- 1 Opacka Najciekawszą Inwestycją 2022 r. (120 opinii)
- 2 Wzrost kosztów budowy mieszkań (242 opinie)
- 3 Dekoracyjne tynki na ścianę. Co wybrać? (9 opinii)
- 4 Spór o zabudowę Letnicy: zieleń czy TBS-y (541 opinii)
- 5 Najlepsze budynki i osiedla w Trójmieście (163 opinie)
- 6 Aranżacje wnętrz. "Duży pokój" w bloku (38 opinii)
Lofty to przestronne, wysokie pomieszczenia zaaranżowane na funkcje mieszkalne w poprzemysłowych budynkach. Mają niezwykły nastrój, dlatego zwolenników stylu loftowego nie brakuje także wśród właścicieli małych mieszkań. W takim przypadku uważać trzeba jednak, by nie łączyć różnych stylów. To pozwoli uniknąć chaosu i efektu przytłoczenia.
Doskonale wie o tym nasza czytelniczka Agata, która postanowiła zwrócić się do nas z prośbą o pomoc w aranżacji wnętrza.
- Podobają mi się lofty w stylu industrialnym i minimalizm. Lubię szarości, czerń, biel, a także materiały takie jak cegła, beton czy drewno. Marzą mi się też kręte schody na antresolę - napisała w liście do redakcji nasza czytelniczka Agata.
W głównej części mieszkania nasza czytelniczka chciałaby mieć przestrzeń dzienną z kuchnią i łazienką, a na antresoli - sypialnię z kącikiem do pracy.
- Jestem singielką, dlatego wnętrze będzie przeznaczone tylko dla mnie. Aktualnie pracuję zdalnie, więc miałaby być to przestrzeń, w której będę spędzała większość czasu - dodaje Agata.
Dwie propozycje aranżacji wnętrza przygotowały Jolanta Kozakiewicz i Emilia Anusewicz z pracowni JoEmi Home Aranżacja Wnętrz. Oba warianty zakładają wydzielenie stref i umieszczenie sypialni z kącikiem do pracy na antresoli. Różnią się jednak rozmieszczeniem mebli oraz propozycjami rozwiązań w strefie dziennej.
Koncepcja pierwsza
Przestrzeń dzienna została podzielona na kuchenną i wypoczynkową. Znalazły się spiralne metalowe schody prowadzące na antresolę, które były marzeniem naszej czytelniczki.
We wnęce po prawej stronie od wejścia znajduje się część kuchenna w kształcie litery L, która bez problemu zmieści wszystkie potrzebne sprzęty. W górnych szafkach fronty zdobią ryflowania w kolorze szarości. Dolne szafki zostały wykonane z gładkiej płyty MDF w białym kolorze, a charakteru dodają czarne, długie uchwyty montowane pod kątem. Całość wygląda bardzo oryginalnie. Fartuch kuchenny wykończono białymi ryflowanymi płytkami gresowymi, co świetnie współgra z blatem wykonanym z konglomeratu imitującego beton.
Na podłodze znalazła się posadzka z mikrocementu w kolorze betonu, która zapewnia niebanalny wygląd i nadaje industrialnego charakteru przestrzeni. Podłoga została wykończona szarą listwą przypodłogową, które pasują do szarych listew wykończeniowych w drzwiach.
W tej koncepcji znalazła się sofa Felix, która nie tylko zachwyca swą prostotą i minimalizmem, a jednocześnie zapewnia komfort użytkowania z funkcją spania. W jej pobliżu znalazł się podręczny, lekki stolik kawowy.
W centralnej części stoi nowoczesny stół o solidnej, czarnej konstrukcją ze skrzyżowanymi nogami, wykończony blatem w kolorze betonu, wokół którego stoją cztery krzesła wykończone siedziskiem i oparciem z drewnianej sklejki.
W loftowym wnętrzu nie może zabraknąć też cegły, która pokryła ścianę telewizyjną. W tym miejscu pojawił się także industrialny regał o metalowej konstrukcji, wykończony drewnianymi półkami. Boki i górę regału wypełnia metalowa czarna siatka. Na górnej półce regału znalazło się miejsce na wolnostojący biokominek, który nie tylko ozdobi wnętrze, ale i ogrzeje nieco w jesienne czy zimowe wieczory.
Adekwatnie do stylu, nie ma tu zbyt dużo dekoracji, świadomie zrezygnowałyśmy także z zasłon i firan w oknach. Taki zabieg uwidacznia piękne, duże przeszklenia okienne.
Przestrzeń została bardzo dobrze doświetlona kinkietami na wysięgniku i paskami ledowymi. Biały odcień ścian połączony z metalowymi, czarnymi akcentami podkreśla charakter wybranego stylu. Dopełnieniem jest też kwietnik pod schodami oraz osprzęt elektryczny w formie okrągłych czarnych elementów.
Koncepcja druga
Druga koncepcja zakłada nowoczesne mieszkanie urozmaicone akcentami w stylu loftowym.Założeniem projektu było stworzenie komfortowej, przyjaznej przestrzeni dla singla. Przestrzeń dzienna w mieszkaniu jest klasycznie podzielona na strefy - kuchenną i jadalnianą oraz wypoczynkową, z której wchodzi się na antresolę.
W strefie dziennej znajduje się niewielkich rozmiarów zabudowa kuchenna, która dzięki przemyślanemu układowi pomieści wszystkie potrzebne sprzęty, produkty i akcesoria kuchenne. Biały kolor nadaje szafkom lekkości, a zabudowa w odcieniu niebieskiej szarości podkreśla charakter wnętrza. Tym samym kolorem pomalowano ścianę powyżej zabudowy tak, aby tworzyły spójną całość. Na całej ścianie za górnymi szafkami wiszącymi położona jest tapeta w kratkę kolorystycznie pasująca do bocznej zabudowy. Pomiędzy szafkami została dodatkowo zabezpieczona szkłem tak, aby nie sprawiała problemu w czyszczeniu.
Zabudowa meblowa oddziela kuchnię od pokoju dziennego i stanowi umowną granicę pomiędzy tymi strefami. Z jednej strony zabudowy znajduje się blat pełniący rolę stołu dla dwóch osób, a z drugiej strony została umieszczona szafka RTV.
Centralnym punktem strefy dziennej jest wygodna sofa z miękkimi poduchami na zgrabnych nóżkach. Uwagę przyciąga też niebanalny stolik kawowy OVIO i przepiękna tapeta Lotos z Wonderwall. Znalazło się też tu miejsce na fotel Abo, który jest współczesną wersją dobrze znanego fotela bujanego.
We wnętrzu zastosowano designerską lampę i kinkiety firmy Marketset. Loftowego klimatu nadaje wnętrzu cegła i elementy metalowe wyposażenia. Pięknie ozdabiają to wnętrze.
Miejsca
Opinie wybrane
-
2022-07-25 09:53
(2)
Widzę, że czytelniczka chce kręte schody... Zastanawiam się, z których łatwiej spać, jak jest się chorym i z gorączką zasuwa do łazienki... Nie wiem, czy jednak nie poświęciłabym kawałka antresoli, żeby mieć wygodniejsze schody.
- 9 6
-
2022-07-25 15:42
(1)
Proste by sięgały do połowy pomieszczenia. Kręte są dlatego bo pokój jest mały.
- 7 1
-
2022-07-28 13:19
Mogłyby sięgać do tej ściany z oknem, zostawić wolne 2 schodki, a resztę schować za lamelami czy czymś w tym rodzaju - też da się na tym tv powiesić:)
- 2 1
-
2022-07-27 08:12
Lofty to duże, dobrze oświetlone przestrzenie (1)
To mała dziupla, w drugiej wersji z podłogą z tanich paneli i tapetą przypominającą ceratę, na której jadało się w latach 90. Loft to surowe drewno, beton, metal, w tym metalowe lampy o prostej i surowej formie, proste acz niebanalne i nowoczesne meble. Tu widać kompromis między loftem a ceratą
- 3 3
-
2022-07-27 11:08
Ten kawałek tapety jak nazywasz ceratą , kosztuje 3000 zł !
- 1 3
-
2022-07-25 19:41
Antresola to antresola a nie jakieś lochy.
Z antresoli wielu zrobiło drugi mieszkanie albo na wynajem albo powiększenie powierzchni nawet do 100m2.Było ostatnio trochę tego na rynku z murowanymi schodami,komfort jak w domu jednorodzinnym a nie trzeba zamiatać i odśnieżać chodnika i lokalizacje prawie w centrum ale już za te pieniądze nie kupicie.
- 5 3
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.