• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Aranżacje wnętrz. Sypialnia z biurkiem do pracy

Sylwia Stankiewicz
25 czerwca 2018 (artykuł sprzed 5 lat) 
Najnowszy artykuł na ten temat Aranżacje wnętrz. Pierwsze mieszkanie singla
Pierwsza koncepcja zakłada wyeksponowany na ścianach kolorystyczny podział pomieszczenia na dwie strefy: sypialnianą i do pracy.  Pierwsza koncepcja zakłada wyeksponowany na ścianach kolorystyczny podział pomieszczenia na dwie strefy: sypialnianą i do pracy.

Mieszkanie w bloku często wymaga kompromisów, bo poszczególne pomieszczenia pełnią zwykle więcej niż jedną funkcję. W takiej sytuacji powinniśmy dokładnie przemyśleć wszelkie dostępne rozwiązania, by maksymalnie wykorzystać możliwości niewielkiej przestrzeni.



Rzut i wymiary pomieszczenia. Rzut i wymiary pomieszczenia.
Nasza czytelniczka Justyna mieszka w trzypokojowym mieszkaniu z mężem i dziesięcioletnim synem. Jedno z pomieszczeń pełni funkcję sypialni właścicieli mieszkania. W tym momencie naszym czytelnikom brakuje kącika do pracy, dlatego chcieliby wygospodarować w tym pokoju niewielkie biurko.

- Pokój ma nietypowy kształt. Ściana z oknem jest lekko zaokrąglona. Pokój w tej chwili pełni funkcję tylko sypialni, więc w dzień jest praktycznie nieużywany, a nie mamy w mieszkaniu miejsca do pracy - pisze w liście do redakcji nasza czytelniczka Justyna.
Gospodarze wybrali model sofy, który chcieliby umieścić we wnętrzu.

- W pokoju mogą znaleźć się szafki wiszące i stojące oraz koniecznie biurko. Biurko może być małe, tak żeby zmieścił się na nim laptop. Chcielibyśmy, żeby znalazło się również miejsce do przechowywania dokumentów, jak i szuflady na bieliznę osobistą - dodaje czytelniczka.
W pokoju mogłoby także znaleźć się miejsce na mały zestaw hi-fi.

- W tej chwili ściany w pokoju są błękitne. Bardzo lubimy ten kolor. Sofa ma być szara, a szafa wnękowa - najlepiej brzoza z szarym metalicznym wykończeniem - podkreśla Justyna.
Dwie wersje aranżacji wnętrza przygotowała Sylwia Stankiewicz z Pracowni Projektowej ArtSS.

Obie wersje pomieszczenia uwzględniają, zgodnie z życzeniem czytelników, sofę rozkładaną oraz miejsce do pracy. Istniejąca wnęka obok drzwi jest idealną przestrzenią na umieszczenie szafy.

Czytelnicy chcieli, żeby ściany w pokoju były błękitne. Należy jednak pamiętać, że w tak małych pomieszczeniach, szczególnie ciemne błękity na wszystkich ścianach nie tylko zmniejszą optycznie przestrzeń pokoju, ale również przytłaczają. Dlatego o wiele lepiej, gdy tylko jedną lub dwie ściany pomalujemy na niebieski kolor.

Koncepcja pierwsza



  • Za kanapą znalazła się ciemna tapeta.
  • Strefa do pracy została zachowana w jasnej kolorystyce. Ściany zostały pokryte błękitną farbą.
  • Całkowitego efektu dopełnia drewno, które nadaje przestrzeni wyrazistości.
  • We wnęce przy wejściu do pokoju znalazła się pojemna szafa na rzeczy osobiste czytelników.
  • Zarówno w pierwszej, jak i drugiej koncepcji zaplanowany układ funkcjonalny jest podobny.

Pierwsza wersja zakłada wyodrębnienie kolorystyczne strefy wypoczynku oraz miejsca do pracy. Obok biurka znajdują się podwieszane szafki nadające wizualnie lekkości aranżacji pokoju.

We wnęce przy drzwiach została zaplanowana prostokątna szafa na ubrania wiszące oraz pościel. Komoda z szufladami pozwoli gospodarzom pomieścić z kolei rzeczy, które trudno jest przechowywać w szafie.

Na ścianie za sofą zaproponowana została tapeta. Pomimo tego, że została zachowana w ciemnej kolorystyce, optycznie poszerza przestrzeń ze względu na pojawiające się na niej poziome wzory.

Całkowitego efektu dopełnia podłoga, która świetnie współgra z tapetą na ścianie. W tej wersji zaplanowane zostało połączenie oświetlenia wiszącego ze ściennym, które umożliwia mieszkańcom wieczorne czytanie.

Koncepcja druga



  • Druga wersja zakłada połączenie błękitnej tapety z bielą.
  • W tym przypadku zamiast komody znalazły się wiszące szafki.
  • Poniżej szafek została zaplanowana galeria zdjęć, w której właściciele będą mogli umieścić swoje rodzinne fotografie.
  • Zarówno tapeta, jak i wiszące kwiaty mają na celu optyczne podwyższenie pomieszczenia.
  • Podobnie jak w poprzedniej wersji, wnęka została zagospodarowana na szafę. W tym jednak przypadku zabudowa została połączona z innymi elementami mebli.
  • W drugiej koncepcji aranżacji wnętrza nie ma komody. Zamiast niej znalazła się większa szafa oraz szafki wiszące.

W drugiej wersji zabudowa meblowa została znacznie bardziej rozbudowana. Dzięki takiemu rozwiązaniu wokół biurka jest znacznie mniej mebli, a przez to pomieszczenie nie wydaje się tak zastawione.

W tym przypadku zrezygnowano z komody, ale zaproponowana szafa narożna jest większa od tej, która znalazła się w pierwszej koncepcji.

Pomiędzy szafkami wiszącymi a kanapą znalazło się miejsce na rodzinną galerię fotografii. Poukładane w przemyślanej sekwencji zdjęcia staną się ciekawą ozdobą pokoju.

Całkowitego efektu dopełnia dobrze skomponowane oświetlenie. Dwie lampy ścienne doświetlają galerię zdjęć, a lampa wisząca stanowi główne oświetlenie pomieszczenia.
Porady architekta Masz problem z aranżacją wnętrza?

Masz problem z aranżacją wnętrza?

Wyślij do nas zwymiarowany szkic pomieszczenia wraz z zaznaczoną wentylacją oraz doprowadzeniami instalacji. Napisz jakie kolory lubisz, jaki preferujesz styl, jakie elementy mają koniecznie znaleźć się w twoim otoczeniu. Opisz kto będzie korzystał z projektowanych pomieszczeń i jaki tryb życia prowadzą użytkownicy. Czy mają jakieś pasje?

Rozwiązania przedstawimy w serwisie Dom i Nieruchomości w dziale Projekty i wnętrza.
Uprzedzamy, że przedstawione zostaną wybrane problemy.
List i szkic prześlij pod adres: aranzacje@trojmiasto.pl

Pracownia Art SSSylwia Stankiewicz

Miejsca

Opinie (47) 4 zablokowane

  • Szkoda że nie podali całego rozkładu mieszkania, bo informacja o trzypokojowym mieszkaniu jeszcze nic nie oznacza. Kupiłem mieszkanie na Nowej Letnicy, jest bardzo ustawne, może nie będzie potrzebny projektant :-)

    • 0 0

  • pokój

    też lubię mieć biurko w sypialni, ale mam to oddzielone jakby w jednym pokoju taką ścianą swg 120 od sowan, czyli mam jakby dwa pokoiki w jednym, fajnie się to sprawdza i super wygląda :D

    • 0 0

  • Drugi projekt jest prawie perfekcyjny: dużo miejsca na przechowywanie, miejsce do spania (kanapa). Tylko biurko powinno stać pod oknem. Najlepiej zrobione na wymiar. A jeżeli chodzi o wielkość pokoju, to w blokach z czasów PRL dużo jest takich. I niemądre są opinie, że lepiej kupić większe mieszkanie, niż gnieździć się na tak małym metrażu. Nie wszyscy chcą żyć ponad stan - czytaj: zaciągać kredyty - ale wolą sensownie funkcjonować w tym, co mają. Pozdrawiam właścicieli i życzę udanej zmiany :)

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Dzień otwarty osiedla Novum Rumia

dni otwarte

Pomorskie Targi Mieszkaniowe: dom mieszkanie wnętrze

targi
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
35900 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
24250 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
23650 zł/m2
Gdynia Orłowo
23050 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
21700 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
29800 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
22500 zł/m2
Sopot Górny Sopot
16500 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
16200 zł/m2
Gdańsk Przymorze
15600 zł/m2
Gdańsk Matemblewo
15100 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane