• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Ekspert o cieple: Możesz mieć ciepło przez cały rok. Część trzecia

23 września 2008 (artykuł sprzed 15 lat) 
Ogrzewanie dla wygody, zdrowia, oszczędności

W tym roku pogoda wszystkim spłatała figla. Zwłaszcza tym, którzy liczyli na długą i łagodną jesień. Zimno doskwiera już nie tylko wieczorami, ale także w dzień - w pracy, w szkole i w domu.... Takich problemów nie mają jednak odbiorcy ciepła sieciowego, którzy zdecydowali się skorzystać z oferty Ciepło przez cały rok! Jej specyfika polega na tym, że ciepło dostępne jest niezależnie od pory roku czy dnia kalendarzowego (ciepło krąży w systemie przez 12 miesięcy), a o tym czy w budynku jest ciepło odpowiada system automatyki pogodowej, który powoduje, że grzejniki są ciepłe kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej pewnej, ustalonej przez użytkowników temperatury. Ci, którzy z oferty Ciepło przez cały rok korzystają  od lat, nie chcą już z niej rezygnować. Dlaczego?

Komfort

Wieczorny wypoczynek, nauka, praca - wszystkie czynności jakie wykonujemy przestają sprawić przyjemność, kiedy w pomieszczeniach, gdzie przebywamy jest zbyt zimno  - chłodno nam w stopy i dłonie. Zwyczajnie nie mamy ochoty na ulubione zajęcia. Ten problem rozwiązuje całoroczna dostępność ciepła sieciowego. Ciepło przydaje się także w sytuacjach awaryjnych - kiedy zmokniemy w czasie letniej burzy, chcemy wysuszyć pranie w czasie deszczu, albo po powrocie z grzybobrania chcemy szybko wysuszyć cenne zbiory.  
Dodatkowo, warto pamiętać, że automatyka pogodowa, w którą wyposażone są wszystkie węzły cieplne należące do GPEC jest bezobsługowa. Z użytkowników zdejmuje to obowiązek pamiętania o ustawieniu odpowiedniej temperatury i zmianie tych ustawień w przypadku zmiany temperatury zewnętrznej. 

Zdrowie

Dostępność ciepła przez cały rok korzystne  jest  dla osób, które mają małe dzieci, a także dla osób starszych. W tych dwóch przypadkach komfort cieplny jest szczególnie ważny, ponieważ przebywanie w zimnych pomieszczeniach może doprowadzić do trudnych w leczeniu przeziębień. Przebywanie na stałe w zbyt zimnych pomieszczeniach także u osób zdrowotnych może wywołać komplikacje zdrowotne, na przykład w  postaci schorzeń reumatycznych. O wszystkich tych problemach mogą zapomnieć osoby, które już zdecydowały się skorzystać z całorocznego ciepła. 

Oszczędności

Warto pamiętać, że tak naprawdę ogrzewamy nie powietrze w mieszkaniu, a ściany. Bardzo łatwo przekonać się co się dzieje, gdy nie dogrzewamy mieszkania latem. Wystarczy zbliżyć rękę do ściany, żeby poczuć chłód. Gdybyśmy regulację temperatury powierzyli sprawnie działającej automatyce ściany nie wychładzałyby się, a zatem temperatura w pomieszczeniach nie spadałaby. Co więcej, wychłodzone w ten sposób ściany znacznie trudniej ogrzać. Trzeba poświęcić znacznie więcej ciepła (a zatem także pieniędzy), żeby temperaturę we wnętrzach doprowadzić do normalnego poziomu - około 26 st. C (dla pokoi, korytarzy, kuchni).
Utrzymanie stałej temperatury w budynku oznacza także, że ściany i stropy nie mają szansy zawilgotnieć. Mieszkańcy budynków dodatkowo mogą zadbać o swoje zdrowie i  dobry san techniczny budynku.

Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń! Nasi eksperci czekają na twoje pytania pod numerem telefonu: 058 52 43 556
Odpowiadamy na pytania zadane drogą elektroniczną: ekspert@gpec.gda.pl


* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie

Wydarzenia

Dzień Otwarty Proneko

konsultacje, dni otwarte

Dzień otwarty osiedla Novum Rumia

dni otwarte
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
35450 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
23600 zł/m2
Gdynia Orłowo
23000 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
22150 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
21750 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
28850 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
21250 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
16550 zł/m2
Sopot Górny Sopot
15550 zł/m2
Gdańsk Przymorze
15150 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane