Wiadomości

Aranżacje wnętrz. Przestrzeń dzienna, czyli pokój, jadalnia i kuchnia w jednym

Najnowszy artukuł na ten temat

Aranżacje wnętrz. Kuchnia z dużymi oknami

Koncepcja pierwsza. Część kuchenna w pomieszczeniu częściowo ukryta została za ścianką działową. Zawisł na niej telewizor, dzięki czemu kanapa nie musi stać pod ścianą okien. Całkowicie zmienia to pierwotny układ pomieszczenia.
Koncepcja pierwsza. Część kuchenna w pomieszczeniu częściowo ukryta została za ścianką działową. Zawisł na niej telewizor, dzięki czemu kanapa nie musi stać pod ścianą okien. Całkowicie zmienia to pierwotny układ pomieszczenia.

Otwartą na kuchnię część dzienną możemy urządzić na wiele sposobów. Wiele zależy od upodobań właścicieli mieszkania. W tym przypadku nasi czytelnicy nie wiedzieli, w jaki sposób zorganizować przestrzeń, by w kuchni znalazło się miejsce na blat roboczy.Rzut i wymiary pomieszczenia.
Rzut i wymiary pomieszczenia.
- Niedawno kupiliśmy swoje pierwsze mieszkanie. Już na samym początku okazało się, że sami nie poradzimy sobie z urządzeniem pokoju dziennego z częścią kuchenną. Wielu znajomych w podobnym okresie odbierało mieszkania i patrząc na ich pomysły i wykonania stwierdziliśmy, że nam urządzanie własnego mieszkania po prostu nie uda się samodzielnie - pisze w liście do redakcji nasz czytelnik Patryk.
Nasi czytelnicy chcieliby urządzić przestrzeń około 30 m kw. w dość surowy sposób.

- Bardzo podobają nam się wstawki drewniane oraz ściany w formie oraz kolorach surowego betonu. Kuchnia musi być w kolorze białym. Wydawać by się mogło, że bez problemu zmieścimy się z zabudową, jednak jak nie pomyślimy, to brakuje nam blatów roboczych. Poza tym wciąż bijemy się z myślami, czy zrobić wyspę kuchenną, czy przedzielić kuchnię i pokój stołem jadalnianym - rozważa nasz czytelnik. - Zanim odebraliśmy klucze, kupiliśmy wymarzoną kanapę narożną o wymiarach 265 cm x 190 cm. Stwierdziliśmy, że będzie pasowała praktycznie do każdego stylu.
Dwie koncepcje projektu wnętrza przygotowała Ilona Paleńczuk z pracowni IP-design.

Koncepcja pierwsza
W pierwszej koncepcji kuchnia została oddzielona od części dziennej za pomocą ścianki działowej, na której znalazł się telewizor. Takie rozwiązanie pozwoliło optyczne "schować" w pomieszczeniu część kuchenną i stworzyć ciekawą strefę jadalnianą. Obok niej znalazła się duża witryna.

Pierwsza wersja opiera się na zastosowaniu intensywnej kolorystyki dodatków. Czarny kolor ciekawie współgra z geometrycznymi płytkami kuchennymi w części kuchennej.

Wnętrze, mimo że jest bardziej surowe i trochę industrialne, zostało ocieplone przez wstawki drewniane, a także kolorowe krzesła czy fotel.

Głównym założeniem tej koncepcji było takie dobranie kolorów, by ciekawie skontrastować jasną kuchnię z ciemnymi wnętrzami. Zastosowanie takiego zabiegu nadało całemu wnętrzu wyrazistość.

Koncepcja druga
W drugiej koncepcji część kuchenna została optycznie wyróżniona w pomieszczeniu za pomocą murku i obniżanego sufitu. Całość jest jednak otwarta na resztę pomieszczenia, by stworzyć przestronną przestrzeń. W takich warunkach zabudowa kuchenna przybrała w stosunku do koncepcji pierwszej bardziej nowoczesną i jednocześnie bardziej surową formę.

Z racji upodobań czytelników do prostych i surowych wnętrz, wybrana została dość stonowana kolorystyka, ocieplona drewnianą, bieloną podłogą i elementami mebli.

Punktem przykuwającym wzrok jest tutaj betonowa ściana z oświetleniem liniowym i czarnymi paskami, które nawiązują do kształtu krzeseł i elementów czarnego rusztu mebli.

Opinie (47)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.