Wiadomości

stat

Trójmiejskie Wnętrza. Mieszkanie na parterze namiastką domu

Właściciele mieszkania - pani Daria i pan Romek - samodzielnie zaaranżowali wnętrze.
Właściciele mieszkania - pani Daria i pan Romek - samodzielnie zaaranżowali wnętrze. fot. Maciej Czarniak/trojmiasto.pl

Pani Daria i pan Romek, bohaterowie dzisiejszego odcinka cyklu Trójmiejskie Wnętrza, mieszkają w jednej z gdyńskich dzielnic. Dzięki usytuowaniu mieszkania na parterze mogą cieszyć się namiastką domu.Mieszkanie na parterze:

mam i bardzo sobie chwalę to rozwiązanie 22%
ciekawy pomysł, o ile możemy się odgrodzić od innych 13%
trudno powiedzieć, zależy od konkretnego przypadku 24%
raczej nie jestem zwolennikiem mieszkania na parterze 20%
nigdy bym się na to nie zdecydował 21%
zakończona Łącznie głosów: 465
Pani Daria i pan Romek przeprowadzili się do nowego lokum w maju. Większość mebli, które znajdują się we wnętrzu została własnoręcznie wykonana przez gospodarza.

- Nie ukrywamy, że to mieszkanie jest naszym przejściowym, dlatego postanowiliśmy urządzić je samodzielnie. Wprowadziliśmy się do mieszkania po miesiącu urządzania go, ale w momencie, kiedy je dostaliśmy, było częściowo wykończone - mówi pani Daria.

Taras przedłużeniem strefy dziennejMieszkanie o powierzchni niespełna 60 m k.w. mieści trzy pokoje, osobną kuchnię, łazienkę i korytarz. Z pokoju dziennego jest przejście na niewielki taras, który w ciepłe dni staje się przedłużeniem strefy dziennej. Pozostałe dwa pokoje stanowi sypialnia gospodarzy oraz pokój ich ośmioletniego synka, Oliwiera.

Wnętrze zostało zachowane w industrialnej stylistyce. Ważnym elementem są czarne akcenty, które sprawiają, że wnętrze jest wyraziste. Zestawione z drewnem powodują, że przestrzeń staje się przytulna, szczególnie że jest ona wypełniona roślinnością. Nawiązanie do natury przejawia się nie tylko w postaci nasadzeń na tarasie czy w domu - jedna ze ścian w pokoju dziennym została pokryta tapetą z wyrazistym roślinnym motywem, co ożywia przestrzeń i optycznie ją powiększa.- Pracujemy poza domem, w mieszkaniu chcemy się relaksować. Zależało nam na stworzeniu przytulnej i funkcjonalnej przestrzeni. Zdecydowaliśmy się na duży stół jadalniany z krzesłami i ławą, tak żeby zapewnić miejsce dla odwiedzających nas gości. Istotną rolę pełni także oświetlenie wiszące. Zostało wykonane z lampy "pająka" i rozprowadzone po suficie - opowiada gospodyni.

Industrialna kuchniaAranżacja kuchni również opiera się na połączeniu drewna z czernią. Styl tego pomieszczenia w dużej mierze buduje motyw cegły, który znalazł się pomiędzy szafkami kuchennymi. Fragment ściany został pokryty farbą tablicową, na której mieszkańcy regularnie robią notatki dotyczące ich codziennego życia.


Trójmiejskie Wnętrza to cykl w Serwisie Dom i Nieruchomości, w którym pokazujemy współcześnie urządzone wnętrza mieszkań i domów znajdujących się na terenie Trójmiasta. Z ich mieszkańcami rozmawiamy o wyczuciu estetyki i dążeniu do funkcjonalności. Chcemy inspirować do tworzenia niebanalnych i komfortowych wnętrz.

Chcesz pokazać swoje mieszkanie w cyklu? Prześlij trzy próbne zdjęcia wnętrza na adres: dom@trojmiasto.pl. Skontaktujemy się tylko z wybranymi osobami.

Opinie (143) 9 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.