Wiadomości

stat

Szukają nabywcy na kamienice w centrum Gdańska. Obniżyli cenę o 22 mln zł

Za 59 mln zł jest do kupienia ponad półhektarowy grunt w użytkowaniu wieczystym do 2089 roku oraz budynek o powierzchni 12 854 m kw.
Za 59 mln zł jest do kupienia ponad półhektarowy grunt w użytkowaniu wieczystym do 2089 roku oraz budynek o powierzchni 12 854 m kw. materiały prasowe

Wystawiony na sprzedaż blisko dwa lata temu kompleks kamienic przy ul. Długiej zobacz na mapie Gdańska nie znalazł dotąd nabywcy. Zaporowa okazała się cena - 81,4 mln zł. Dlatego firma Orange zdecydowała się obniżyć ją o ponad 22 mln zł.Czy ta nieruchomość jest warta blisko 60 mln zł?

tak

46%

nie

54%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 1969
O poszukiwaniach nabywcy zespołu kamienic zlokalizowanych w sercu Gdańska pod adresem Długa 23-26 pisaliśmy w lipcu 2015 roku. Ich właścicielem jest Orange Polska, wcześniej Telekomunikacji Polskiej SA, która była częścią utworzonego w 1928 roku przedsiębiorstwa państwowego Polska Poczta, Telegraf i Telefon.

W ofercie do kupienia jest grunt w użytkowaniu wieczystym do 2089 roku o powierzchni ponad pół hektara oraz budynki o powierzchni 12 854 m kw. Obiekt znany jest głównie z tego, że w jego wnętrzu znajduje się całodobowa poczta. Jednak, zgodnie z zapisami w miejscowym planie, nowy inwestor będzie mógł stworzyć tam hotel oraz mieszkania.

Wydawać by się mogło, że taki łakomy kąsek szybko padnie łupem jakiegoś inwestora. Czas płynął, ale konkretna oferta się nie pojawiła. W międzyczasie rozpoczęła się nawet budowa hotelu Hampton by Hilton w znajdującej się vis a vis kamienicy zobacz na mapie Gdańska, gdzie działało kino Neptun. Wygląda więc na to, że cena okazała się zaporowa.

Gdy kilka razy pytaliśmy o postępy w negocjacjach, biuro prasowe spółki odpowiadało lakonicznie.

- Trwają rozmowy z podmiotami z branży hotelowej oraz indywidualnymi inwestorami, analizowana jest koncepcja podziału nieruchomości na mniejsze części, które mogą być sprzedawane osobno.
Na razie nie zdecydowano się jednak na taki krok, tylko wyraźnie obniżono wyjściową cenę negocjacyjną. Przyszły inwestor będzie musiał wyłożyć już nie 81,4 mln zł, a 59 mln zł (w obu przypadkach chodzi o cenę netto).

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (195)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.