Wiadomości

stat

Condohotele Dekpolu dają wysoki zwrot

Kompleks Grano, na który składa się hotel oraz apartamentowiec.
Kompleks Grano, na który składa się hotel oraz apartamentowiec. materiały inwestora

Na Wyspie Spichrzów zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku powstaje Hotel Grano - budynek z prywatnymi pokojami typu condo realizowany przez firmę Dekpol. Obiekt cieszy się dużą popularnością, sprzedano już blisko 70 proc. oferowanych pokoi. Jak pokazuje doświadczenie dewelopera, zwrot z takiej inwestycji może osiągnąć nawet 12 proc.*Hotel Grano to nowoczesna inwestycja w systemie condo, co oznacza, że osoby prywatne są właścicielami poszczególnych pokoi. Oddanie inwestycji do użytkowania planowane jest na drugi kwartał 2020 r.

Deweloper oferuje nabywcom bezpieczny, sprawdzony model biznesowy, który gwarantuje minimalną stopę zwrotu w wysokości 5 proc. w skali roku przez 15 lat. W efekcie, po upływie tego okresu, do klienta wróci minimum 75 proc. zainwestowanego kapitału.

- Jednak zakładana stopa zwrotu wynosi 8,5 proc. w skali roku, ale porównując do innych inwestycji condo zrealizowanych przez Dekpol, właściciele lokali mogą osiągnąć jeszcze wyższy zysk. W jednym z funkcjonujących już obiektów w III kwartale inwestorzy osiągnęli stopę zwrotu w wysokości aż 12 proc. - wyjaśnia Dariusz Radtke, dyrektor ds. marketingu i PR firmy Dekpol.
Zakupione pokoje przekazywane będą pod zarządzanie wykwalifikowanemu operatorowi hotelowemu, który zadba o odpowiedni poziom obłożenia w obiekcie. Dzięki kompleksowej usłudze właściciel pokoju nie musi angażować się w działalność hotelu i wynajem posiadanego pokoju.

Inwestycja Grano zlokalizowana jest w zabytkowym sercu Gdańska, na Wyspie Spichrzów. W hotelu powstaje 136 komfortowych pokoi o powierzchni od 21 do 47 m kw., których standard sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających gości.

W hotelu Grano znajdzie się też strefa SPA i wellness z basenem i saunami, restauracja serwującą wyśmienitą kuchnię oraz nowoczesna sala konferencyjna. Obiekt będzie wyposażony w szereg udogodnień technologicznych, m.in. inteligentne multimedia.

Zakup lokalu w Hotelu Grano wiąże się także z szeregiem dodatkowych korzyści. Nabywcy mają prawo do korzystania z pokoi hotelowych w celach prywatnych przez 14 dni w roku, w ramach tzw. "pobytów właścicielskich".

Ponadto Wyspa Spichrzów to jedna z najbardziej reprezentatywnych części Trójmiasta. Odrestaurowywana, tętni dziś życiem i zachwyca podróżnych.

- Ze względu na tak atrakcyjną lokalizację Hotelu Grano, nabywcy lokali mogą liczyć na podwójny zysk z inwestycji - ten uzyskany z wynajmu, ale także na potencjalny wzrost wartości nieruchomości w czasie - mówi Dariusz Radtke.
W ramach inwestycji powstaje także Grano Residence - luksusowy apartamentowiec, w którym możliwy jest zakup lokalu do celów prywatnych lub na wynajem. Również w tym przypadku Dekpol S.A. opracował wygodny system rozliczeń i podziału zysku, którego zaletą jest brak bieżącego zaangażowania inwestora w wynajem.

* Roczną stopę zwrotu ustalono na podstawie iloczynu liczby 4 oraz kwartalnej wartości zwrotu w kwartale III 2018 r. Kwartalną wartość zwrotu stanowi udział iloczynu: (a) stawki 50 proc. oraz (b) łącznego przychodu netto, jaki operator osiągnął w kwartale na świadczeniu usług hotelarskich (Pnun), pomniejszonego o poniesiony w kwartale koszt obsługi kart płatniczych (Kokp), przy użyciu których usługi te zostały opłacone, w stosunku do wartości netto inwestycji, tj. sumy cen nabycia netto wszystkich lokali (Cnwl) w obiekcie, jakie w danym kwartale były przedmiotem umów dzierżawy.

We wskazanym okresie wskaźniki wyniosły: Pnun - 3 794 980 zł; Kokp - 83 765 zł; Cnwl - 61 457 683,60 zł. Inwestorzy uczestniczą w podziale uzyskanej kwoty stosownie do udziału ceny nabycia ich lokali w stosunku w wartości netto inwestycji (Cnwl).

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (78) 6 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.