Inwestycje w Trójmieście

Cordia Polska

Villa Jaśkowa Dolina

Gdańsk

miejscowość:
Gdańsk
dzielnica:
Wrzeszcz
miejsce:
ul. Jaśkowa Dolina Mapka
deweloper:
Cordia Polska
typ zabudowy:
wielorodzinna
metraż:
31.6 do 154 m2
sprzedaż:
planowana 
realizacja:
planowana
forum:
dyskusje o inwestycji
Inwestycja powstanie na styku dzielnic Wrzeszcz i Morena, przy pełnej zabytkowych willi Jaśkowej Dolinie. Taka lokalizacja zapewni prestiż zamieszkania pod jednym z najbardziej cenionych w Trójmieście adresów, a jednocześnie bliskość kompleksowej infrastruktury dzielnicowej Moreny. Szkoły, przedszkola, sklepy, restauracje znajdują się w pieszej odległości od osiedla.

Osiedle sąsiadowało będzie z lasami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, co zapewni mieszkańcom wyjątkowe miejsce do życia.

W pierwszym etapie realizacji powstanie pięć budynków o wysokości czterech i pięciu kondygnacji (w tym dwa posadowione na wspólnej hali garażowej). Zrealizowane zostanie w nich 97 mieszkań o powierzchni od 31 do 154 m kw.

W sumie na osiedlu będzie dziewięć budynków. Każdy z nich będzie miał inną bryłę, w budynkach powstanie od kilku do kilkudziesięciu mieszkań. Ze względu na bliskość lasu i projekt zagospodarowania całego osiedla, miejsce to zachowa kameralny charakter.

Dużą rolę odegrają przy tym przyjazne, ceglane elewacje budynków, które zaprojektowano jako miejskie wille, oraz duża ilość zieleni. Przestrzeń pomiędzy budynkami wypełni 4,5 tys. m kw. zielonego ogrodu, w którym znajdzie się miejsce dla 50 różnych gatunków roślin, a także ekologicznych ogrodów deszczowych dla lepszej retencji wody. Przewidziano strefę rekreacji z leżakami, hamakami i biblioteką ogrodową. Dzieci będą miały do dyspozycji place zabaw, a dorośli – siłownię plenerową. Zadrzewienie sąsiedniego lasu będzie się przenikało z terenem osiedla.

Wszystkie mieszkania na piętrach będą miały przestronne balkony (od strony ulicy Jaśkowa Dolina ze szklaną zabudową), natomiast do mieszkań na parterach będą przylegały indywidualne ogródki o powierzchni do 200 m kw. Na najwyższych kondygnacjach zaprojektowane zostały lokale dwupoziomowe.

Projekt inwestycji powstał w pracowni architektonicznej MS15.
Jeżeli znalazłeś nieścisłość w prezentowanych materiałach - poinformuj nas:

Opinie (3)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

lokalizacja
1
2
3
4
5
infrastruktura
1
2
3
4
5
architektura
1
2
3
4
5
cena / jakość
1
2
3
4
5

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.