ta ulica tak wygląda

   • 0 0

 • Się należy i jeszcze pretensje (12)

  Pogonić na bruk i niech płacą za wynajem, ciekawe czy będą tacy pyskaci...

  • 66 48

  • (7)

   Jestem za. Dosyć tego rozdawnictwa.

   • 23 13

   • A może was pogonić wielkie paniska?!! (5)

    • 15 20

    • Za co pogonić? (1)

     Za to, że płacimy podatki legalnie i państwo nas dyma na każdym kroku, nic od państwa nie dostajemy za darmo, na wszystko płacimy, w tym samym czasie innym się za sam fakt istnienia na świecie należy. Żeby was w końcu te "wielkie paniska" nie pogoniły, bo zostanie wam tylko płacz i zgrzytanie zębów.

     • 18 4

     • Dokładnie, normalny człowiek pracuje i zarabia na swoje utrzymanie w tym lokum, s nie czeka aż mu spanie komunalne z nieba i jeszcze narzeka.

      • 12 5

    • (2)

     Jesli przez cale swoje zycie do funkcjonowania potrzebujesz wsparcia od panstwa, to chyba czas zastanowic sie nad sensem swojej ezystencji.

     • 15 5

     • Sa rozne potrzeby i sytuacje a czy ty juz sie zastanowiles nad sensem swojej egzystencji? (1)

      • 6 6

      • Różne potrzeby i sytuacje mogą być przez rok, dwa... Ale jeżeli ktoś całe życie ciągnie z socjalu to coś jednak jest nie tak.

       • 4 2

   • Powinni zacząć od zebrania 500 +.

    • 0 1

  • Burak

   • 3 5

  • Czynsz (2)

   Komunalne to nie za darmo,a czynsze są wyższe niż w nowymw

   • 1 5

   • to tym bardziej zlikwidowac mieszkania komunalne skoro stare jest drozsze niz nowe. trzeba tym potrzebujacym ludziom pomoc a skoro taniej im bedzie wynajac od prywaciarza niz od miasta to tylko lepiej dla potrzebujacych

    • 7 1

   • .

    Bardzo zabawne, ja za swój dom płacę rate w granicach 2000 zł, a z tego co czytam Pan lokator 2,40 zł za metr kwadratowy czy aby napewno jest to więcej

    • 1 0

 • Nie tędy droga (30)

  Normalni ludzie biorą kredyt "do końca życia" na mieszkanie inni wynajmują a inni liczą tylko na panstwo-podatnika czyli na nas.Dość wspomagania patologi.W komunalnych i socjalnych mieszkają wielopokoleniowe rodziny patologiczne - bo im się należy .do roboty w końcu .a nie 500+ , i inne dodatki z mops-u i innych instytucji.

  • 109 59

  • Troche cie ponioslo (15)

   Mam 34 lata. Nie pije alkoholu, nie cpam, chodzę do pracy. Razem z małżonką, która również nie ma nałogów wychowyjemy syna wlasnie w mieszkaniu komunalnym. nie pobieram 500 +. Nie jestem patologia więc sobie śmieciu nie życzę żebyś mnie takim nazywał.

   • 31 20

   • To kup (1)

    własne M . a nie korzystasz i narzekasz że brudno - remontów nie ma itp. Komunalne ,socjalne czyli nieczyje - można zdemolować ,zniszczyć i póżniej narzekać.

    • 27 8

    • A kto ci tak powiedział, że niczyje?

     Mark i Engels?

     • 4 5

   • Ps.

    wiadomo komunalne po dziadkach- rodzicach - i twoje dziecko też będzie siedzieć w komunalu.

    • 21 3

   • (4)

    W jaki sposób posiadłeś ten lokal ? Bo ja z zarobkami, wykształceniem za nic nie mogę liczyć na komunalne mieszkanie.

    • 28 2

    • Gdybyś się zainteresował co dzieje się (1)

     z tymi mieszkaniami, może też ty i wielu podobnych mieli by możliwość mieszkać w takich....ten majątek komunalny jest obecnie we władaniu grupy ludzi, bez kontroli...

     • 17 5

     • Racja !

      Zgoda ! Grupa ludzi, urzędasów, kolesi, znajomków , rodzinki rządzących się z sekty Budynia ! Nic tu się nie zmieniło !

      • 5 0

    • widocznie masz nieodpowiednie wykształcenie

     preferowani są: socjologowie, politolodzy. Może być też po bankowości.

     • 12 1

    • A byłeś w urzędzie

     Tam ci dadzą odpowiedź, tu jej napewno nie uzyskasz

     • 6 3

   • (3)

    A czemu nie odbierasz 500 zl, czyzby dziecko miało już 18 lat?

    • 18 2

    • Pewnie (2)

     ukrainiec- i zalatwia formalnosci z 500+ , nie wiem czy wiecie ale ukraincy po 6 miesiącach pracy otrzymuja 500+.Mało tego wielu z nich na karte polaka otrzymuje mieszkanie socjalne lub komunalne'od ręki" - a prawdziwi potrzebujący polacy czekaja na mieszkanie po kilanaści a nawet kilkadziesiąt lat.

     • 18 8

     • Do kogo masz pretensje? (1)

      Do nas?

      • 1 2

      • Do PiSu.

       • 1 1

   • Najlepsze jak patologia się wkurza jak ktoś mówi prawde i ich nazywa patologią :) (1)

    Najlepsze jak patologia się wkurza jak ktoś mówi prawde i ich nazywa patologią :)

    • 13 18

    • Nie pisz o sobie, prosiaczku.

     nie uchodzi

     • 3 5

   • Skoro masz normalną prace to jakim prawem pasożytujesz na reszcie społeczeństwa?

    • 0 2

  • dyrektor ECS (4)

   tez mieszka w czynszowym. Patologia?

   • 30 4

   • Zatkało mu kakao (3)

    • 7 6

    • ci zatkało mózg (2)

     kazdy by chcial mieszkanie po dziadkach - rodzicach w komunalu i nie brac kredytu na wlasne M.Ale przestańcie narzekać że brudno i remontow nie chca robić bo to juz nudne.

     • 6 14

     • wystarczyło by dochody powiazać z czynszem

      wtedy dobrze zarabiający kupowali by swoje mieszkania bo czynsz przewyższał by ratę kredytu. Tak było kiedyś w Niemczech.

      • 6 1

     • Ej a ty czasami nie słoik?

      Chciałeś dużego Miasta to żyj i nie marudź

      • 6 2

  • (3)

   Piszesz, jakby mieszkanie komunalne było bezkosztowe. Tymczasem kosztuje znacznie więcej niż własnościowe. Kiedy wykupiłam swoje mieszkanie od miasta, zaczęłam płacić ponad połowę mniej niż kiedy było to mieszkanie komunalne. Goły haracz dla miasta to co najmniej 12 zł za metr, czyli przy 50 metrach - 600 złotych, plus normalny koszt eksploatacji.

   • 11 10

   • Wykupiłaś?

    10 tysiécy za metr czy 10 tysięcy za całe mieszkanie?

    • 17 4

   • ?

    Przy normalnym wynajmie zapłacisz co najmniej 1600 zł + koszty eksploatacyjne.... Więc o czym tu mówisz...o 600 zł.....

    • 8 3

   • to ty jakas naprawde jestes specjalnej troski skoro moglas miec taniej biorac w kredyt wlasnosciowe a ty bawisz sie w cierpietnika i doplacasz do drozszego komunalnego. gdzie tu logika? a moze nas oklamujesz?

    • 1 1

  • Czynsz (2)

   Komunalne to nie znaczy za darmo,a czynsze wyższe niż w nowym budownic

   • 3 4

   • To kup sobie nowe i oszczędzaj na czynszu, proste.

    • 3 1

   • To idź do nowego

    • 0 0

  • (1)

   Nie rozumiem dlaczego ludzi, którzy mieszkają w mieszkaniach komunalnych wrzuca się do jednego worka pt "patologia". Ludzi z nizin społecznych nie stać na utrzymanie mieszkania komunalnego. Opłaty są rzędu 1000zl. Mieszkam w takim mieszkaniu, place czynsz a remontuję we własnym zakresie, nie jestem patologią..

   • 5 4

   • no widzisz a inni placa czynsz plus kredyty i daja rade. maja prace, placa podatki i wychowuja dzieci. no ale to ty masz zle bo placisz 1000zl czynszu.

    • 3 2

 • sposób na grzyba (4)

  grzyb w mieszkaniu powstaje na skutek złego użytkowania mieszkania lub cech budynku ale nie na skutek remontu wewnątrz, który odbył się 1,5 roku wcześniej. Idzie zima więc wystarczy użyć termowizji, higrometru i wszystko będzie jasne, a o najemcach komunalek nie mogę powiedzieć nic pozytywnego

  • 69 21

  • Że niby mam otwierać okna i nie zalepiać kratek wentylacyjnych?! Ale mi zimno! (2)

   • 8 7

   • (1)

    To weź coś na rozgrzewkę ;)

    • 6 0

    • Tylko dobrze schłodzone :)

     • 0 0

  • Celna uwaga z tym ,ze zakladam ,ze problem z wilgacia pewnie mieszkancy zglaszali tylko ,ze

   ...tylko ,ze zakladam administracja nie wyslala nikogo kompetentnego z odpowiednimi narzedziami pomiarowymi ale moge sie mylic...

   • 5 1

 • (4)

  Pissowcy mają to we krwi. Parkingowy nieudacznik wyjechał czyścic kuwetę, znaleźli się następni mąciciele i spiskowcy.

  • 36 57

  • a Ola pod Lotosem co robiła?

   • 22 7

  • Twoja Ola zajmuje się tylko wiecowaniem

   • 23 7

  • czemu udacznik sprzedał dochodową spółkę miejską niemcom?

   tego mój umysł nie ogarnia - pewnie jestem nieudacznikiem.

   • 23 6

  • Znam osobe ktorej w 2019 lX przyznano lokal mial odbyc sie remont ale pi jakims czasie komisja stwierdzila ze remont przewyzsza cene mieszkania i lokalu nie otrzymala po ilus miesiacach tzn czerwiec 2020 dostala incormacje ze jednak remont przeprowadza i go otrzyma mamy koniec IX a remontu jak nie zaczeto tak nie zaczeto jak mozna tak traktowac ludzi

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Świat opowiadany
Świat opowiadany
warsztaty
g. 10:00 - 10:45
Gdańsk, Kącik Montessori
Open House Gdańsk 2020 - Nowy Port
Open House Gdańsk 2020 - Nowy Port
wykład , spotkanie
gru 5-6
sobota - niedziela, g. 9:00
Gdańsk
Olga Drenda wykład + Q&A
Olga Drenda wykład + Q&A
wykład , spotkanie
gru 7
poniedziałek, g. 18:00
Gdańsk, Plama

Ogłoszenia

Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
21400 zł/m2
Gdynia Orłowo
16650 zł/m2
Gdańsk Śródmieście
13800 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
13750 zł/m2
Sopot Świemirowo
13700 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
14000 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
12000 zł/m2
Gdańsk Brzeźno
10400 zł/m2
Sopot Górny Sopot
10350 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
10100 zł/m2
Gdynia Orłowo
9650 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane