• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Ekspert o cieple: Ciepła woda z GPEC. Część czwarta

1 lipca 2008 (artykuł sprzed 15 lat) 
Stawiaj na najlepsze rozwiązania - rozmowa z Grzegorzem Janiakiem, Kierownikiem Działu Sprzedaży GPEC Serwis

- Czy korzystanie z ciepłej wody sieciowej jest bezpieczne?
- Oczywiście. To w tej chwili najbezpieczniejszy sposób uzyskiwania ciepłej wody. Klienci, którzy decydują się na korzystanie z ciepłej wody najczęściej wcześniej podgrzewali ją w piecach gazowych. W ten sposób narażali się na poparzenie, ponieważ w przypadku większości urządzeń w pierwszym momencie z kranu leci bardzo gorąca woda. Woda podgrzewana przez GPEC ma stałą temperaturę, więc to niebezpieczeństwo zostaje wyeliminowane. Ma to ogromne znaczenie, jeśli w domu są małe dzieci lub osoby starsze. Korzystając z ciepłej wody z sieci nie musimy zawracać sobie głowy kwestią bezpieczeństwa i właściwego obchodzenia się z urządzeniami, jak to jest w przypadku piecyków gazowych czy ogrzewaczy elektrycznych.

- Jakie jeszcze korzyści wynikają z użytkowania ciepłej wody z sieci?
- Dla wielu użytkowników istotną zaletą wody z sieci jest wygoda. Nie trzeba czekać aż woda się nagrzeje jak w przypadku bojlerów elektrycznych. Codziennie, przez całą dobę, nad bezawaryjnym funkcjonowaniem systemu czuwają wykwalifikowani specjaliści. Sam użytkownik nie musi się o to martwić. Podobnie jak o problem konserwacji urządzeń i ich przeglądów. Warto zaznaczyć też, że w sytuacji, kiedy mamy możliwość korzystania z wody sieciowej minimalizujemy wydatki na nośniki energii, które ponosiliśmy do tej pory - na przykład na gaz czy na prąd.

- A czy same koszty przyłączenia są wysokie?
- Są one zależne od wielkości obiektu, tego na ile skomplikowane prace trzeba wykonać. W każdym przypadku zaczynamy od zbadania potrzeb danego obiektu. Jeśli klient zamawia u nas inwestycję kompleksową, to cena jest odpowiednio niższa.

- Co trzeba zrobić, aby móc korzystać z ciepłej wody z sieci, jeśli do budynku jest doprowadzone ogrzewanie sieciowe?
- Wystarczy wymienić węzeł jednofunkcyjny na dwufunkcyjny, czyli taki, który dostarcza nie tylko ciepło do ogrzewania, ale także ciepłą wodę użytkową. Oszczędności są niebywałe, zwłaszcza, jeśli wyobrazimy sobie sytuację, że w budynku wielorodzinnym w którym mieszka dziesięć rodzin zamiast montować dziesięć pieców gazowych wystarczy zamontować jeden węzeł. Nowoczesne węzły są znacznie mniejsze od tych, które były montowane kilkanaście lat temu. Ich dodatkowym atutem jest możliwość wykorzystania automatyki pogodowej dla regulacji ogrzewania. To oznacza kolejne oszczędności.

- Czy w tym przypadku konieczne są poważne zmiany w instalacji wewnętrznej?
- W przypadku, kiedy likwidowany jest piec gazowy lub ogrzewacz elektryczny istnieje konieczność wykonania instalacji od nowego węzła do istniejącej już instalacji wodnej w mieszkaniu. Nie jest to bardzo skomplikowana operacja, bo nie ma potrzeby wymiany całej instalacji, wystarczy dołożenie drugiej części.

- A jakie są możliwości, jeśli do budynku nie zostało jeszcze doprowadzone ciepło sieciowe ani ciepła woda?
- Można zgłosić się do nas i sprawdzimy czy budynek może być przyłączony do sieci i przedstawimy ofertę.

Jeśli chcesz przyłączyć się do sieci GPEC lub rozszerzyć ciepło na cele ciepłej wody użytkowej zgłoś się do Biura Obsługi Klienta GPEC
tel.: 058 52 43 500
e-mail: ciepło@gpec.gda.pl

GPEC Serwis
Przypominamy, że w ramach usług GPEC Serwis możemy wykonać projekt instalacji wewnętrznej oraz całą instalację wewnętrzną lub jej modernizację (niezbędną do połączenia istniejącej instalacji z nowym węzłem cieplnym).
Nasi eksperci czekają na pytania pod numerem telefonu:
0 801 150 160
Odpowiadamy także na pytania zadane drogą elektroniczną:
gpecserwisi@gpec.gda.pl

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie 1 zablokowana

Wydarzenia

Dzień Otwarty Proneko

konsultacje, dni otwarte

Dzień otwarty osiedla Novum Rumia

dni otwarte
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
35450 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
23600 zł/m2
Gdynia Orłowo
23000 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
22150 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
21750 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
28850 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
21250 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
16550 zł/m2
Sopot Górny Sopot
15550 zł/m2
Gdańsk Przymorze
15150 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane