Zagaje: Zamieszkaj bliżej natury

Kameralny budynek Zagaje otoczony będzie bujną zielenią.
Kameralny budynek Zagaje otoczony będzie bujną zielenią. mat. prasowe

By wyróżnić się na rynku mieszkaniowym, nie wystarczy budować dużej liczby mieszkań. Równie ważne jest, by realizowane inwestycje były rzeczywiście ciekawe, oryginalne w swojej formie i pozytywnie zmieniały charakter miejsca, w którym powstają. Tą drogą idzie firma Pomorskie Domy, która w gdańskiej dzielnicy Ujeścisko rozpoczyna właśnie budowę pięknego, pełnego zieleni, projektu mieszkaniowego o nazwie Zagaje.Deweloper, znany dotąd głównie z inwestycji przygotowywanych na terenie Osowej, wybrał tym razem nowe, równie atrakcyjne miejsce na swoją kolejną inwestycję - to zbieg gdańskich ulic Warszawskiej i Białostockiej. Nie zmienia się za to idea przewodnia inwestora. Zagaje to projekt kameralny, ze stosunkowo niewielką liczbą lokali, co jest z pewnością dużym atutem i zachętą dla potencjalnych nabywców, którzy będą szukać mieszkania w tych okolicach.

- W promieniu kilku kilometrów od naszej inwestycji powstają niemal wyłącznie duże osiedla mieszkaniowe, gdzie trudno o ciszę, spokój i przestrzeń do komfortowego życia. Nasz projekt jest zgoła odmienny, będzie to niewielka inwestycja otoczona bujną zielenią, i to zarówno tą naturalną, którą zastaliśmy tu z chwilą nabycia gruntu, jak i nasadzeniami, które samodzielnie przygotujemy. Stąd zresztą wziął się pomysł na nazwę dla tego projektu, zagaje to przecież nic innego, jak teren gęsto porośnięty zielenią - tłumaczy Dariusz Malottke, kierownik sprzedaży firmy Pomorskie Domy.
W czterokondygnacyjnym budynku powstanie łącznie 47 mieszkań, każde z nich bardzo starannie zaprojektowane. W ofercie dostępne będą wygodne lokale dwupokojowe oraz przestronne mieszkania trzypokojowe o powierzchniach od 32 do 66 m kw.

- Do każdego z mieszkań parterowych przyporządkowaliśmy piękny, zielony ogród, co znacząco podnosi wartość takiego lokalu. Nie mniej atrakcyjne są mieszkania na wyższych kondygnacjach, każde ze słonecznym balkonem. Na każdą kondygnację będzie się można dostać cichobieżną windą. O jakości naszego projektu świadczyć będą także piękne klatki schodowe, w których każdy detal wykonany zostanie z najwyższej klasy materiałów, w tym ze szlachetnego, naturalnego drewna. Przygotujemy także praktyczne komórki lokatorskie oraz rowerownię, a przed budynkiem wytyczone zostaną miejsca parkingowe do wyłącznego korzystania przez właścicieli mieszkań. Mamy też prawdziwą gratkę, czyli miejsca parkingowe wyposażone w urządzenia do ładowania aut elektrycznych - dodaje przedstawiciel dewelopera.


Zagaje to nie tylko teren bogaty w drzewostan, krzewy, liczne nasadzenia i zielone ogrody deszczowe. Firma przygotuje na terenie inwestycji niewielki park ze strefą rekreacyjną (mini-fitness).

- Będą ławeczki, urządzenia do ćwiczeń, a nawet niewielki mostek, po którym mieszkańcy Zagajów będą mogli się przechadzać, korzystając z uroków tego miejsca. Bo Zagaje to po prostu rodzinna przystań, miejsce przyjazne dla wszystkich, którzy szukają wytchnienia i ciszy - zaznacza Dariusz Malottke.
Jak widać, inwestycja ma wiele zalet, a nie wspomnieliśmy przecież o jednej z najważniejszych - doskonałej lokalizacji budynku Zagaje.

- Z ulicy Warszawskiej można się bardzo szybko dostać do Alei Armii Krajowej, Alei Pawła Adamowicza oraz Alei V. Havla, czyli do wszystkich tych ulic, które tworzą trzon komunikacyjny Ujeściska, Łostowic, Oruni i Chełmu. Liczne linie autobusowe gwarantują bardzo szybki dostęp do ścisłego centrum Gdańska, choć trzeba dodać, że Ujeścisko to właściwie dzielnica samowystarczalna. Szkoły, przedszkola, żłobki oraz liczne markety i sklepy osiedlowe sprawiają, że w zasadzie nie trzeba się stąd ruszać. Zwłaszcza, że Ujeścisko to dzielnica pełna zieleni, mnóstwo tu parków, skwerów oraz ścieżek rowerowych, można tu więc także wypocząć - wyjaśnia Dariusz Malottke.
Z końcem 2023 roku dzielnica zyska zupełnie nową linię tramwajową (Nowa Warszawska), która zapewni bardzo szybki dostęp do centrum Gdańska. To atut, którego z pewnością nie da się przecenić. Biorąc to wszystko pod uwagę, można już teraz śmiało powiedzieć, że inwestycja Pomorskich Domów z całą pewnością będzie się liczyć na mapie nowych projektów mieszkaniowych Trójmiasta. Planowany termin zakończenia budowy to grudzień 2022 roku.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

 

Ogłoszenia polecane

Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
28200 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
17150 zł/m2
Gdynia Gdynia Port
16800 zł/m2
Gdynia Orłowo
16700 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
16000 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane